G.Žibėnas rimtai nusiteikęs finalui: nedarysime klaidos, kurią padarėme pernai (11) VIDEO interviu

Gegužės 20 d., 22:08
G.Žibėnas džiaugėsi patekimu į finalą (LKL nuotr.)
G.Žibėnas džiaugėsi patekimu į finalą (LKL nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vilniaus „Rytas“ lemiamame ketvirtyje įrodė pranašumą prieš „Šiaulius-7bet“ ir laimėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio seriją 3:1.

Po pergalės ketvirtajame serijos mače, užtikrinusios patekimą į finalą, „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas žarstė padėkas savo žaidėjams ir trenerių štabo nariams.

„Sveikinimai žaidėjams. Kai žaidžiate kartu, esate neįtikėtini. Sveikinimai ir trenerių štabui. Noriu pabrėžti didžiulį Georgios Dedo indėlį. Žmogus yra kupinas idėjų. Taip pat pasveikinti noriu ir Gustą Maskoliūną, kuris labai sparčiai tobulėja ir galėtų jau dabar dirbti bet kurioje aukščiausio lygio komandoje asistentu. Noriu pasveikinti ir Tadą, nes lemiamoje sezono dalyje turime sveikus žaidėjus. Linkiu žaidėjams dabar kuo produktyviau pailsėti. Jei būsime visi sveiki, bus įdomus finalas“, – kalbėjo G.Žibėnas.

REKLAMA

– Skirtingos pirmoji ir antroji rungtynių pusės. Kaip pakomentuotumėte?

– Manau, kad kontroliavome per gynybą. Pirmoje pusėje neradome kantrybės puolime, nebuvome stiprūs su kamuoliu ir iš tų klaidų „Šiauliai“ žaidė atviroje aikštelėje, kur pelnė lengvus taškus. Antroje pusėje tų klaidų išvengėme ir juos sustabdėme su keliomis skirtingomis gynybomis. Manau, kad savo gynyba kontroliavome visą seriją, išskyrus antrąjį mačą, kai nekritome ant niekieno kamuolio, ko šiandien netrūko. Yra tų mėlynių, bet tai yra to kaina.

– Nepasigedote didesnio indėlio be Smitho iš kitų žaidėjų?

– Neišskirsime atskirų žaidėjų. Šiandien žaidėjai norėjo užbaigti seriją. Visi verti dabar tų kelių dienų poilsio, kad persigrupuotų ir pasiruoštų svarbiausioms kovoms.

– Kaip paaiškinti tokį sėkmingą puolimą prieš susikeitimą ginamaisiais?

– Kai mes nežaidžiame su Buva, jie nori keistis ginamaisiais, ir tam pasiruošėme. Pirmoje pusėje gal tiek dažnai nevertėme to taškais, bet provokavome jų pražangas. Kai kamuolys būdavo užlaikomas, jie nubėgdavo į greitą puolimą. Rezultatas atsirado, kai žaidėme kantriau, radome geresnius kampus.

REKLAMA

– Kuri komanda būtų parankesnė finale?

– Abi komandos stiprios ir lai išsiaiškina tarpusavyje. Gal „Lietkabelis“ žaidžia stabiliau, bet „Žalgirio“ nereikia nurašyti. Manau, tą rytojaus rungtynės ir parodys.

– Stebina „Lietkabelio“ žaidimas?

– Ne, „Lietkabelis“ taip žaidžia visą sezoną. Tas stabilumas yra pagirtinas. „Žalgiris“ gali labai gerai sužaisti, bet jie gal neranda to stabilumo.

– Smitho lyderystė yra kažkas naujo?

– Jis nuo pat studijų laikų buvo žaidėjas, kuris darydavo kitus geresniais. Šiemet jis suspindo kitomis spalvomis, kai tapo faktoriumi puolime, galinčiu spręsti rungtynių baigtį. Džiaugiamės, kad jis žengė tokį didelį žingsnį į priekį mūsų komandoje. Vadinasi, jam kažkas čia tikrai tinka.

– Kiek jus džiugina, kad tai jums antrasis finalas?

REKLAMA

– Ne man spręsti, bet gal tos patirties yra daugiau. Pernai galbūt neteisingai sureagavome į patekimą. Šiandien nesiruošiame švęsti. Perspėjome ir žaidėjus, kad skirtų laiko poilsiui ir smulkių traumų išsilaižymui. Žengsime į finalą ir atiduosime visą save, nes jaučiame, kad šansas tikrai yra.

„Šiaulių-7bet“ strategas Antanas Sireika pabrėžė, kad lygiavertei kovai su „Rytu“ pritrūko fizinių jėgų.

„Apmaudu, kad pralaimėjimą kovą dėl patekimo į finalą. Džiugu, kad po ilgos pertraukos „Šiauliai“ kaunasi finaliniame ketverte. Mintys dvejopos. Šiandien pritrūko jėgų ir kozirių, nors nusiteikimas buvo geras, ką parodė pusė rungtynių. Džiaugiuosi, kad kovėmės iki galo ir žmonės pasakė, kad esame šaunuoliai“, – mačą apibendrino A.Sireika.


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą