G.Žibėnas: apie Echodo traumą, pasikviestą asistentą ir pakilusią žaidėjų energiją (26)

Sausio 20 d., 22:16
G.Žibėnas startavo pergalingai (BNS nuotr.)
G.Žibėnas startavo pergalingai (BNS nuotr.)

Po Donaldo Kairio atleidimo Vilniaus „Ryto“ vyriausiojo trenerio pareigas perėmęs Giedrius Žibėnas startavo pergale, 95:83 palauždamas Klaipėdos „Neptūną“.

Po rungtynių strategas atidavė pagarbą energijos nestokojusiems savo auklėtinius bei atskleidė, kuo papildė savo trenerių štabą.

„Turbūt reikėtų kalbėti ne apie rungtynes, o apie žaidėjus, visą jų emociją aikštėje. Turbūt reikėtų pergalę dedikuoti Mindaugui Girdžiūnui, kuris šiandien švenčia gimtadienį. Rungtynių pradžioje trečią ar antrą minutę, mums vėl, kaip visą laiką, nepasisekė su Martynu Echodu, visas rungtynių planas labai greitai pasikeitė, bet žaidėjų reakcija buvo neįtikėtina, visi kreditai tenka jiems. Panašu, kad aš jiems būsiu skolingas picos po tokių rungtynių“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Dovis Bičkauskis minėjo, kad atmosfera treniruotėse yra daug geresnė, kaip galima paaiškinti tokį emocinį užtaisą?

– Visą laiką pasikeitus treneriui tas užtaisas yra, o mūsų darbas yra paversti tą užtaisą įpročiu. Esame gyva komanda, savęs nenurašome, kad ir kiek žaidėjų turėtume mes eisime, kausimės ir mušimės su visais, niekam nieko neatiduosime, žaidėjai šiandien tai parodė. Energijos prasme dešimbalėje skalėje skirčiau vienuolika. Tikrai didžiuojuosi žaidėjais. Nežinau, prieš ką šiandien galėjome pralaimėti.

– Kokia yra Martyno Echodo traumos situacija?

– Panašu, kad nikstelėjo čiurną ir žiūrėsime rytojaus tyrimus, kai tinimas praeis.

– Ar tai paspartins naujoko paieškas?

– Galiu spekuliuoti labai daug, bet čia jau klube spręsime. Dabar tikrai negaliu atsakyti į šį klausimą.

– Rungtynes perlaužė žemas penketas ir Arno Butkevičiaus naudojimas „penktojoje pozicijoje“. Kaip pavyko šis elementas?

– Šiandien galima pabrėžti visų mūsų gynėjų ir „trečių numerių“ atsidavimą, discipliną gynyboje bei drausmę, nes iš priekinės linijos turbūt tik Keithą Bensoną turėjome. Labiau nei gynyba patiko žaidėjų reakcija į visą situaciją, įskaitant ir Echodo traumą ir prieš kelias dienas nutikusius įvykius. Čia viskas priklausė ne tiek nuo taktikų, kiek nuo pačių žaidėjų.

REKLAMA

REKLAMA

– Karštas buvote ir jūs, gavote techninę pražangą, kas ten nutiko?

– Nieko nenutiko, akcentavau teisėjui, kad buvo trijų sekundžių taisyklės pažeidimas. Mes labai keitėmės, panašu, kad buvo trys sekundės, bet nesureikšminu to. Norėjau su žaidėjais įnešti tą pačią emociją, kai kur pavyko, dabar turime rengtis kitoms rungtynėms, nes lengva vėl nebus.

– Ryanas Boatrightas žaidė mažiausiai iš visų trijų įžaidėjų, kas tai lėmė?

– Turime ir Augustą, ir Dovį, o su juo viskas yra gerai. Turėjome prastų situacijų gynyboje, o Augustas šiandien žaidė nuostabiai, todėl kai „Neptūnas“ žaidė va bank nesinorėjo Ryano naudoti. Jis šiandien tikrai viskuo buvo su mumis, nesiskundžiame nei veido kalba, nei dar kažkuo. Tikrai džiaugiamės juo, tiesiog Augustas šiandien žaidė labai gerai gynyboje, o Dovis buvo puikus puolime.

– Šalia aikštės buvo ir Gustas Maskoliūnas, tai yra papildymas trenerių štabe?

– Taip, jis yra mūsų sistemoje, todėl pasipildėme juo, su komanda jis yra jau trečią dieną ir jau padeda mums, ypač su vaizdo analize. Šiaip įdomus tikrai treneris, kiekviena nauja mintis ar nauja idėja yra įdėmi, kiekvienas pokytis treniruotėse žaidėjams yra įdomus.

REKLAMA

– Rungtynių metu komentatorius užsiminė apie jūsų turimą šešių mačų bandomąjį laikotarpį, ar tai yra teisybė?

– Turbūt čia jau tam komentatoriui klausimas, aš pirmą kartą apie tai girdžiu. Jis gal kažką ir kažkur žino daugiau. Ruošiamės sekančioms rungtynėms, dirbame savo darbą ir žiūrime tik į priekį.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


26 komentarai
Naujausi komentarai (26)
Geriausiai ivertinti (26)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti