Į Kauną atvykęs CSKA – varžovas, turintis reikiamus ginklus tam, kad išryškintų visas „Žalgirio“ spragas (12) apklausa

Lapkričio 17 d., 07:00
CSKA kovos prieš žalgiriečius

Antradienį Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje pradės dvigubą savaitę maču namuose su Maskvos CSKA ekipa.

Pastaraisiais metais maskviečių ir kauniečių dvikovos buvo labai atkaklios – iš pastarųjų septynerių rungtynių „Žalgiris“ laimėjo 3 sykius, o skirtumai tarp komandų buvo labai minimalūs: 5, 3, 12, 2, 2, 5, 3, tad vidutiniškai laimėjusi ekipa tai padarydavo tik 4,6 taško skirtumu.

Vis dar galiojantys Eurolygos čempionai atvyksta po šiokio tokio sukrėtimo komandos viduje, kadangi Mike‘as Jamesas susipyko su Dimitriu Itoudžio ir dėl šios priežasties net nebuvo registruotas dvikovai su Vitorijos „Baskonia“. Amerikietis atskrido į Kauną ir turėtų pasirodyti ant parketo.

Krepsinis.net kalbinti Rusijos žurnalistai teigė, kad iš visos istorijas yra šiek tiek išpūstas burbulas Graikijos žiniasklaidoje, kadangi iki sutarties nutraukimo buvo iki toli ir apie tai net nebuvo kalbama. Sąmokslų teorijų kūrėjai net manė, kad M.Jamesas norėtų, kad su juo būtų nutraukta sutartis ir jis jau per artimiausias savaites pasirašytų sutartį su Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA).

M.Jamesas yra individualiai vienas geriausių Eurolygos žaidėjų ir apskritai patenka į geriausių visos lygos krepšininkų „Top 3“. „Žalgiriui“ teks spręsti didelį galvos skausmą, kaip susitvarkyti su šiuo žaidėju, kuris gali apžaisti bet kurį gynybos specialistą ir šiame sezone per 31 minutę atlieka po 11,4 metimo, kuris leidžia jam sugeneruoti 16,4 taško. M.Jamesas dar atlieka 5,3 rezultatyvaus perdavimo, bet klysta net 3,4 sykio, kas sumažina jo efektyvumą iki 15 balų.

CSKA lyderis prieš „Žalgirį“ pataikė pergalingą metimą praėjusio sezono mače Maskvoje, o iš viso pelnė 19 taškų ir surinko 18 balų. Kol kas M.Jamesas nusižengia savo žaidimo stiliui ir yra išmetęs daugiau tritaškių nei dvitaškių (43:37), kai praėjusiuose sezonuose tokio reiškinio nebuvo. Žinoma, kad kol kas imtis yra pernelyg maža ir sezono pabaigoje viskas gali stoti į savo vietas.

Maskvos komandoje nematysime gynėjo Janio Strelnieko ir koronaviruso sergančio Johanneso Voigtmanno. Gynėjų grandyje prieš Vitorijos „Baskonia“ D.Itoudis išsivertė ir su dviem nominaliais žaidėjais bei jaunuoju Aleksandru Chomenka.

Karjeros mačą prieš buvusią komandą sužaidė Darrunas Hilliardas, kuris pelnė 31 tašką, surinko 32 balus, pataikydamas 7 tritaškius iš 10. Amerikietis šiame sezone iš toli atakuoja įspūdingai – 48,6 proc. (17/35), todėl perimetre žalgiriečiams reikės būti labai atidiems.

Kas pasieks pergalę?
Žalgiriečiai
580 balsų
CSKA
913 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Dar geriau iš toli atakuoja Danielis Hackettas – niekada snaiperiškomis savybėmis nepasižymėjęs 196 cm ūgio italas kol kas realizavo 18 iš 32 (56,3 proc.) šūvių iš perimetro. Procentas sezono eigoje turėtų kristi, bet verta pažymėti, kad įžaidėjas jau praėjusiame sezone užfiksavo 44,2 proc. tikslumą.

Su D.Hackettu aikštelėje CSKA gali drąsiai keistis ginamaisiais, kadangi su savo ūgiu ir fizinėmis savybėmis gali apsiginti bent jau prieš trijų pozicijų varžovus. D.Hackettas Belgrade prieš „Crvena Zvezda“ 5-ajame ture sužaidė karjeros mačą – 29 taškai (6/8 tritaškiai) ir net 39 naudingumo balai. Įdomu tai, kad atakų organizatorius dažnai prisirenka pražangų – jo vidurkis per 26 minutes yra 3. 5 iš 6 pastarųjų Eurolygos rungtynių jis prasižengė po 4 sykius.

Lengvojo krašto puolėjo pozicijoje startiniame penketuke pasirodo Nikita Kurbanovas, kuris yra vienintelis rusas, turintis svarbesnį vaidmenį komandoje. Gynybines užduotis turintis 34-erių veteranas per 22 minutes sukrapšto tik 3,8 taško ir lemiamomis rungtynių akimirkomis jo aikštelėje nebūna. Verta išskirti, kad N.Kurbanovas gerai realizuoja savo progas, nes dažniausiai atakuoja laisvas – 2/8 dvitaškiai ir 6/13 tritaškiai. Šio žaidėjo gynybos reitingas yra antras geriausias komandoje (87,4 taško per 100 atakų), nusileidžiantis tik J.Strelniekui (84,2 taško per 100 atakų).

Nuo suolo kyla Willas Clyburnas, galintis padėti ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, ir sunkiojo krašto. Būtent su W.Clyburnu aikštelėje CSKA ir žaidžia lemiamas akimirkas, o šis amerikietis rezultatyvumu ir naudingumu lenkia net M.Jamesą – įmeta 17,3 taško ir 16,3 naudingumo balo per 28 minutes. W.Clyburnas į krepšį meta po 11,5 taško, o tai irgi yra skaičius, lenkiantis M.Jamesą. Būtent šie du amerikiečiai yra pagrindiniai CSKA vedliai.

„Žalgiriui“ W.Clyburnas yra labai grėsmingas varžovas, kadangi tai yra labai tvirtas „trečias numeris“, galintis žaisti tiek nugara, tiek veidu į krepšį ir puikiai mokantis išnaudoti varžovų silpnybes. „Žalgiris“ neturi tikro lengvojo krašto ir CSKA būtinai tuo naudosis, todėl W.Clyburno figūra antradienį bus labai svarbi ir matoma.

Kol kas buksuoja 1 milijoną eurų CSKA komandai kainavęs Tornike Shengelia. Gruzinas per 26 minutes įmeta 9,5 taško, atkovoja 6,6 kamuolio, atlieka 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir renka 12,4 naudingumo balo. Sunkusis krašto puolėjas iš toli atakuoja tiesiog siaubingai – 4/21 (19 proc.).

Rusijos žiniasklaidoje T.Shengelia sulaukė nemažai kritikos, kai ketveriose rungtynėse paeiliui neperžengė 9 taškų ribos. Krepsinis.net portalui kolegos iš Rusijos pasakojo, kad D.Itoudis yra patenkintas šio žaidėjo indėliu ir tuo, kaip jis prisitaikė prie savojo vaidmens. Tuo tarpu sirgalių ir žurnalistikų kritiką graikas iškart atmeta bei vengia diskutuoti šia tema.

Vidurio puolėjo pozicijoje CSKA turi taip pat nespindintį naujoką – Nikolą Milutinovą. 213 cm ūgio serbas žibėjo Pirėjo „Olympiacos“ ekipoje, kur fiksavo 10,3 taško ir 19,2 naudingumo balo statistiką, bet dabar su CSKA apranga jis per 17 minučių sukrapšto tik 4,4 taško bei 8,6 balo. Kol kas N.Milutinovas sužaidė tik 5 mačus Eurolygoje, kadangi buvo susirgęs koronavirusu. Per pirmus du mačus jis aikštelėje praleisdavo vos po 8 minutes, bet pastaruoju metu gauna pasireikšti vis daugiau ir su „Baskonia“ jau buvo naudojamas 29 minutes, bet ir tada nesužibėjo – 7 taškai ir 6 naudingumo balai bei vos 2 sugriebti kamuoliai. „Žalgiris“ prieš tokius aukštus centrus turi problemų, todėl serbas gali sužibėti ir bent jau pirmą kartą peržengti dviženklį taškų skaičių.

Nuo suolo CSKA kyla Joelis Bolomboy‘us, kuris žaidžia po 22 minutes, pasižymi 5 taškų, 4,2 atkovoto kamuolio bei 6,3 naudingumo balo vidurkiu. Šis Rusijos pilietybę gavęs centras yra patikimas atsarginis, kuris įneša daug energijos ir atletiškumo. Semionas Antonovas apskritai aikštelėje pasirodė tik trejose rungtynėse ir per rungtyniaudavo tik po 6 minutes, bet prieš „Žalgirį“ jį matysime daugiau, nes nebus J.Voigtmanno.

Apibendrinus galima priminti, kad CSKA vasarą susiveržė savo diržus, bent jau taip yra popieriuje, kur jų išlaidos sumažėjo nuo 40 mln. iki 26,7 mln. eurų. Vis dėlto tai nesutrukdė sustiprinti tą poziciją, kurioje Dimitrio Itoudžio auklėtiniai turėjo bene daugiausiai problemų – priekinę liniją. Kostas Koufos susižėrė 1,5 mln. eurų, bet nieko nenuveikė ir vietoje jo įsigytas vos kiek brangesnis N.Milutinovas. „Ketvirtojo numerio“ pozicijoje buvo atsisakyta ilgamečio žaidėjo Andrejaus Voroncevičiaus, kuris per sezoną susižerdavo apie 1 mln. eurų, o vietoj jo atvyko kiek brangesnis T.Shengelia, kuris yra tikrai naudingesnis žaidėjas. Tiesa, skaudžia netektimi yra Kyle‘as Hinesas, kuris buvo gynybos cementuotojas, kapitonas ir lyderis rūbinėje.

Įdomi detalė: CSKA šiame sezone pralaimėjo trijų lietuvių vadovaujamoms komandoms – prieš Kazio Maksvyčio Permės „Parma“, Šarūno Jasikevičiaus Barselonos „Barcelona“ ir Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“.

„Žalgirį“, žinoma, treniruoja ne lietuvis, o austras Martinas Schilleris, kuris pastarosiomis dienomis turi daug galvos skausmo. Taip gražiai atrodęs žalgiriečių kortų namelis ėmė byrėti Tel Avive, kur patirtas pralaimėjimas 28 taškais, tada sekė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mačas su Prienų „CBet“, kurį žalgiriečiai laimėjo po pratęsimo (103:100), tačiau prieš dvigubą savaitę Eurolygoje Thomasas Walkupas žaidė 24 minutes, Joffrey Lauvergne‘as – 25, Nigelas Hayesas – 27, Artūras Milaknis – net 34. Beje, prancūzas dar ir patyrė nedidelę traumą, tačiau turėtų pasirodyti ant parketo. Vietoje to, kad žaistų Marekas Blaževičius ir Karolis Lukošiūnas (5 min.), žalgiriečiai vargino pagrindinius žaidėjus, kai CSKA ilsėjosi ir ruošėsi Eurolygos kovoms, nes Vieningoje lygoje neturėjo rungtynių.

Įdomu bus pamatyti, kokią reakcija „Žalgirio“ žaidėjai parodys po M.Schillerio pikto pokalbio rūbinėje sekmadienį ir nesėkmingos atkarpos pastaruoju metu. Dar įdomiau bus, ar strategas atliks kažkokias korekcijas gynyboje, kadangi ice sistema jau išnagrinėta, ką matėme praėjusią savaitę. Toks protingas specialistas kaip D.Itoudis bus paruošęs visus variantus, kaip puolime susikurti gerus metimus ir žaidėjams beliks juos realizuoti, ką parodė „Maccabi“ laisvi tritaškiai. Puolime žalgiriečiams reikės įdėti daug pastangų, nes CSKA turi gerai besiginančių krepšininkų ir bus sunku tiek perimetre, tiek baudos aikštelėje. Rungtynės Kaune tradiciškai prasidės 20.00 val.

Gairės: eurolyga, Žalgiris, cska