Garbės daktaro regalijas atsiėmęs A.Sabonis: tai yra praeities darbų įvertinimas ir dėl to prieštarauti negalėjau (7)

Spalio 28 d., 12:59
A.Sabonis tapo Garbės daktaru
A.Sabonis tapo Garbės daktaru
Šaltinis: Krepsinis.net

Penktadienį Lietuvos sporto universitete (LSU) įvyko iškilminga Garbės daktarų inauguracija, kurios metu regalijos buvo įteiktos legendiniam krepšininkui Arvydui Romui Saboniui.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo garbingi svečiai, tarp kurių LSU alumnai – legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas ir olimpinis, pasaulio bei Europos čempionas, buvęs disko metikas Virgilijus Alekna.

57-erių A. Sabonio biografija įspūdinga – Lietuvos krepšinio legenda per karjerą tapo olimpiniu, pasaulio ir Europos čempionu. Vidurio puolėjas taip pat rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), o 2004-aisiais, vilkėdamas Kauno „Žalgirio“ marškinėlius, A. Sabonis tapo naudingiausiu Eurolygos krepšininku.

Vėliau A. Sabonis nuo krepšinio nesitraukė. 2011-ųjų spalį jis buvo išrinktas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentu ir organizacijai vadovavo dvi kadencijas – iki 2021-ųjų rudens. 2010 metais A. Sabonis buvo išrinktas į FIBA šlovės muziejų, o 2011 metais papildė NBA šlovės muziejaus gretas.

REKLAMA

„Universiteto atstovai palaikė ir nusprendė, kad esu to vertas. Tai yra praeities darbų įvertinimas ir dėl to prieštarauti negalėjau“, – nedaugžodžiavo A. Sabonis.

Universiteto rektorės Dianos Rėklaitienės teigimu, A. Sabonis ir V. Makūnas deda dideles pastangas populiarinant sportą ir sveiką gyvenseną. Dėl šios priežasties šioms asmenybėms buvo suteikti LSU Garbės daktarų vardai. „Garbės daktarų vertybės ir nuveikti darbai turi atitikti mūsų Universiteto vertybes. Kadangi mūsų pagrindinės puoselėjamos sritys yra sportas ir fizinis aktyvumas bei to sklaida visuomenei, abi šios asmenybės svariai prisideda puoselėjant šias tradicijas. A. Sabonis ir V. Makūnas – asmenybės, kurios tai liudija savo darbais“, – teigė D. Rėklaitienė.

A. Sabonis ir V. Makūnas prisijungė prie kitų LSU Garbės daktarų – legendinio krepšininko Modesto Paulausko, atletinio rengimo Lietuvoje pradininko Aleksandro Kosausko, buvusio LKF prezidento, krepšinio trenerio Vlado Garasto, buvusio LTOK prezidento Artūro Poviliūno, buvusio Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus ir kitų.

„Ilgoji pertrauka“: laiko kreditas Polonarai, planas Jonavai, veikiantys ir neveikiantys pokyčiai LKL ekipos bei kodėl Cvirka dar turi darbą


Gairės: sabonis
7 komentarai
Naujausi komentarai (7)
Geriausiai ivertinti (7)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti