Įtemptame trileryje NBA čempionų laivą į pergalę išplukdė F.VanVleeto benefisas (7)

Rugpjūčio 3 d., 23:18
F.VanVleetas pasirodė galingai (Scanpix nuotr.)

Intrigos nepagailėjusiame Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) mače Toronto „Raptors“ (48/18) ekipa Orlande 107:103 (23:17, 25:27, 36:35, 23:24) palaužė Majamio „Heat“ (42/25) pasipriešinimą.

Pirmojoje rungtynių pusėje abiejų komandų puolimas buvo vangus, gerai krentant tik baudų metimams. Neblizgėję „Raptors“ sugebėjo laikytis priekyje 48:44.

Trečiajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungė Fredas VanVleetas, prapliupęs tritaškiais bei kantriai dirbęs gynyboje, leisdamas Toronto klubui atitrūkti 68:51. Kėlinio viduryje ant žemės kritęs Goranas Dragičius kartu nusitempė ir O.G.Anunoby. Teisėjai tai įvertino kaip paprastą pražangą, o be žiūrovų vykusiame mače buvo girdimas ir jų paaiškinimas, sukėlęs daug reakcijų socialiniuose tinkluose.

„Veiksmas rankomis, žaidėjas krito ant žemės, tačiau nesusižeidė, paprasta pražanga“, – rungtynių komisariatui argumentavo vienas iš arbitrų.

O.G.Anunoby prametė abu baudų metimus, Pascalis Siakamas, Kyle‘as Lowry ir Marcas Gasolis susirinko ketvirtąsias pražangas, o spurtavę „Heat“ jau ketvirtojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį – 87:84.

Vėliau Majamio klubas pagaliau buvo nubaustas nesportine pražanga, kai Kelly Olynykas bandydamas išmušti kamuolį užkabino K.Lowry veidą. Tai įplieskė „Raptors“ spurtą, leidusį atitrūkti 98:92. Mačo pabaigoje „Heat“ dar priartėjo, tačiau patys save palaidojo du kartus paeiliui suklydę puolime.

Simbolinę ribą šiame mače pasiekė K.Lowry, per karjerą atliktais rezultatyviais perdavimais aplenkęs Michaelą Jordaną ir pakilęs į 45-ąją vietą lygos istorijoje.

Fantastišką mačą sužaidė F.VanVleetas, per 42 minutes pelnęs 36 taškus (1/4 dvitaškių, 7/12 tritaškių, 13/13 baudų metimų), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydęs ir 3 sykius prasižengęs. Jam tai buvo rezultatyviausias karjeros susitikimas.

Majamio klubo neišgelbėjo ir netikėtas koziris – prie komandos prisijungė Jimmy Butleris, nors dar sekmadienį jis buvo atskirtas nuo komandos bei laiką leido karantine.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 36 (7/12 tritaškių), Pascalis Siakamas 22 (6 atk. kam.), Serge‘as Ibaka 15 (6 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 14 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 2/8 metimų).

„Heat“: Goranas Dragičius 25 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3/7 tritaškių), Kelly Olynykas 17 (4/11 tritaškių), Jae‘us Crowderis (6 atk. kam.) ir Jimmy Butleris (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Tyleris Herro 12 (5 atk. kam.), Bamas Adebayo 10 (8 atk. kam., 4 rez. perd.).