„Istorinis įvykis“: skandalingiausia LKL finalo serija (17)

Kovo 21 d., 07:00
V.Romanovas kaltino „Lietuvos ryto“ klubo vadovus bandymu susitarti dėl finalo baigties
V.Romanovas kaltino „Lietuvos ryto“ klubo vadovus bandymu susitarti dėl finalo baigties
Šaltinis: Krepsinis.net

Krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net siūlo jums prisiminti didelio susidomėjimo sulaukusią rubriką „Istorinis įvykis“. Kol krepšinio pasaulis yra sustingęs, savo skaitytojams priminsime svarbiausius šio sporto įvykius, nutikusius Lietuvoje ir pasaulyje.


2009–2010 metų sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo seriją neabejotinai galima pavadinti skandalingiausia ir įsimintiniausia per visą Lietuvos krepšinio istoriją. Kaip įprasta, dėl čempionų vardo kovėsi Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“, tačiau kova vyko ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų.

Seriją pergale varžovų tvirtovėje pradėjo žalgiriečiai, vilniečius įveikę 90:77. Lengviau aikštės šeimininkams nepasidarė net tada, kai vienas iš geriausių Kauno klubo aukštaūgių Travisas Watsonas dėl prakirsto veido buvo išvežtas į ligoninę, kur žaizda buvo susiūta devyniomis siūlėmis. Taip pat iš rikiuotės iškrito ir Mirza Begičius, o po kelių dienų paaiškėjo, jog jam sezonas – baigtas.

REKLAMA

Kurtinaitis Kurtinaitis

Po pralaimėjimo „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis sveikino varžovus su pergale, tačiau buvo ypač pasipiktinęs Dainiaus Šalengos veiksmais mačo pabaigoje, kai einant laikui į pabaigą niekieno nedengiamas jis pataikė tritaškį.

„Yra garbingo žaidimo taisyklės. Tuomet jau nebesigynėme, parodėme, kad nebekovojame ir susitaikėme su pralaimėjimu. Tai tiesiog yra garbingo žaidimo kodeksas. Apie Šalengą buvau susidaręs geresnę nuomonę“.

Prieš antrąsias serijos rungtynes „Lietuvos rytas“ Kauną pasiekė ryte – surengę treniruotę Kauno sporto halėje vilniečiai apsistojo viešbutyje, kur praleido likusias kelias valandas iki mačo.

Susikaupimui skirtas laikas atnešė naudos – R.Kurtinaičio auklėtiniai išsivežė pergalę iš Kauno ir atstatė pusiausvyrą – 1:1.

REKLAMA

„Vilniuje žengėme žingsnį į priekį, o dabar padarėme žingsnį atgal“, – po nesėkmės kalbėjo D.Maskoliūnas.

Maskoliūnas Maskoliūnas

Panašu, pralaimėjimas šiose ir trečiose serijos rungtynėse ir nulėmė stratego karjerą „Žalgiryje“. Klubo savininkas Vladimiras Romanovas viso sezono metu trenerius komandoje keitė kaip kojines. Net ir atėjus lemiamoms kovoms jis nekeitė savo įpročių. 2010-ųjų metų pradžioje antrą kartą per vieną sezoną laikinuoju vyriausiuoju treneriu tapęs D.Maskoliūnas iš pareigų buvo atleistas už „tyčinį neigiamą rezultatų įtakojimą“.

„Neįsivaizduoju, kad LKL finalą būtų galima sutarti. Lietuvoje padaryti taip, kur krepšinį suprantą visi, yra neįmanoma. Kaip tu tai padarytum, vis tiek visi matys“, – dar prieš finalą visas spekuliacijas paneigė D.Maskoliūnas.

Po priimto verdikto strategui visais būdais buvo neleidžiama bendrauti su komanda, treniruočių metu prie pastato budėjo apsaugos darbuotojai.

REKLAMA

„Šiandien tikrai nieko nepasakosiu. Ar jūs norite, kad mane 50 tūkst. bauda nubaustų?“, – tada sakė „Žalgirio“ kapitonas Dainius Šalenga.

Betvarke Kauno klube stebėjosi ir „Lietuvos ryto“ vairininkas R.Kurtinaitis: „Dedasi labai neįprasti dalykai. Nemanau, kad tai geras sprendimas – finalo metu keisti trenerį... Ir tie kaltinimai nevisai vykę“.

Tuo tarpu V.Romanovas apie rokiruotes trenerių štabe, kaip visada, turėjo savo nuomonę: „Tai aš laimėjau... su komanda, o ne Maskoliūnas. Jis nesugeba pergalės atnešti. Pralošė du kartus ir užteks. Ar reikėjo laukti trečio?“

Toks „Žalgirio“ savininko elgesys rimtai supykdė komandos gerbėjus, kurie kaltino jį klubo žlugdymu, taip pat surengė protesto akciją Kaune prie Ūkio banko, kur degino žvakutes.

Buratiną į durnyną Buratiną į durnyną

REKLAMA

Ketvirtųjų serijos rungtynių metu Sporto halėje susirinkę aistruoliai nepasitenkinimą demonstravo aplink aikštę nešdami didelį plakatą su užrašu „Buratiną į durnyną“, tuo tarpu pats V.Romanovas apsuptas apsaugos darbuotojų sėdėjo prie atsarginių žaidėjų suolelio ir ironiškai plojo idėjos organizatoriams.

Komplikuotoje padėtyje atsidūręs „Žalgiris“ sugebėjo susitelkti – be trenerių rungtyniavę žalgiriečiai laimėjo 83:70 ir išlygino finalo serijos rezultatą – 2:2.

Nuošalyje Lietuvos krepšinyje neregėtos situacijos neliko ir „Lietuvos ryto“ klubo vadovas Jonas Vainauskas. Jis kalbų, jog finalo serijos baigtis – sutarta, net nenorėjo komentuoti.

„Nenoriu net veltis į tokią diskusiją, bet jeigu mes jau patekome į beprotnamį, tai galime jame dar šiek tiek pabūti.“

Įtampa tarp J.Vainausko ir V.Romanovo vis didėjo, kol pasiekė didžiausią tašką. „Žalgirio“ savininkas „Lietuvos ryto“ klubo valdybos pirmininką apkaltino mėginimu susitarti dėl finalo.

„Čia nesportiškas yra išvis tas pasiūlymas. Buvo pasiūlymas – iš Vainausko, iš Jono. Sako: jūs gi vis tiek išėjot (į Eurolygą). Sakau: pirmas dalykas, jeigu jūs nesportiškai išeisit, ką jūs ten veiksit? Tik gėdą padarysit Lietuvai“, – sakė V. Romanovas.

REKLAMA

Vainauskas Vainauskas

Neapsikentęs šmeižtu J.Vainauskas nutarė kreiptis į teismą ir ten įrodyti savo tiesą.

„Už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Ir esu visiškai tikras, kad bylą laimėsiu. Su tokiais žmonėmis kaip Vladimiras Romanovas bendrauti apskritai sunku, nes mūsų pasaulėžiūra, vertybės, išsilavinimas, supratimas iš esmės yra skirtingas. Vienintelė priežastis, dėl kurios mes buvome susitikę, buvo mano ir mano tėvo nuoširdus noras padėti žmogui ir papasakoti jam apie krepšinį, kurio jis ne tik, kad nesupranta, bet ir atvirai iš jo tyčiojasi. Įsigijęs naują žaisliuką jis tiesiog mėgaujasi juokdamasis iš krepšinio, nes tai jam leidžia būti dėmesio centre“, – teigė J.Vainauskas.

Kol abiejų komandų krepšininkai keturias dienas ilsėjosi, žiniasklaidoje toliau kariavo klubų vadovai.

„Aš dirbu tyliai, ramiai. Man nereikėjo važiuoti į Paryžių. Tačiau Jonas Vainauskas man paskambino ir pasakė, kad ten bus susitikimas su Eurolygos vadovu kažkokiu tai klausimu. Nebaigiau žiūrėti rungtynių tarp CSKA ir Barselonos „Regal Barcelona“, nes man pasidarė bloga. Supratau, kad mane apgavo ir šiandien bus pralaimėjimas. Taip ir įvyko“, – tada piktinosi V.Romanovas.

REKLAMA

Marcus Brown Marcus Brown

Be trenerio likusį „Žalgirį“ penktosioms serijos rungtynėms ruošė D.Šalenga ir Marcusas Brownas, tačiau antrą kartą pergalės iš Vilniaus išsivežti nepavyko – 89:75 laimėję vilniečiai atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo – 3:2.

„Šiuo metu visas dėmesys nukrypo ne į krepšinį, o į užkulisius. Nepadorūs dalykai negali nustelbti krepšinio. Visuomet buvo įdomu stebėti šias dvikovas, visi jų laukdavo, o tokie veiksmai nepuošia „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovų“, – situaciją varžovų ekipoje komentavo R.Kurtinaitis.

„Kaip Dainius Šalenga ir sakė, komandos ne be reikalo turi trenerius. Kaune mums „paėjo ant emocijų“, o šiandien tos emocijos atsisuko blogąja puse. Per minutės pertraukėles visi nori kažką pasakyti ir chaosas gaunasi“, – nemalonia patirtimi dalinosi M.Kalnietis.

REKLAMA

Tą patį sezoną iš „Žalgirio“ trenerio posto išspirtas Ramūnas Butautas įvykius vertino atvirai: „Norisi verkti nuo viso šito cirko. Mūsų šalies krepšinio prestižas stipriai nukentėjo. Susigrąžinti gerą vardą bus daug sunkiau, nei jį užsitarnauti. Apie tai jau kalba visa Europa.“

Žalgirio komandos atsarginių žaidėjų suolas Žalgirio komandos atsarginių žaidėjų suolas

Vis dėlto nepaisant visų problemų „Žalgiris“ sugebėjo išplėšti lemiamas finalo rungtynes – rungtynėse namuose per paskutinį kėlinį vos 6 taškus į savo krepšį praleidę žalgiriečiai nugalėjo vilniečius 77:63 ir antrą kartą atstatė pusiausvyrą – 3:3. Dar tą pačią dieną prieš pat mačą Kauno klubas paskelbė, jog vyriausiuoju treneriu tapo M.Brownas.

„Visiškai nesvarbu, kas priėmė daugiausia sprendimų. Komanda klausė mano patarimų viso sezono metu, bet tai nėra svarbu. Žaidžiame gerai kaip komanda“, – tvirtino amerikietis.

REKLAMA

Įvairiais gandais ir skandalais apipintoje finalo serijoje „Žalgiriui“ triumfuoti nepavyko – namuose 80:71 varžovus nugalėję Rimo Kurtinaičio auklėtiniai apgynė čempionų titulą, laimėję seriją iki keturių pergalių 4:3.

V.Romanovas dar kartą nepraleido progos patylėti: „Lietuva dar kartą buvo apvogta. Labai, labai apvogta. Šitiems žmonėms nėra nei vertybių, nei „Žalgirio“. Ir jūs jiems padedate. Ačiū“, – spaudos konferencijoje susirinkusiems žurnalistams tada kalbėjo Kauno komandos savininkas.

Vainauskas Vainauskas

„Šis, dar vienas eilinis ir beviltiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas, tai lyg paskutinis vinis į taip sparčiai besileidžiantį komandos karstą. Man nuoširdžiai gaila šios legendinės visos Lietuvos komandos, kuri jau ir taip yra galutinai nustekenta iki nevilties.

O mano atsakymo virtualioje erdvėje nekantriai laukiančiam Vladimirui Romanovui šis pralaimėjimas, manau, yra pats geriausias nuosprendis ir bus daug skaudesnis nei teistumas už šmeižtą ar piniginę nuobaudą. Medinė širdis tikros niekada nenugalės“, – po pergalės LKL čempionate atkirtį davė J.Vainauskas.

REKLAMA

„Lietuvos rytas“ „Lietuvos rytas“

Verta pažymėti, jog 2009–2010 m. LKL finalo serija buvo paskutinė, kurioje prireikė septynerių rungtynių ir kol kas paskutinė, kada čempionų titulą iškovojo „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

„Ilgoji pertrauka“: Tubelio šansai žaisti NBA, užkulisiniai lygos reikalai, klubų skautų darbas, lietuvio agento perlas ir įdomiausi talentai iš Eurolygos bei Europos


17 komentarai
Naujausi komentarai (17)
Geriausiai ivertinti (17)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti