Įspūdingas charakteris: kone visą mačą atsilikusi „Valencia“ pasiekė kaip oras reikalingą pergalę (2) FOTOGALERIJA

Balandžio 2 d., 21:52
N.Kaliničius pelnė 17 taškų (Scanpix nuotr.)

Valensijos „Valencia“ komanda (18/15) išsaugo viltis žengti į Eurolygos atkrintamąsias, o tam itin reikėjo pergalės, kuri buvo pasiekta dramatiškai.

Ispanijos klubas atsiliko beveik visas rungtynes ir tik lemiamu metu sugebėjo parodyti charakterį ir persverti rezultatą. Galiausiai svečiuose 90:86 (13:26, 29:27, 22:17, 26:16) buvo palaužta Berlyno ALBA (11/22).

Valensijos klubui reguliariajame sezone dar liko susitikimas su Vitorijos „Baskonia“ (18/15), kuri taip pat kovoja dėl vietos kitame etape, ir pirmoje tarpusavio kovoje pasiekė pergalę 71:70.

Iki trečiojo kėlinio ALBA komanda pirmavo, tačiau po didžiosios pertraukos pranašumas ėmė tirpti. Po dviejų kėlinių skirtumas buvo dviženklis (53:42), o Mike’o Tobey iniciatyvos dėka „Valencia“ sparčiai artėjo, galiausiai rezultatas tapo lygus – 61:61. Vis tik tokia pozityvi kėlinio pradžia nieko negarantavo – ALBA atsakė atkarpa 7:0 ir prieš paskutinį kėlinį vėl pirmavo – 70:64.

Skirtumas buvo išaugęs (76:67), bet „Valencia“ laiku atgijo: Klemenas Prepeličius ir Bojanas Dubljevičius sumetė baudas, Nikola Kaliničius – dvitaškį, taškus rinko ir Derrickas Williamsas ir galiausiai svečiai atsiliko tik neženkliai – 77:79.

Likus mažiau nei 3 minutėms N.Kaliničius rezultatą lygino (79:79), o tada komandos stojo į baudų metimų seriją, kur išbandymus išlaikė visi. Liko minutė, vis dar tvyrojo lygybė (83:83), bet D.Williamsas rinko kertinius taškus ir vienas artino prie pergalės Valensijos klubą. Galiausiai Samo Van Rossomo baudos ją įtvirtino, o varžovai tik šaudė pro šalį.

ALBA: Marcusas Erikssonas 17 (4/5 trit.), Simone Fontecchio 16 (2/7 trit.), Peytonas Siva (9 rez. perd.), Johannesas Thiemannas ir Benas Lammersas – 9, Luke’as Sikma 7 (9 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Valencia“: Klemenas Prepeličius 24 (5/7 trit., 7 rez. perd.), Nikola Kaliničius 17 (6 atk. kam.), Derrickas Williamsas 15, Mike’as Tobey’us 12 (7 atk. kam.), Samas Van Rossomas 10.

Gairės: valencia, alba