I.Brazdeikiui kaltės nevertęs K.Maksvytis: dar pats iki galo nesuprantu, kodėl taip prastai gynėmės (39) VIDEO interviu

Gruodžio 2 d., 22:38
K.Maksvytis apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą šiame Eurolygos sezone suklupo namie, nusileisdamas Atėnų „Panathinaikos“.

Rungtynių pradžioje toli varžovus paleidę žalgiriečiai vėliau sugebėjo prisitraukti iki keturių taškų, tačiau perlaužti mačo eigos nepavyko.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis apžvelgė nesėkmės priežastis ir kai kurių auklėtinių pasirodymus.

„Sveikinimai varžovams, šiandien jie nusipelnė pergalės. Labai prastai pradėjome rungtynes, turėjome gerų atkarpų, bet to nėra gana laimėti Eurolygoje. Gero trečiojo kėlinio nepakaks“, – teigė treneris.

REKLAMA

– Koks buvo planas atakuojant varžovų aukštaūgius?

– Kaip ir spėjome, jų aukštaūgiai pasitiko mūsų mažiukus aukštai. Galiu pasakyti, kad mūsų puolimas veikė prastai ir tai kažkiek sąlygojo mūsų gynybą. Ypatingai prastai veikė pikenrolo situacijose, nejudinome kamuolio, didelis prastai leisdavosi į apačią ir žaidėme gana statiškai.

– Ar rungtynių pabaigoje netrūko gynybą draskančių žaidėjų kaip Ignas Brazdeikis?

– Prieš tai diskutavome su treneriais, kad turėjome neblogą atkarpą su Dimša ir Lukošiūnu, gal jais ir reikėjo labiau pasikliauti, įnešė šviežumo, su jais ėjome į pliusą. Kai išleidome gale, gal jau buvo kiek per vėlu.

– Kas lemia tokias prastas rungtynių pradžias Eurolygoje?

– Aiškinamės. Blogi žaidėjai starto penkete, blogas nusiteikimas ar blogas apšilimas... Šios dienos rungtynės ir baigėsi 14 taškų skirtumu. Ta bloga pradžia davė toną visoms rungtynėms.

REKLAMA

– Visų rungtynių metu stigo pataikymo. Ar esate patenkintas pačia metimų selekcija?

– Nesu patenkintas balansu, kokį mes turime. Kartais pamirštame, kurie žaidėjai turi agresyviai veržtis. Varžovai kažkiek atidavė mums tolimus metimus, ypatingai pirmoje pusėje mes bandėme eiti pigesniu keliu, neįžaidėme iki galo kamuolio, nevarginome jų ir pasirinkome lengvesnius metimus. Jei konkrečiai apie metimų selekciją, nesu patenkintas.

– Kas veikė ir neveikė gynyboje prieš Dwayne’ą Baconą?

– Akcentavome, kad Baconas ir Williamsas mėgsta žaisti vienas prieš vieną ir tai daro dažnai, jiems gavus kamuolį reikėjo labiau padėti gynyboje. Pasirinkome blogus kriterijus, neišnaudojus pražangų limito mūsų žaidėjai liko per toli nuo Bacono. Trūko komandinės gynybos. Rungtynių pradžioje praėjus Rolandą Šmitą neturėjome antros opcijos. Tiek mūsų stepoutai, tiek susikeitimai, gynėmės prastai, neišlaikėme kampų. Dar pats iki galo nesuprantu, kodėl taip prastai gynėmės.

– Kur matote didžiausią Igno Brazdeikio progresą ir kur jam reiktų pasitempti labiausiai?

– Nenorėčiau, kad būtų mentalitetas išsimesti dvylika metimų, kartais ne visus gerus. Norėčiau dvylikos sustabdytų varžovų atakų, perimtų kamuolių ar puolime atkovotų kamuolių. Kaip ir visa komanda, jis ėjo lengvesniu keliu.

REKLAMA

– Kiek yra pokalbių su juo sezono metu, aptariant vaidmenį ir sprendimus aikštėje?

– Turėjau ir prieš šias rungtynes. Vis tiek reikia suprasti, kad jis labiau yra agresyvus draiveris, kuris turi gerą kūną, gerą fiziškumą ir jį sulaikyti vienas prieš vieną yra labai sunku, todėl pirma opcija turi išlikti prasiveržimas link krepšio. Norėtųsi puolime iš jo daugiau perdavimų, ne tiek daug tolimų metimų. Jis gali juos mesti, bet labiau įžaistus. Po tokių rungtynių nesinori tik Igną paminėti, buvo daug žaidėjų, kurių šiandien trūko. Mums yra prabanga, kai nesužaidžia du ar trys pirmojo septyneto žaidėjai.

– Tomo Dimšos ir Karolio Lukošiūno duetas sėkmingai įėjo į rungtynes, jų užduotis buvo tiesiog duoti energijos ar turėjote daugiau tikslų?

– Norėjome energijos, išjudinti puolimą. Kartais jie patys tame nedalyvavo, bet išplėtė aikštę ir kiti sumetė. Gal jiems reikėjo suteikti daugiau laiko, nes ta atkarpa buvo nebloga.

– Kevarriusas Hayesas pražangomis anksti išėmė save iš rungtynių, kiek jo trūko?

– Žiūrėjome į ilgą procesą ir keletą dienų vėl gydėme jo koją, jis nežaidė rungtynių LKL. Koją gal išgydėme, bet į ritmą jis pilnai negrįžo. Trūko šviežumo, gal tos greitos pražangos irgi yra to pasekmė.


39 komentarai
Naujausi komentarai (39)
Geriausiai ivertinti (39)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti