Graikai pateikė protestą, tikėdamiesi diskvalifikuoti mače prieš Čekiją dirbusius arbitrus (15)

Rugsėjo 9 d., 15:50
Th.Skourtopoulos nesuprato, kaip N.Calathesas per 37 minutes išprovokavo tik vieną pražangą (FIBA nuotr.)

Graikams Pasaulio taurė baigėsi toje pačioje vietoje, kaip ir lietuviams – antrajame etape. Giannio Antetokounmpo kariaunai neužteko trijų pergalių žengti į ketvirtfinalį.

Lemiamame mače graikai turėjo 12-os taškų persvara palaužti čekus, tačiau laimėjo 84:77 ir liko už borto. Beveik visą ketvirtą kėlinį graikai žaidė be G.Antetokounmpo, susirinkusio penkias pražangas, dvi iš jų – puolime.

Po mačo Graikijos rinktinės strategas Thanasis Skourtopoulos prašė jam paaiškinti teisėjų darbą, nes specialistui kilo daug neaiškumų.

„Giannis negauna tokios pagarbos, kokios nori. Žinoma, kalbu apie trečiąją ir penktąją jo pražangas, kurias Giannis gavo puolime. Tokie žaidėjai tokių pražangų gauti negali. Pateiksiu dar geresnį pavyzdį – Nickas Calathesas žaidė 37 minutes ir visada buvo su kamuoliu. Jis išprovokavo vieną pražangą. Kas gali tai man paaiškinti? Nickas labai daug veržiasi ir nuolat būna pastumiamas bent du kartus, niekas nereaguoja. Su Gianniu situacija ta pati“, – teigė strategas.

Graikas taip pat priėmė sau dalį kaltės dėl nepateisintų lūkesčių, tačiau tikino besistengęs kiek galėjęs.

„Atsiprašau, nes nuvylėme daug Graikijos gerbėjų ir draugų, kurie atvyko čia mus palaikyti. Bet, manau, padarėme viską, ką galėjome“, – tikino specialistas.

Po stratego pasisakymų Graikijos krepšinio federacija nusprendė pateikti protestą FIBA. Graikai nesitiki, kad bus pakeistas jų rungtynių rezultatas, tačiau prašo diskvalifikuoti tris jų mače prieš Čekiją dirbusius teisėjus iki turnyro pabaigos.

Po mačo prieš Prancūziją panašų protestą pateikė ir Lietuva, o FIBA teisėjus išties nušalino. Skirtumas tas, kad mače tarp Graikijos ir Čekijos teisėjavo ne linksniuoti užsieniečiai, o trys Europos arbitrai – serbas Aleksandras Glišičius, latvis Andris Aunkrogers ir lenkas Wojciechas Liška.

Graikai nepateko į ketvirtfinalį, tačiau iškovojo teisę kitąmet varžytis olimpiniame atrankos turnyre. Galutinėje Pasaulio taurės rikiuotėje graikai liko iškart už dešimtuko ribos.

Geriausios Pasaulio taurės dienos rungtynės (09.09)
JAV 89:73 Brazilija