Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (36–40 vietos) (29)

Gegužės 20 d., 11:44
Ketvirto dešimtuko apačioje – jaunimo ir veteranų mišinys (Scanpix nuotr.)
Ketvirto dešimtuko apačioje – jaunimo ir veteranų mišinys (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net antrus metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Penketas portalo žurnalistų surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies žaidėjus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Edgaras Pulkovskis, Gabrielė Miknevičiūtė, Karolis Tretjakas, Tautvydas Kubilius ir Rokas Liolaitis sudėliojo savo penkiasdešimtukus, kiekviename iš jų aukščiausią vietą užėmęs krepšininkas gavo 50 taškų, antras – 49, trečias – 48 ir taip toliau. Žaidėjai išrikiuoti pagal bendrą taškų sumą, o esant lygiam rezultatui – pagal aukščiausią individualiame penkiasdešimtuke užimtą vietą.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje. Skliaustuose nurodyta pernai užimta vieta.

REKLAMA

41–45 vietos>>>

46–50 vietos>>>

40. (44) Marekas Blaževičius (Kauno „Žalgiris“)

Statistika Eurolygoje: 5 minutės, 2 taškai (40 proc. dvit.), 1,2 atk. kam., 0,3 rez. perd., 2,2 naud. bal.

Statistika LKL: 13 minučių, 6,5 taško (58 proc. dvit.), 4,8 atk. kam., 0,8 rez. perd., 8,3 naud. bal.

M.Blaževičius dėl persikėlimo iš Vilniaus šį sezoną tapo aukščiausią sužaistų minučių ir sulaukiamų komentarų santykį turinčiu žalgiriečiu. Kiekvienas jo pasirodymas aikštėje buvo analizuojamas po padidinamuoju stiklu ir devyniolikmečiui teko atlaikyti nemenką spaudimą. Vis dėlto šis buvo atlaikytas gana sėkmingai bei virto pirmaisiais kvietimais į rinktinės stovyklas.

REKLAMA

Aukštaūgis šį sezoną neturėjo daug progų parodyti save, tačiau gavęs šansą dažnai būdavo produktyvus. Akivaizdu, kad treniruotėse jis laiko skyrė žaidimui nugara į krepšį ir apgaulingų judesių arsenalo plėtojimui, nes trumpose atkarpose maudydamas varžovus arti po krepšiu jis priminė jauną Donato Motiejūno versiją. Vis dėlto Martino Schillerio nepasitikėjimą jaunuoliu taip pat galima suprasti – gynyboje dar trūksta susigaudymo ar paprasčiausios jėgos, nors patirtis ir turėtų tai išspręsti.

Negaudamas daug minučių aikštėje M.Blaževičius laiko veltui neleido ir atrodo tvirtesniu bei solidesniu vyruku nei buvo palikdamas „Rytą“. Rugsėjį dvidešimtąjį gimtadienį švęsiantis vidurio puolėjas dar turi daug erdvės tobulėti (visų pirma – gynyboje ir pridedant metimą iš toli) bei turi nuspręsti, kur tai atlikti būtų tinkamiausia – su menkomis minutėmis „Žalgiryje“, ar su solidesne role skolos pagrindais išvykus į kitą klubą.

39. (-) Ąžuolas Tubelis (Arizonos universiteto „Wildcats“)

REKLAMA

Statistika NCAA: 27 minutės, 12,2 taško (31 proc. trit.), 7,1 atk. kam., 1,2 rez. perd.

Užuot siekęs stabilios vietos „Ryto“ pagrindinėje sudėtyje, Ą.Tubelis prieš sezoną nusprendė persikelti už Atlanto ir anksti pradėjo skinti šio pasirinkimo vaisius. Arizonoje jis sulaukė gerokai solidesnio vaidmens ir nestokojo įvairiausių pasiekimų – trys dvigubi dubliai, 31 taško driokstelėjimas ir pergalingas metimas. Universiteto problemos neleido jam sudalyvauti „Kovo beprotybėje“, tačiau skautų dėmesio netrūksta ir be to.

Ą.Tubelis yra vienas retų Lietuvos talentų, kuris net ir NCAA išsiskiria atletiškumu bei niekuo nenusileidžia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bendraamžiams. Devyniolikmetis ūgtelėjo iki 210 cm, tačiau išlaikė mobilumą ir pavojingu yra prieš kelių pozicijų žaidėjus. Įgūdžiai puolime dar turėtų būti šlifuojami (ypač metimas iš distancijos), tačiau lietuvis yra puiki medžiaga, kuriai skautai jau prognozuoja šaukimą 2022-ųjų NBA naujokų biržoje.

REKLAMA

Vilnietis žaidžia tarptautinius talentus vis labiau propaguojančioje Arizonos krepšinio programoje, kurioje kitą sezoną turėtų sulaukti dar didesnio vaidmens bei vėl bus beveik vienintele priežastimi lietuviams stebėti NCAA. Jei nenustos tobulėti, jo karjeros lubos yra itin aukštos, o ir dabartinio pajėgumo Ą.Tubelis pastovėtų už save bent jau LKL lygyje.

38. (46) Osvaldas Olisevičius (Bairoito „Medi“)

Statistika Vokietijoje: 25 minutės, 13,9 taško (41 proc. trit.), 3,4 atk. kam., 2 rez. perd., 13,9 naud. bal.

Kartą Vokietijoje save jau išbandęs O.Olisevičius tuomet užtruko tik pusę sezono. Antrą kartą tokiam žingsniui lietuvis ruošėsi trejus metus, o galiausiai antruoju blynu nenusivylė – Bairoite jis tapo vienu komandos lyderių.

O.Olisevičių galima pavadinti aukščiau paminėto Ą.Tubelio priešingybe – atletiškumo stokojantis puolėjas pasižymi plačiu ginklų arsenalu puolime, galinčiu taškus rinkti tiek ties perimetru, tiek arčiau krepšio. Vilnietis pasižymi idealia metimo technika ir tvirtu sudėjimu, todėl susikuria pranašumų prieš daugelį tiesioginių oponentų. Jis pasižymi ir geru gynybos suvokimu, nors šioje aikštės dalyje yra kiek ribojamas savo fizinių duomenų.

REKLAMA

28-erių puolėjui Vokietija yra puiki vieta parodyti save – šioje šalyje žaidžiamas ne atletiškumu pagrįstas krepšinis, tačiau netrūksta galimybių surinkti gerą statistiką. Jis priartėjo prie savo karjeros piko ir bus įdomu stebėti, ką pasirinks toliau – galimybę parodyti save aukštesnio pajėgumo klube, ar sotesnės ateities užsitikrinimą pinigų negailinčiose šalyse.

37. (48) Vytenis Lipkevičius (Panevėžio „Lietkabelis“)

Statistika Europos taurėje: 26 minutės, 5,4 taško (31 proc. trit.), 4,7 atk. kam., 1,3 rez. perd., 10,2 naud. bal.

Statistika LKL: 26 minutės, 8,4 taško (47 proc. trit.), 4,4 atk. kam., 1,5 rez. perd., 11,4 naud. bal.

Nuo 2008-ųjų beveik visą karjerą LKL praleidusiam geresnių aukštumų pavyko pasiekti tiek komandiškai (nuskynė keturis čempionų žiedus su „Žalgiriu“), tiek statistiškai (sužaidė tris rezultatyvesnius sezonus), tačiau vakar 32-ąjį gimtadienį atšventęs puolėjas dar niekada aikštėje nebuvo užtikrintesnis bei demonstruoja geriausias brendimo savybes.

REKLAMA

Pagrindiniu V.Lipkevičiaus darbu aikštelėje išlieka gynyba prieš varžovų lyderius, neleidžiant šiems atsipalaiduoti nė sekundei ir provokuojant jų emocinius protrūkius. Puolime jo rolė taip pat yra aiški – ne itin išvaizdžia technika, tačiau užtikrintai laidomi tritaškiai bei protarpiniai prasiveržimai. Iš Vilkijos kilęs puolėjas puikiai supranta savo galimybes ir išnaudoja jas neforsuodamas įvykių. Tokie juodadarbiai dažnai nesulaukia deramo pripažinimo, dažnai nuvertinamas būna ir V.Lipkevičius.

„Lietkabelio“ puolėjas šiuo metu atrodo atsidūręs jam tinkamiausioje situacijoje. Nenado Čanako įvesta serbiška disciplina ir žaidimas Europos taurėje yra ideali lygio ir stiliaus kombinacija V.Lipkevičiui, todėl net sunku įsivaizduoti jį kitur.

36. (28) Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Rytas“)

Statistika FIBA Čempionų lyga: 23 minutės, 6,2 taško (39 proc. trit.), 1 atk. kam., 1,7 rez. perd., 4,5 naud. bal.

REKLAMA

Statistika LKL: 23 minutės, 9,9 taško (41 proc. trit.), 1,6 atk. kam., 2,7 rez. perd., 9 naud. bal.

M.Girdžiūnas yra gana apgaulingos koncepcijos žaidėjas – dėl vėlyvo įsitvirtinimo LKL lengva pasimesti jo amžiuje ir pamiršti, kad gynėjui jau 32-eji. Kamuolio metimas po didelio šuolio ir aukštesnis nei vidutinis atletiškumas vizualiai iškreipia jo fizinius duomenis bei leidžia pasirodyti aukštesniam nei 188 cm. Neįprastas ir jo santykis su Lietuvos rinktine – 2015-aisiais jis buvo kviečiamas į stovyklą bei pretendavo žaisti Europos čempionate, o dabar nesulaukia kvietimų į „langų“ rinktines, nors jo žaidime nuosmukio tarsi ir nėra.

„Ryto“ gynėjas iki šiol Lietuvoje yra arčiausiai to, ką būtų galima pavadinti „streetballeriu“ – puolime jis dažnai renkasi žaidimą vienas prieš vieną, mėgsta sužaisti dėl žiūrovų ar pademonstruoti išradingesnių triukų. Jis pasižymi užtikrintu metimu iš vidutinio ir tolimo nuotolio, o baudų metimų pataikymas dažnai sukasi ties 90 procentų. Apskritai jis yra solidus į puolimą orientuotas, tačiau nuo emocijų priklausomas gynėjas, vieną dieną galintis sumesti viską, kitą – švaistyti viską pro šalį ir būti našta komandai.

M.Girdžiūno sezonas yra dvejopas. LKL jis išlaikė solidų žaidimą, o tarptautiniame fronte nežibėjo, nors ten problemų turėjo visa komanda. „Ryte“ jis sužaidė jau ketvirtąjį sezoną ir gynėjų grandyje buvo patikimiausias ginklas po Andrew Goudelocko, todėl tikėtina, kad sostinės klube liks ir toliau. Šiuo metu šis bendradarbiavimas atrodo naudingas abiems pusėms – „Rytui“ reikalingi tokio lygio lietuviai nesimėto, o ir pats klaipėdietis įleidęs šaknis Vilniuje atrodo komfortabiliai.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į patronų klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


29 komentarai
Naujausi komentarai (29)
Geriausiai ivertinti (29)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga