Galingo L.Dončičiaus žaidimo pergalei prieš „Suns“ nepakako (8)

Gegužės 3 d., 08:05
L.Dončičius pelnė 45 taškus (Scanpix nuotr.)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos pusfinalį pergalingai pradėjo Fynikso „Suns“ ekipa.

Namuose žaidusi Fynikso komanda 121:114 (35:25, 34:31, 27:23, 25:35) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ krepšininkus.

Dar ketvirtajame rungtynių kėlinyje turėjo 21 taško pranašumą (106:85), tačiau Luka Dončičiaus vedamas Dalaso klubas po truputį ėmė artėti. Likus žaisti 53 sekundes „Mavericks“ ekipai buvo sužibusi viltis, kadangi po L.Dončičiaus dėjimo komandas jau skyrė tik 6 taškai – 107:113. Vis tik D.Bookeris pataikė baudų metimus (115:107), o Dalaso ekipa sukurti stebuklo nebeįstengė.

Fantastiškai pralaimėjusių gretose žaidė L.Dončičius, kuris per 44 minutes pelnė 45 taškus (11/19 dvit., 4/11 trit., 11/14 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 5 kartus suklydo ir sykį pažeidė taisykles.

Slovėnas antrajame ketvirtyje turėjo itin nemalonų epizodą, kai šokdamas metimui iš trijų taškų zonos Jae Crowderis oponentui pataikė keliu į jautrią vietą. Nors epizodas buvo skausmingas, tačiau L.Dončičius toliau tęsė rungtynes.

„Suns“ šiame mače „iš žaidimo“ atakavo 50,5 procentų tikslumu ir tai padėjo jau 10 kartą iš eilės nugalėti „Mavericks“ klubą.

Puikų epizodą šiame susitikime sukūrė Fynikso komandos aukštaūgis JaVale’as McGee, kuris sugebėjo perimti kamuolį iš L.Dončičiaus ir nuskubėjęs į greitą puolimą ataką užbaigė galingu dėjimu.

„Suns“: DeAndre Aytonas 25 (8 atk. kam.), Devinas Bookeris 23 (9 atk. kam., 8 rez. per.), Chrisas Paulas 19, Cameronas Johnsonas 17, Mikalas Bridgesas 13 (7 atk. kam.), Jae Crowderis 11 (8 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 45 (12 atk. kam., 8 rez. per.), Maxi Kleberas 19 (5/8 trit.), Dorianas Finney-Smithas 15 (6 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 13.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ pirkiniai, skeptiškas žvilgsnis į „Neptūną“, byranti „Labas GAS“, gandai apie „Rytą“, netikėtas Staniulio ėjimas ir „Lietkabelio“ pajėgumas