Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (30–26 vietos) (20)

Gegužės 17 d., 15:00
Trečiąjį dešimtuką pradeda Lietuvos grandų atstovai (BNS nuotr.)
Trečiąjį dešimtuką pradeda Lietuvos grandų atstovai (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Penketas portalo žurnalistų surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies žaidėjus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Edgaras Pulkovskis, Gabrielė Miknevičiūtė, Karolis Tretjakas, Tautvydas Kubilius ir Rokas Liolaitis sudėliojo savo penkiasdešimtukus, kiekviename iš jų aukščiausią vietą užėmęs krepšininkas gavo 50 taškų, antras – 49, trečias – 48 ir taip toliau. Žaidėjai išrikiuoti pagal bendrą taškų sumą, o esant lygiam rezultatui – pagal aukščiausią individualiame penkiasdešimtuke užimtą vietą.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje.

41–50 vietos>>

REKLAMA

36–40 vietos>>

31–35 vietos>>

Kairys Kairys

30. Evaldas Kairys (Vilniaus „Rytas“, 94 taškai)

Statistika LKL: 15 minučių, 7,9 taško (69 proc. dvit.), 3,9 atk. kam., 0,9 rez. perd., 11,1 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 16 minučių, 6,9 taško (70 proc. dvit.), 4 atk. kam., 0,5 rez. perd., 9,4 naud. bal.

Jei pirmąjį E.Kairio sezoną Vilniuje (neskaitant karjeros pradžios šio klubo sistemoje) aptempdė traumos, tai šiemet tokių problemų buvo išvengta. Lengvas sužeidimas sutrukdė jam prisijungti prie Lietuvos rinktinės vasario „lange“, tačiau bendrą vaizdą sveikatos atžvilgiu galima vertinti teigiamai.

REKLAMA

Pašalinus traumų problemas, E.Kairio laiką aikštelėje apribojo kiti veiksniai – geras Martyno Echodo ir net Mareko Blaževičiaus žaidimas bei dažnai prisirenkamos pražangos. Būtent sunkumai gynyboje iki šiol yra didžiausias stabdis palangiškio karjeroje. Sudėjimu E.Kairys apskritai labiau primena sunkųjį krašto puolėją, tačiau šioje pozicijoje negali žaisti dėl į baudos aikštelę sutelkto puolimo arsenalo.

Varžovų aikštės pusėje aukštaūgis yra išties pavojingas – jis puikiai užbaigia pikenrolo situacijas, yra mobilus ir plastiškas, arti krepšio gali atakuoti abiem rankomis, o visa tai atsispindi tiesiog fantastiškame jo pataikymo procente. Tiesa, jį vis dar galima stabdyti pražangomis, nes pataikymas nuo baudų metimo linijos – nedžiugina.

E.Kairys išlieka solidžiu aukštaūgiu į puolimą orientuotai Europos taurės komandai. Vis dėlto 29 metų 207 cm ūgio lietuvis šiuo metu turbūt išgyvena aukščiausią savo karjeros tašką ir „Ryte“ atrodo esantis jam idealioje aplinkoje.

Birutis Birutis

REKLAMA

29. Laurynas Birutis (Prienų „Cbet“, 104 taškai)

Statistika LKL: 26 minutės, 15,2 taško (63 proc. dvit.), 7 atk. kam., 1,4 rez. perd., 20,4 naud. bal.

Praėjusį sezoną anksčiau laiko užbaigusi trauma gerokai sulėtino L.Biručio kilimą į Lietuvos krepšinio padangę. Aukštaūgio reabilitacija gerokai užtruko, po šios jis atrodo lėtokas ir neužtikrintas, o ir į Prienus jis atvyko tik sezonui jau įsibėgėjus bei užtruko apsiprasdamas komandoje.

Vis dėlto atgavęs pasitikėjimą vėl rodė tai, ką moka geriausiai – gerai užpildė baudos aikštelę, surinkinėjo nuo lanko atšokusios ir virš jo užmestus kamuolius bei tiesiog puikiai išnaudojo įspūdingus savo fizinius duomenis. LKL jis vėl tapo sunkiai sustabdoma jėga ir demonstravo praktiškai identišką statistiką tai, kuri 2018-aisiais žaidžiant „Šiauliuose“ atnešė jam sezono MVP trofėjų.

22 metų 213 cm ūgio ilgarankiui dar yra daug kur tobulėti – jis negali komandai duoti daug naudos ties perimetru bet kurioje aikštės pusėje, o po krepšiais turi problemų žaisdamas prieš fiziškai pajėgesnius aukštaūgius. Metimai iš vidutinio nuotolio ir puskabliai dar atrodo nerangūs, tačiau čia bent jau matomas ženklus progresas.

REKLAMA

Prieš dešimtmetį L.Birutis dar būtų laikytas užtikrinta ateities žvaigžde, tačiau pasikeitus krepšinio madoms, jo karjeros kelias nebeatrodo toks užtikrintas. Šiaulietis yra tradicinio tipo vidurio puolėjas, todėl netapęs dominuojančia jėga ar nepridėjęs universalumo, gali gerokai apriboti savo karjeros lubas. Apmaudu, kad sezono metu neišdegė „Neptūno“ planas pasiskolinti šį žaidėją, nes būtų tikrai smalsu išvysti jį tarptautinėje arenoje.

Girdžiūnas Girdžiūnas

28. Mindaugas Girdžiūnas („Rytas“, 109 taškai)

Statistika LKL: 17 minučių, 8,2 taško (41 proc. trit.), 1,9 atk. kam., 2,3 rez. perd., 8,2 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 14 minučių, 5,5 taško (41 proc. trit.), 0,7 atk. kam., 1,3 rez. perd., 3,6 naud. bal.

M.Girdžiūnas neturėtų būti patenkintas šiuo sezonu. Tiek jo statistika, tiek rolė „Ryto“ yra sumažėjusios, o ir tarp gerbėjų jo pavardė yra linksniuojama rečiau. Jo progresas pastaruoju metu yra pristabdytas, o tokiame amžiuje tai visiškai normalu, nors daugelis gerbėjų ir nustemba, kad vėlai iškilusiam gynėjui yra jau 31-eri.

REKLAMA

„Ryto“ atstovas pasižymi visomis standartiniam gynėjui būtinomis savybėmis – staigumas, greitas sprendimų priėmimas ir užtikrintas pataikymas iš vidutinių bei tolimų nuotolių. Žaisdamas Klaipėdoje jis buvo tapęs tikra atgaiva Lietuvos krepšinyje, nes į žaidimą dažnai įtraukdavo ir gatvės krepšinio judesių. Vilniuje tai demonstruojama rečiau, tačiau Dainius Adomaitis iki šiol laiko jį sunkiausiai „vienas prieš vieną“ sustabdomu „Ryto“ atstovu.

Elitinį lygį M.Girdžiūnui pasiekti sutrukdė įstrigimas tarp pozicijų. 188 cm ūgio žaidėjas stokoja fizinių duomenų dominuoti tarp atakuojančių gynėjų, tačiau ir neturi įžaidėjams būdingų kamuolio skirstymo instinktų. Greitą žaidimą mėgstantis atletas dažnai ir perskuba bei privelia klaidų, kurių buvo galima išvengti tiesiog šaltu protu.

Vėlyva branda pasižymėjęs M.Girdžiūnas iš savo duomenų išspaudė maksimumą – klaipėdietis įsitvirtino Europos taurės komandoje bei pasiekė pagrindinės Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą, todėl gali didžiuotis nuveiktais darbais. Jo žaidimą stebėti yra smagu ir tai suinteresuos sekti tolimesnę jo karjeros raidą.

REKLAMA

Kulvietis Kulvietis

27. Saulius Kulvietis (Dižono JDA, 115 taškų)

Statistika Prancūzijoje: 15 minučių, 6,3 taško (46 proc. trit.), 2,3 atk. kam., 0,6 rez. perd., 6,5 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 20 minučių, 7,3 taško (37 proc. trit.), 2,5 atk. kam., 0,5 rez. perd., 6,3 naud. bal.

Snaiperis praėjusį sezoną Panevėžyje pasirodė solidžiai, tačiau jo poreikius tenkinančios naujos karjeros stotelės ieškojo iki pat gruodžio, todėl jo sezonas buvo išskirtinai trumpas. Vis dėlto Prancūzijoje kojas jis apšilo greitai is spėjo pademonstruoti tai, dėl ko yra vertinamas.

S.Kulvietį galima vadinti vienu moderniausių Lietuvos žaidėjų – sunkusis krašto puolėjas nuo itin ankstyvo amžiaus mėgo laidyti tritaškius, kurios vos sulaukęs aštuoniolikos LKL metė net 45 procentų taiklumu (40/88 vilkint Vilniaus „Perlo“ marškinėlius). Dabar jam jau 29-eri, o naujausios krepšinio mados leido jam išlaikyti savo žaidimo stilių bei paklausą rinkoje. Šiuo metu jis yra turbūt smagiausią rankelę turinčių aukštaūgių Lietuvoje.

REKLAMA

Vis dėlto kitomis sunkiojo krašto puolėjo savybėmis jis nepasižymi. Dėl jėgos ir atletiškumo stokos S.Kulvietis dažnai vargsta gynyboje, neišsiskiria ir kovoje dėl atšokusių kamuolių. Tritaškių šį sezoną jis išmetė dvigubai daugiau nei dvitaškių, o prie to pridėjus ir gerą aikštės matymą (kurio pademonstruoti Prancūzijoje neturėjo progos), galima jį tiesiog pavadinti gynėju puolėjo kūne.

S.Kulvietis yra modernus „stretch 4“ pozicijos žaidėjas, o jo žaidimo kokybę įrodo ir karjeros vingiai – aukščiausiose Prancūzijos ir Ispanijos lygose niekas nežaidžia tiesiog už gražias akis. Lietuvis yra tarptautinio lygio krašto puolėjas, todėl artimiausiais metais turėtų nestokoti pasiūlymų iš Europos turnyruose žaidžiančių komandų, nors iki Eurolygos jam veikiausiai dar trūksta.

Gebenas Gebenas

REKLAMA

26. Martinas Gebenas (Kauno „Žalgiris“, 126 taškai)

Statistika LKL: 16 minučių, 8 taškai (72 proc. dvit.), 4,3 atk. kam., 1,4 rez. perd., 11,5 naud. bal.

Statistika Eurolygoje: 9 minutės, 3,9 taško (66 proc. dvit.), 2,1 atk. kam., 0,4 rez. perd., 4,5 naud. bal.

M.Gebenas yra pastaraisiais metais tiesiog septynmyliais žingsniais progresuojantis aukštaūgis. Po studijų už Atlanto grįžęs lietuvis tik praėjusį sezoną debiutavo profesionaliame krepšinyje, tačiau iškart tapo LKL sezono MVP, o vasarą dar ir prasibrovė į pagrindinę „Žalgirio“ sudėtį, vėliau net ir šioje pelnydamas vietą rotaciją bei nestokodamas šansų net Eurolygoje.

Fizine jėga pasižymintis 25 metų 208 cm ūgio vidurio puolėjas nestato savęs į atletiško taraninio tipo aukštaūgio rėmus. Tvirčiausiai jis atrodo po krepšiu, tačiau palaido ir metimų iš vidutinio nuotolio. Geras baudų pataikymo procentas suteikia jam tokią galimybę, nors žaidybinėse situacijose jis dar nėra itin užtikrintas, po taiklaus metimo jau kitoje atakoje gali švystelėti kamuolį tiesiog į lentą. Utenoje jis nustebindavo ir tritaškiais, tačiau „Žalgiryje“ tokiems eksperimentams laisvės yra mažiau.

REKLAMA

Gynyboje M.Gebenas gali „atstovėti“ prieš kitus taranus, tačiau po kelių apgaulingų judesių dėl patirties stokos dažnai lieka varžovui už nugaros. Tobulintinas atrodo ir darbas tiek perimetru bei susikeitimai pikenrolo situacijose. Puolime lietuvis kartais pasižymi skubotais sprendimais ir per daug atvirais perdavimais, kurie tampa lengvu grobiu varžovams. Vis dėlto visos šios savybės išryškinamos yra tik Eurolygoje, o LKL jis ir toliau išlieka sunkiai sustabdomu bei renka puikius skaičius per kuklias minutes.

Vis dėlto vien žaidimas Eurolygoje yra fantastiškas pasiekimas žaidėjui, kuris dar prieš trejus metus būdamas trečiakursiu rinko vos 3,1 taško Notre Dame‘o universitete. Dar įspūdingiau tai yra prisimenant, koks nerangus ir nešlifuotas atrodė jo žaidimas jaunimo rinktinėse, talentingoje 1994-ųjų kartoje. Jei nenustos tobulėti, jis gali tapti išties solidžiu Eurolygos žaidėju, o kelią į rinktinę jam gali užkirsti tik talento perteklius vidurio puolėjo pozicijoje. 

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


20 komentarai
Naujausi komentarai (20)
Geriausiai ivertinti (20)
PRO komentarai (11)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti