Izraelio rinktinė išlipo iš duobės ir atlaikė lemiamą lenkų šturmą

Lapkričio 25 d., 21:05
Žydai pranoko lenkus (FIBA nuotr.)

2023 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybas apmaudžia nesėkme pradėjo Lenkijos rinktinė (0/1), kuri D grupės rungtynėse išvykoje 61:69 (21:12, 6:19, 12:18, 22:20) turėjo pripažinti Izraelio (1/0) pranašumą.

Lenkai susitikimą pradėjo spurtu 21:7, tačiau vėliau prarado iniciatyvą ir leido šeimininkams perimti mačo kontrolę.

Izraelio krepšininkų spurtas 10:0 sumažino jų atsilikimą iki keturių taškų (17:21), o vėliau iniciatyvos ėmęsis Tomeras Ginatas išvedė juos į priekį (29:27).

Lenkų žaidimas visiškai įstrigo ir trečiojo kėlinio pabaigoje jie jau turėjo dviženklį deficitą (39:49). Situacija nesitaisė iki pat lemiamo ketvirčio vidurio.

Likus žaisti pusketviros minutės, Aleksandras Balcerowskis krepšį sudrebino dėjimu, taip tarsi pažadindamas lenkus lemiamam šturmui. Jam į pagalbą atėjo Jaroslavas Zyskowskis, o A.Balcerowskis dar įsmeigė ir tritaškį (58:61).

Persverti rezultatą, likus minutei, galėjo Michalas Kolenda, bet jo tolimas šūvis tikslo nepasiekė. Žydams pergalę įtvirtino taiklūs Galo Mekelo bei Jake'o Coheno baudų metimai.

Izraelis: Tomeras Ginatas (11 atk. kam.), Jake'as Cohenas ir Galas Mekelas (3/3 trit.) po 11, Nimrodas Levi 10, Guy'us Pnini 9 (5 rez. perd.), Yamas Madaras 8 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

Lenkija: Michalas Kolenda 16, Aleksandras Balcerowskis 11 (7 atk. kam.), Jakubas Garbačas 10 (6 atk. kam.), Marcelas Ponitka (5 rez. perd., 5 atk. kam.) ir Jaroslawas Zyskowskis po 5.