Galingai startavęs „Žalgiris“ atliko pirmąjį žingsnį link bronzos (76) FOTOGALERIJA

Gegužės 25 d., 18:20
Kauniečiai seriją pradėjo pergalingai (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo neįprasta mažojo finalo serija, kurioje susiremia Kauno „Žalgiris“ ir „Šiauliai-7bet“.

Žalgiriečiai pirmąjį mačą namie laimėjo užtikrintai – 92:75 (28:18, 29:21, 14:19, 21:17).

Šiauliečiai ant parketo žengė be traumuoto Jonathano Elmore’o, tačiau net nepaisant to svečiai pajėgė išsiveržti į priekį – 7:6. Tylerio Cavanaugh tritaškis persvėrė rezultatą, taiklus buvo ir Edgaras Ulanovas, bet šiauliečiai reagavo žaibiškai – 11:12. Karolio Lukošiūno tolimas šūvis vėl leido žalgiriečiams atitrūkti (17:14), o būtent šiuo ginklu toliau besirėmę šeimininkai po pirmo kėlinio pirmavo 28:18.

Nepaisant dviženklio skirtumo, „Šiauliai-7bet“ rankų nenuleido ir tirpdė deficitą – po Eimanto Stankevičiaus metimo svečiai atsiliko jau tik 25:30. Artūro Milaknio tritaškiai leido „Žalgiriui“ laikyti kontrolę savo rankose (38:29), bet dabar jau Giedrius Staniulis ėmėsi atsako – 33:38. Galiausiai „Žalgiris“ ėmė bėgti pirmyn (51:37) ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 57:39.

Po ilgosios pertraukos komandos startavo nerezultatyviai, o tai palanku buvo „Žalgiriui“, kuris išliko atsiplėšęs solidžiu pranašumu – 64:43. Vėliau vaizdas aikštėje ženkliai nesikeitė, o K.Lukošiūno ir A.Milaknio metimai padėjo išlaikyti atstumą – 71:52. Skirtumą šiauliečiai aptirpdė, o kėlinį uždarė Issufas Sanonas – 58:71.

Ketvirtajame kėlinyje šiauliečiai sugebėjo priartėti iki vienuolikos taškų (66:77), tačiau jų entuziazmą numušė I.Sanono nesportinė pražanga. Psichologinę persvarą atgavę žalgiriečiai po Luko Lekavičiaus dvitaškio su pražanga atsiplėšė 19 taškų skirtumu (88:69) ir atgal nebesidairė.

Šiauliečiai rungtynėse gyveno praktiškai be tritaškių (3/13, 23 procentų taiklumas), „Žalgiris“ tokios problemos neturėjo (17/28, 61 procento taiklumas).

Antrasis serijos iki keturių pergalių mačas vyks Šiauliuose.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas (4/7 tritaškių, 5 rez. perd.), Artūras Milaknis (4/4 tritaškių) ir Tyleris Cavanaugh (2/7 dvitaškių, 7 atk. kam.) po 14, Lukas Lekavičius 9 (7 rez. perd., 4 klaidos), Edgaras Ulanovas ir Joffrey Lauvergne‘as po 8.

„Šiauliai-7bet“: Giedrius Staniulis 17 (8/11 dvitaškių, 9 atk. kam.), Issufas Sanonas 14, Eimantas Stankevičius 11, Martynas Varnas (3/8 dvitaškių) ir Isaiah Armwoodas po 10.

Gairės: Žalgiris, Šiauliai