Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (35–31 vietos) (28)

Gegužės 15 d., 11:50
Ketvirtojo dešimtuko viršuje – daugiausiai gynėjai (BNS nuotr.)
Ketvirtojo dešimtuko viršuje – daugiausiai gynėjai (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Penketas portalo žurnalistų surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies žaidėjus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Edgaras Pulkovskis, Gabrielė Miknevičiūtė, Karolis Tretjakas, Tautvydas Kubilius ir Rokas Liolaitis sudėliojo savo penkiasdešimtukus, kiekviename iš jų aukščiausią vietą užėmęs krepšininkas gavo 50 taškų, antras – 49, trečias – 48 ir taip toliau. Žaidėjai išrikiuoti pagal bendrą taškų sumą, o esant lygiam rezultatui – pagal aukščiausią individualiame penkiasdešimtuke užimtą vietą.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje.

REKLAMA

41–50 vietos>>

36–40 vietos>>

Valinskas Valinskas

35. Paulius Valinskas (Panevėžio „Lietkabelis“, 73 taškai)

Statistika Prancūzijoje: 12 minučių, 3,2 taško, 1 atk. kam., 0,4 rez. perd., 2,2 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 27 minutės, 10,9 taško (33 proc. trit.), 2,6 atk. kam., 2,7 rez. perd., 8,5 naud. bal.

Statistika LKL: 26 minutės, 9 taškai (24 proc. trit.), 2,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 5,8 naud. bal.

REKLAMA

Pirmą kartą karjeroje legionieriaus dalią išbandęs gynėjas patirtimi Prancūzijoje liko nusivylęs. Orleano „Loiret“ klube aiškaus vaidmens jis nesulaukė ir išvyko sužaidęs vos 5 mačus. Vis dėlto gimtinėje tokie žaidėjai visada yra laukiami, o kovą prieš Prienų „Cbet“ laimėjęs „Lietkabelis“ prisiviliojo „Žalgirio“ sistemos talentą.

24 metų 191 cm ūgio gynėjo sezonas Panevėžyje paliko dvejopą įspūdį. Žvelgiant grynai statistiškai, daugelis skaičių neramina – tritaškiai šį sezoną vėl krito neužtikrintai, kamuolių atkovota daugiau nei atlikta rezultatyvių perdavimų, o rezultatyvumo ir naudingumo balų skirtumas yra neigiamas. Labiausiai teigiamas P.Valinsko statistikos aspektas – geresni pasirodymai tarptautiniame fronte, parodantys, kad prieš pajėgesnius varžovus jis nepameta galvos.

Šį sezoną įžaidėjas ir toliau rėmėsi savo pagrindiniais ginklais – greičiu, išradingumu, mikliomis rankomis ir geru kamuolio valdymu. Lietuvio sprendimai aikštėje dažnai būna skuboti, todėl ties tuo dar reikėtų padirbėti. P.Valinskui „Lietkabelyje“ pakeitus Kendricką Browną, komandos rezultatai greitai pagerėjo, o tai yra taškas lietuvio naudai.

REKLAMA

P.Valinskui grįžus iš Prancūzijos susidarė įspūdis, kad gynėjas yra kiek praradęs pasitikėjimą savimi. Tai sufleruoja ir smukęs tritaškių pataikymas, kuriuos jis pirmą kartą karjeroje metė žemesniu nei 30 procentų taiklumu, o paskutiniame savo sezone NKL šiuos laidė net 42 procentais (87/204). Jis primena nuotaikos žaidėją, kuris užsivedęs galėtų žaisti daug geriau nei tai darė šį sezoną ir dar tikrai neatskleidė viso savo potencialo.

Gecevičius Gecevičius

34. Martynas Gecevičius (Salonikų „Aris“, 85 taškai)

Statistika Graikijoje: 27 minutės, 8,4 taško (38 proc. trit.), 1,7 atk. kam., 3 rez. perd., 9,5 naud. bal.

M.Gecevičiaus sezoną Graikijoje galima vertinti dvejopai. Gynėjo rodikliai nebuvo nei stulbinantys, nei itin nuviliantys. Graikijos pirmenybės yra laikomos gana solidžiomis, tačiau „Aris“ jose per 20 turų pasiekė tik 6 pergales ir aplenkė vienintelį varžovą. Galima sakyti, kad snaiperio sezonas buvo toks pat dviprasmiškas, kaip ir didžioji dalis jo karjeros.

REKLAMA

Lietuvis spėjo susižerti du Eurolygos čempiono titulus ir Pasaulio taurės bronzą, nors nė vienoje iš šių komandų ryškaus vaidmens neatliko. Salonikuose, kur jis gavo daugiau veiksmų laisvės, M.Gecevičius susitelkė griežtai tik į tolimus metimus.

Per visą sezoną snaiperis išmetė vos 20 (!) dvitaškių ir 99 tritaškius, nors geri pataikymo procentai tokį pasirinkimą iš dalies ir paaiškina. M.Gecevičius taip pat išliko žaidėju, kuris gali savalaikiais perdavimais prisidėti prie žaidimo organizavimo, tačiau jo paliktas skyles ir toliau reikia dangstyti gynyboje. Šeštadienį gynėjui sueina 32-eji, todėl jau sunku iš jo tikėtis ryškaus progreso ar žaidimo stiliaus pakeitimo.

Vilnietis ir toliau išlieka vienu geriausių aiškiai išreikštų snaiperių Lietuvoje, tačiau atletiškumo ir kitų savybių stoka neleido jam išpildyti potencialo, kurį jis demonstravo sulaukęs vos 21-erių ir Eurolygoje rinkdamas 14,2 taško su Vilniaus „Ryto“ marškinėliais. Salonikų ekipa vėl finansiškai neatsiskaitė su lietuviu, todėl kitą sezoną jis pasitiks kitoje komandoje, smagu jį būtų pamatyti ir gimtinėje.

Kupšas Kupšas

REKLAMA

33. Mindaugas Kupšas (Ostendės „Telenet“, 85 taškai)

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 9 minutės, 4,4 taško (58 proc. dvit.), 2,4 atk. kam., 0,4 rez. perd., 3,1 naud. bal.

M.Kupšas sužaidė išties keistą sezoną. Vasarą prie Jeruzalės „Hapoel“ klubo prisijungęs lietuvis pateko į tikrą legionierių karuselę. Izraelio pirmenybėse yra nustatytas užsieniečių limitas, todėl šiose nebuvo registruojamas nei lietuvis, nei amerikietis Isaiah Cousinsas. Tik FIBA turnyre pasirodęs M.Kupšas vėliau persikėlė į Belgiją, kurioje dėl sezono nutraukimo taip pat spėjo sužaisti vos 15 minučių.

Per gautą laiką aukštaūgis paliko malonų įspūdį ir tiek mažai rungtyniavo ne dėl savo kaltės – „Hapoel“ sudėtis buvo tiesiog perpildyta talento. Galima neabejoti, kad papildomos minutės atneštų jam daug solidesnius skaičius.

29 metų 217 cm ūgio vidurio puolėjas išliko dideliu žmogumi, kuris kamšo spragas baudos aikštelėje, nors pastaraisiais metais jis pademonstravo ir ženklų progresą puolime. Būtent padidėjęs judrumas, minkštesnis metimas ir su jo fiziniais duomenimis sunkiai sustabdomas puskablis pelnė lietuviui vietą solidžioje Jeruzalės komandoje, nors šios išlaikyti ir nepavyko.

REKLAMA

M.Kupšas yra tarp žaidėjų, kuriems koronaviruso pertrauka gali labiausiai padėti. Pastaraisiais metais jis buvo išvystęs itin aukštą tempą, be poilsio leisdamas ir vasaras, spėjęs išbandyti save Kinijoje. Kitą sezoną norėtųsi lietuvį pamatyti šviežesnį ir su solidesniu vaidmeniu komandoje. Tradiciniai vidurio puolėjai yra stumiami iš krepšinio pasaulio, todėl jam jau reikėtų suskubti demonstruojant savo karjeros piką.

Dulkys Dulkys

32. Deividas Dulkys (Manresos „Baxi“, 86 taškai)

Statistika Ispanijoje: 19 minučių, 6,2 taško (33 proc. trit.), 2,4 atk. kam., 1,3 rez. perd., 4,4 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 20 minučių, 7,4 taško (31 proc. trit.), 2,2 atk. kam., 1,2 rez. perd., 3,8 naud. bal.

REKLAMA

Statistiškai D.Dulkio sezonas buvo tikrai neįkvepiantis. Tritaškiai išliko pagrindiniu jo ginklu puolime, tačiau šie strigo, todėl gynėjo rezultatyvumas buvo menkas. Kiti skaičiai taip pat nežiba, o naudingumo balų statistika dar kuklesnė nei taškų. Vis dėlto toks įspūdis gali būti apgaulingas.

32 metų 195 cm ūgio šilutiškis yra itin vertinamas dėl savo sugebėjimų gynyboje. Daugelis gerbėjų atsimena D.Dulkį iš debiuto Lietuvos rinktinėje 2012-aisiais ir prasto etapo Vilniaus „Ryte“, tačiau tuomet jis tik debiutavo europietiškame krepšinyje bei nespėjo tinkamai adaptuotis. Dabar jo gynybos supratimas yra ženkliai patobulėjęs, o vertė atstovaujamoms komandoms – išaugusi.

Lietuvis taip pat pasižymi geromis fizinėmis savybėmis – jo greičio ir atletiškumo kombinacija leidžia gynyboje atsilaikyti prieš kelių skirtingų pozicijų varžovus. Dar praėjusį sezoną jo tritaškių pataikymas pajėgesnėje Europos taurėje taip pat buvo solidesnis (35 procentai, 17/49), todėl šio jo ginklo taip pat negalima pamiršti. Apskritai jį galima vadinti solidžiu „3 and D“ tipo gynėju.

D.Dulkys statistiškai niekada nevertė kalnų, tačiau pastaraisiais metais vis randa kelius į Europos turnyruose žaidžiančias komandas ir jose užima solidžią vietą rotacijoje. Jį sunku vertinti dėl praktiškai visos karjeros kūrimo užsienyje, tačiau JAV įleistos šaknys, iš čia kilusi žmona ir aukšta kaina veikiausiai jau neatves jo į Lietuvos klubus.

REKLAMA

Sirvydis Sirvydis

31. Deividas Sirvydis (Vilniaus „Rytas“, 94 taškai)

Statistika LKL: 17 minučių, 5,7 taško (33 proc. trit.), 2,5 atk. kam., 1,1 rez. perd., 4,2 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 15 minučių, 6,6 taško (38 proc. trit.), 2,8 atk. kam., 0,7 rez. perd., 5,7 naud. bal.

D.Sirvydis dėl žaidimo „Ryto“ organizacijoje ir šaukimo NBA naujokų biržoje greitai tapo vienu labiausiai poliarizuojančių žaidėjų Lietuvoje. Vieniems aukštinant jauno lietuvio perspektyvas, daugelį neigiamai nuteikė nežibantys šio sezono skaičiai ir nepateisinti lūkesčiai.

19 metų 200 cm ūgio gynėjas šį sezoną atrodė kankinamas už Atlanto žinomo antramečio sindromo. Praėjusį sezoną įsitvirtinęs „Ryto“ rotacijoje jis pranoko daugelio lūkesčius, nes buvo naujas ir šviežias veidas. Tuo tarpu šį sezoną jis jau laikomas nusivylimu, nors jo statistika tiek LKL, tiek Europos taurėje ir paaugo. Jauną žaidėją apskritai reiktų pagirti už tvirtą charakterį, nes retas lietuvis tarptautiniame fronte renka geresnę statistiką nei gimtinėje.

REKLAMA

D.Sirvydis nuo pat jaunimo čempionatų pasižymi pomėgiu laidyti tolimus metimus ir tai atlieka išties gerai, kamuolį išleisdamas greitai bei aukšta trajektorija. Šį sezoną jis dar pridėjo aštresnius prasiveržimus, kiek geriau išnaudoja savo rankų ilgį ir tvirčiau jaučiasi žaisdamas dešiniąja. Silpnąja jo žaidimo puse ir toliau išlieka gynyba, nors čia jis taip pat demonstruoja norą tobulėti. Jau šį sezoną lietuvis pasitiko priaugęs raumenų, o prisiminus tvirtą jo tėvo Virginijaus Sirvydžio sudėjimą, čia galima laukti ir didesnio progreso.

„Ryto“ gynėjas yra vienas ryškiausių Lietuvos talentų ir stebėti jo karjerą bus išskirtinai įdomu. Gaila, kad šiuo metu gerbėjai daugiau dėmesio skiria jo tatuiruotėms ar aprangos stiliui nei realiam žaidimo vertinimui. Itin svarbūs bus keli artimiausi sezonai – greitai neprasimušus tarp „Ryto“ lyderių, karjeros kreivė užuot kilusi gali suplokštėti ir dėl to būtų labai apmaudu.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


28 komentarai
Naujausi komentarai (28)
Geriausiai ivertinti (28)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti