Galingai startavęs „Žalgiris“ susitvarkė su „Anadolu Efes“ iššūkiu (73)

Rugsėjo 13 d., 21:23

Puikiai rungtynėse startavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai draugiškame „Gloria Cup 2018“ turnyre išbarstė triuškinamą pranašumą, tačiau galutiniame rezultatu 83:79 (32:15, 12:18, 18:27, 21:19) patiesė Stambulo „Anadolu Efes“ klubą ir iškopė į turnyro finalą.

Lietuvos čempionai mačą pradėjo itin rimtai nusiteikę: po krepšiu dominavo Brandono Davieso ir Pauliaus Jankūno tandemas, o iš toli iššovus Matui Jogėlai, skirtumas šoktelėjo iki 11:4. Žalgiriečiai toliau nemažino apsukų ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo daugiau nei dvigubai 32:15.

Antrojo kėlinio metu savo šou surengė Aaronas White’as, dvitaškiu prarają tarp komandų dar labiau didino P.Jankūnas – 38:18. Tiesa, prieš didžiąją pertrauką turkai kiek pagerino savo situaciją – 44:33.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirį“ į priekį tempė tritaškiais prapliupęs Artūras Milaknis (58:48), tačiau „Anadolu Efes“ galingai finišavo ir prieš ketvirtąjį kėlinį kauniečiams paliko vos dviejų taškų pranašumą – 62:60.

Ketvirtąjį kėlinį Šarūno Jasikevičiaus kariauna pradėjo spurtu 9:0 ir vėl rimtai truktelėjo į priekį – 71:60. Per likusį laiką varžovai kaip įmanydami stengėsi atkurti intrigą ir tai jiems pavyko padaryti tik pačioje mačo pabaigoje, kuomet pelnę penkis taškus vos per 15 sekundžių priartėjo iki 81:79. Vis dėl to pergalės iš savo rankų Lietuvos čempionai nepaleido ir triumfavo rezultatu 83:79.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 16 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), Artūras Milaknis 14 (4/5 trit.), Nate'as Woltersas 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Jankūnas 11, Thomasas Walkupas 10, Aaronas White’as 7, Marius Grigonis 5, Donatas Sabeckis 4, Matas Jogėla 3.

„Anadolu Efes“: Rodrigue'as Beaubois 22, Adrienas Moermanas 15, Jamesas Andersonas 14.