J.Hardenas individualiai ir komandiškai pranoko K.Leonardą, sūnus išvarė tėvą iš aikštės (6)

Lapkričio 14 d., 07:08
J.Hardenas žibėjo, kai to reikėjo labiausiai (Scanpix nuotr.)

Pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Hjustono „Rockets“ (8/3) ekipa, namie 102:93 (31:15, 18:22, 25:31, 28:25) palaužusi Los Andželo „Clippers“ (7/4).

„Rockets“ daug geriau pradėjo rungtynes, o svečiams rezultatą pagaliau išlyginti pavyko tik ketvirtajame kėlinyje, kai Lou Williamsas tai padarė baudos metimu – 75:75.

Po Kawhi Leonardo tritaškio su pražanga „Clippers“ net buvo trumpam išsiveržę į priekį (84:80), tačiau „Rockets“ netrukus sustatė viską į vietas. Iniciatyvos ėmėsi Jamesas Hardenas, sukrovęs savo komandai lemiamą persvarą (95:88).

Tačiau aikštėje pasipylė emocijos, „Clippers“ atstovai gavo tris technines pražangas (dvi iš jų – iš aikštės išvarytas strategas Docas Riversas). Įdomu tai, kad teisėjus dėl jo išvarymo labiausiai įtikinėjo jo paties sūnus Austinas Riversas, vilkintis „Rockets“ marškinėlius. Pats strategas už nešališkumą atžalą tik pagyrė ir dėmesį skyrė teisėjams.

„Arbitrai susimovė. Mečiau iššūkį jų sprendimui, man jie patvirtino savo klaidą ir aš bandžiau paimti minutės pertraukėlę, bet buvau nubaustas technine pražanga už jų klaidą“, – teigė strategas.

Rungtynių herojumi tapęs J.Hardenas sužaidė puikų mačą – 44 minutės, 47 taškai (5/13 dvitaškių, 7/13 tritaškių, 16/17 baudų metimų), atkovojo ir prarado po 6 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Varžovų lyderis K.Leonardas šį kartą jam ženkliai nusileido, nors taip pat buvo solidus – 41 minutė, 26 taškai (7/15 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 3/5 baudų metimų), 12 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai, perimtas kamuolys, blokas, 4 klaidos ir pražanga.

Abi komandos nežibėjo atakuodamos iš toli, o prie to itin prisidėjo gynėjai Patrickas Beverley (0/7 tritaškių) ir A.Riversas (1/8).

Pirmą kartą šį sezoną mačui registruotas buvo „Clippers“ puolėjas Paulas George‘as, tačiau ant parketo jis dar nepasirodė D.Riverso sprendimu.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 26 (12 atk. kam., 7 rez. perd., 3/9 tritaškių), Lou Williamsas 20 (7 atk. kam., 1/5 tritaškių), JaMychalas Greenas 14 (14 atk. kam.), Maurice‘as Harklessas 9.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 47 (7/13 tritaškių, 6 atk. kam., 7 rez. perd.), Russellas Westbrookas 17 (6/20 metimų), Clintas Capela 12 (20 atk. kam., 6/7 dvitaškių), Benas McLemore‘as 8 (2/8 tritaškių, 5 atk. kam.).