G.Žiemelis pristatė būsimo klubo viziją: startuoti galėtų 2022 metų rudenį (127)

Sausio 27 d., 15:46
G.Žiemelis pristatė savo komandos viziją (BNS nuotr.)
G.Žiemelis pristatė savo komandos viziją (BNS nuotr.)
Šaltinis: LRT

Jau kurį laiką krepšinio kuluaruose kalbama apie vieno turtingiausių Lietuvos žmonių, verslininko Gedimino Žiemelio norą Vilniuje įkurti naują krepšinio komandą. Anot G. Žiemelio, jo tikslas sukurti klubą, kuris neštų pelną, būtų tvarus ir priklausytų ne jam, o kol kas neapibrėžtai „bendruomenei“.

LRT TELEVIZIJOS žurnalistei Gintarei Grikštaitei verslininkas G. Žiemelis pasakojo apie savo naujo klubo modelį, norą padaryti jį pelningu verslo objektu, o ne nuolatiniu valdžios pinigų prašytoju ir paneigė gandus, kad domisi įsigyti būtent „Ryto“ klubą.

– Kaip jūs įsivaizduojate tokio klubo kūrimą?

– Šiandien visi klubai yra viešosios įstaigos ir jie visi yra paramos gavėjai, tad nėra net sukurta prielaida, kad klubai galėtų būti verslo siekiančios organizacijos. Akcinių bendrovių įstatyme įtvirtinta, kad verslo siekiančios organizacijos yra uždarosios akcinės bendrovės, kurios turi savininkus, o ne dalininkus, kurie reikalui esant didina įmonės įstatinį kapitalą, o pelną uždirbus gauna dividendus. Tad būtent tokį pasiūlymą manau, kad greitu metu pristatysiu ir inicijuosiu. O kaip jau sureaguos verslo, krepšinio bendruomenė, ar tas verslo planas, pasikartosiu, o ne paramos siekimas, sulauks susidomėjimo, nežinau, bent jau privačiose kalbose jis sulaukia.

REKLAMA

Jeigu klubas galėtų turėti kasmet ne mažesnį nei 5 mln. eurų įstatinį kapitalą, kurį išleistų investicijoms, klubo plėtrai, atlyginimams, akcininkais galėtų būti visi norintys. Greičiausiai 90 procentų – stambieji akcininkai, 10 procentų – smulkieji, paprastai tai yra fanai, krepšinio mylėtojai. Labai geras pavyzdys yra Ispanijoje, pavyzdžiui „Barcelona“ klubo prezidentą renka 150 tūkstančių dalyvių. Ir tai nesuasmenintas klubas, egzistuoja demokratija ir kas nori, tas prisideda.

Patikslinsiu, kad mes nekalbam, kad tai būtų VŠĮ, kur fanai arba žmonės galėtų įsigyti kažkokį tai paramos talonėlį ir už tai paremti klubą, ne. Paremti klubą galima ateidamas į areną, nusipirkdamas metinį abonementą. Mes kalbame apie tai, kad šitos bendrovės akcininkai turėtų turto, tai yra akcijų, kurios, priklausomai nuo klubo sėkmės ir vystymosi galėtų atnešti vienokią ar kitokią grąžą.

– Po kiek laiko klubas galėtų atsirasti?

– Aš manau pačią programą sukurti su savo geriausiais vadovais iš verslo organizacijos, kurie skirs tam asmeninio laiko, per ateinančius kokius 3–4 mėn. Tą planą viešai pristatysime, patalpinsime internete su visomis galimybėmis registruotis ir reikšti savo nuomonę. O toks klubas manau galėtų gimti per metus ir teoriškai 2022 m. LKL sezone jis galėtų jau pradėti dalyvauti.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: krepšinis, žiemelis
127 komentarai
Naujausi komentarai (127)
Geriausiai ivertinti (127)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti