Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (25–21 vietos) (7)

Gegužės 20 d., 07:00
Trečiojo dešimtuko viršuje – skirtingų kartų atstovai (BNS nuotr.)
Trečiojo dešimtuko viršuje – skirtingų kartų atstovai (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Penketas portalo žurnalistų surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies žaidėjus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Edgaras Pulkovskis, Gabrielė Miknevičiūtė, Karolis Tretjakas, Tautvydas Kubilius ir Rokas Liolaitis sudėliojo savo penkiasdešimtukus, kiekviename iš jų aukščiausią vietą užėmęs krepšininkas gavo 50 taškų, antras – 49, trečias – 48 ir taip toliau. Žaidėjai išrikiuoti pagal bendrą taškų sumą, o esant lygiam rezultatui – pagal aukščiausią individualiame penkiasdešimtuke užimtą vietą.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje.

REKLAMA

41–50 vietos>>

36–40 vietos>>

31–35 vietos>>

26–30 vietos>>

Kulboka Kulboka

25. Arnoldas Kulboka (Bilbao „RETAbet“, 126 taškai)

Statistika Ispanijoje: 21 minutė, 8,5 taško (35 proc. trit.), 3,6 atk. kam., 0,3 rez. perd., 6,7 naud. bal.

Jaunas lietuvis sezoną praleido solidžioje Ispanijos lygoje ir sugebėjo rasti savo vaidmenį žinomoje komandoje. Solidžios minutės tapo tikra atgaiva po prasto praėjusio sezono Bamberge, kai A.Kulboka retai pakildavo nuo suolo.

REKLAMA

Šį sezoną A.Kulboka išgyveno rimtą transformaciją, persikeldamas į sunkiojo krašto puolėjo poziciją. Puikus metimas iš toli leidžia jam būti „stretch 4“ vaidmens atlikėju puolime, o priaugti raumenys leidžia atsilaikyti ir gynyboje. Atsižvelgiant į jo fizinius duomenis ir prastą aikštės matymą, tokius sprendimus buvo galima priimti ir anksčiau.

Lengvą ir greitą žaidimą mėgstanti Ispanija yra turbūt tinkamiausia vieta persistumti į „sunkesnę“ poziciją. Lietuvis nesusidūrė su pražangų problemomis, o puolime išlaikė mėgstamą stilių, daug dažniau mesdamas tritaškius (126) nei dvitaškius (35). Tiesa, pastarasis balansas paverčia jo žaidimą gana nuspėjamu, o dažnas trynimasis ties tritaškio linija neneša ir naudingumo balų, kurie renkami prasčiau už taškus.

22 metų 206 cm ūgio puolėjas sužaidė stabiliausią karjeros sezoną ir dar neabejotinai kils karjeros laiptais. Apmaudu, kad Lietuva prarado galimybę turėti savo „vienaragį“, išskirtinio ūgio gynėją, tačiau A.Kulboka atliko jam geriausią sprendimą, kurio dividendai itin ryškūs turėtų būti jau artimiausiais metais.

REKLAMA

Masiulis Masiulis

24. Gytis Masiulis (Klaipėdos „Neptūnas“, 126 taškai)

Statistika LKL: 23 minutės, 10,3 taško (30 proc. trit.), 4,1 atk. kam., 1 rez. perd., 14 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 22 minutės, 11,1 taško (23 proc. trit.), 5,2 atk. kam., 1 rez. perd., 9,5 naud. bal.

Aukštaūgis šį sezoną padėjo dar vieną žingsnį į priekį, iš „Neptūno“ rotacijos žaidėjo tapdamas antra puolimo opcija tarptautiniame fronte. FIBA Čempionų lygoje jis apskritai gavo vos penkias papildomas minutes, o statistiką pagerino dvigubai, taip pademonstruodamas savo brandą.

G.Masiulis ženkliai savo žaidimo stiliaus nepakeitė, tačiau pridėjo drąsos ir užtikrintumo. Keli priaugti kilogramai leido jam tvirčiau jaustis prie krepšio, nors čia ir toliau yra itin daug vietos tobulėjimui. Tritaškiai nekrito taip gerai kaip praėjusį sezoną, tačiau ties 80 procentų besisukantis jo baudų metimų taiklumas leidžia į tai žiūrėti ramiai ir tiesiog laukti geresnės atkarpos.

REKLAMA

22 metų 207 cm ūgio kaunietis išlieka vienu staigiausių ir atletiškiausių sunkiųjų krašto puolėjų Lietuvoje. Geras greitis, mobilumas ir aukštas šuolis leidžia tiesiog fiziškai aplenkti daugelį tiesioginių oponentų. Žvelgiant į tolimesnę karjeros perspektyvą, jam dar reikės padirbėti ieškant tinkamo masės ir greičio santykio. Lieknas tėvo Tomo Masiulio sudėjimas neleidžia tikėtis transformacijos į Simo Galdiko tipo žaidėją, tačiau sutvirtėti puolėjas dar tikrai gali.

Kitas G.Masiulio sezonas labai priklausys nuo jo vasaros pasirinkimo. Naivu tikėtis, kad „Žalgiryje“ jam atsirastų solidi rolė rotacijoje, tačiau trečią sezoną praleisti Klaipėdoje jau atrodytų kaip virimas savo sultyse. Būtų įdomu jį išvysti Europos taurėje ar apskritai užsienio komandoje, tačiau tai priklausys tik nuo paties jaunuolio požiūrio.

Mockevičius Mockevičius

REKLAMA

23. Egidijus Mockevičius (Fuenlabrados „Montakit“, 132 taškai)

Statistika Ispanijoje: 17 minučių, 7,1 taško (63 proc. dvit.), 5,5 atk. kam., 0,8 rez. perd., 9,4 naud. bal.

Auksinėje 1992-aisiais gimusių vaikinų kartoje Jono Valančiūno dublerio vaidmenį atlikęs E.Mockevičius spėjo prisiskinti medalių, tačiau klubiniame krepšinyje Lietuvoje gilaus pėdsako nepaliko. Po starto NKL jis persikėlė už Atlanto, o sugrįžimo į gimtinę ir Vilniaus „Ryto“ marškinėlių apsivilkimą sugadino trauma sezono pradžioje.

Tuo tarpu užsienyje vidurio puolėjas palieka geresnį įspūdį. Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) buvo gerinti atkovotų kamuolių rekordai, solidūs skaičiai rinkti ir NBA Plėtojimosi lygoje (7,7 taško, 7,9 atkovoto kamuolio), o vėliau jau spėta parungtyniauti aukščiausiose Italijos ir Ispanijos lygose, kuriose daugiausiai darbo taip pat atlikta po krepšiais.

REKLAMA

27 metų 208 cm ūgio kuršėniškis turi aiškų dominuojantį įgūdį – kovas po lenta. Dėl fizinės jėgos ir gero pozicijų užsiėmimo jis tiesiog traukia nuo lanko atšokusius kamuolius. Tiesa, daugelis kitų savybių yra vidutinio ar žemesnio lygio. E.Mockevičius praktiškai neatakuoja iš vidutinių ar tolimų nuotolių, o perspektyvos čia nerodo ir žemas baudų pataikymo procentas. Gynyboje jis taip pat stumdosi tik po krepšiais, o ties perimetru reikalai – prastesni. Jis taip pat neblokuoja tiek metimų, kiek būtų galima tikėtis pagal jo žaidimo pobūdį.

Bendrą E.Mockevičiaus pajėgumą vertinti yra sudėtinga – jis žaidė pajėgiose lygose, tačiau autsaiderių komandose. Jo kova dėl kamuolių yra elitinė, tačiau vienas aiškiai išreikštas komponentas dažnai neproporcingai užkelia žaidėjo kainą. Deramiau aukštaūgį būtų galima įvertinti tik išvydus jį tarptautinėje arenoje ar Lietuvoje.

Vasiliauskas Vasiliauskas

REKLAMA

22. Šarūnas Vasiliauskas (Gaziantepo „Gaziantep“, 133 taškai)

Statistika Turkijoje: 24 minutės, 9,3 taško (45 proc. trit.), 1,3 atk. kam., 5,3 rez. perd., 9,6 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 26 minutės, 9,3 taško (36 proc. trit.), 2,6 atk. kam., 4,7 rez. perd., 8,5 naud. bal.

Kaunietis neišpildė lūkesčių pratęsti įžaidėjų Šarūnų dinastiją Lietuvos rinktinėje, tačiau pastaraisiais metais išties atrado save Turkijoje. Ši šalis pasižymi ne tik maloniu klimatu, bet ir skaičius kiek išpučiančia krepšinio lyga, kurio įspūdingus skaičius puolime rinko ir Renaldas Seibutis ar Deividas Dulkys. Čia skirtingoms komandoms Š.Vasiliauskas atstovauja jau ketverius metus.

Įžaidėjas išlaiko žaidimo stilių, dėl kurio yra atsimenamas dar iš savo laiko Kauno „Žalgiryje“. Smulkaus sudėjimo vyrukas gerai mato aikštelę ir stabiliai meta iš toli, tapdamas prototipiniu „combo“ gynėju. Labiau atitrūkti nuo įžaidėjo pozicijos jam sutrukdė tik prasti fiziniai duomenys ir itin stokojamas atletiškumas.

REKLAMA

Lyginant su praėjusiu sezonu toje pačioje Gaziantepo komandoje, jo statistika ženkliai nepasikeitė, tačiau komandos rezultatai suprastėjo – Turkijoje likta už atkrintamųjų borto, o FIBA Čempionų lygoje taip pat surinktos vos keturios pergalės. Tiesa, tai daugiau pasako apie Eurolygą pasiekusių legionierių Shaquille‘o McKissico ir Tonye Jekiri išvykimą, o ne apie Š.Vasiliausko pasiekimus.

31 metų 188 cm ūgio lietuvis šiuo metu išgyvena karjeros piką ir aukštyn jau veikiausiai nekils. Keletą kartų pabuvojęs ant Lietuvos rinktinės slenksčio, šiuo metu jis turėtų susikoncentruoti į klubinį krepšinį ir stengtis užsidirbti antrojoje savo karjeros pusėje.

Gailius Gailius

21. Deividas Gailius (Klaipėdos „Neptūnas“, 134 taškai)

Statistika LKL: 21 minutė, 12,3 taško (43 proc. trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 9,4 naud. bal.

REKLAMA

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 26 minutės, 16,6 taško (38 proc. trit.), 3,8 atk. kam., 2,9 rez. perd., 12,9 naud. bal.

„Neptūne“ D.Gailius yra ženklus lyderis, kuriam puolime taikomi tik minimalūs apribojimai. Jo statistika FIBA Čempionų lygoje apskritai buvo pasakiška – Europoje tokią laisvę puolime tarp lietuvių apskritai demonstravo tik jis ir Rokas Giedraitis.

Žvelgiant tiek per sudėjimo, tiek per statistikos, tiek per žaidimo stiliaus prizmes, D.Gailius turi tiesiog prototipinio lengvojo krašto puolėjo kūną, o jam įsitvirtinti Lietuvos rinktinėje sutrukdė tik talento perteklius šioje pozicijoje. Puolime klaipėdietis gali nubausti iš visų distancijų ir yra sukaupęs pakankamai patirties, kad galėtų imtis iniciatyvos lemiamomis akimirkomis.

Gynyboje D.Gailius neišsiskiria, tačiau tokius skaičius renkančiam žaidėjui vien jau nebuvimas spraga yra didelis pliusas. Fizinės jo savybės yra tik nežymiai aukštesnės nei vidutinės, o ryškiausiais minusais galima laikyti kartais skubotus sprendimus ir pomėgį žaisti vienam, paliekant komandos draugus nuošalyje.

Aukščiausiame karjeros taške D.Gailius su „Neptūno“ marškinėliais Eurolygoje rinko net 14,7 taško ir apmaudu, kad to nesugebėjo paversti kontraktais ryškiausiuose Europos klubuose, nes šiuose veikiausiai taip pat nebūtų prapuolęs. Dabar 32 metų 201 cm ūgio gali pasigirti su Lietuvos rinktine spėjęs iškovoti Europos čempionato sidabro medalį 2015-aisiais ir pamažu ruoštis karjeros nuolydžiui.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


7 komentarai
Naujausi komentarai (7)
Geriausiai ivertinti (7)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti