G.Rice'o priklausomybių neapsikentęs Ž.Urbonas: per vieną dieną visos Utenos institucijos ir barai su juo susipažino (29)

Rugsėjo 7 d., 16:40
G.Rice'as Utenoje neužsibudo
G.Rice'as Utenoje neužsibudo
Gabrielė Miknevičiūtė

Utenos „Juventus“ komandos legionieriaus Gleno Rice’o viešnagė Lietuvoje bus rekordiškai trumpa. Probleminiam amerikiečiui pakako mažiau nei savaitės, kad išvestų iš kantrybės klubo valdžią ir komandos draugus, tad su juo „Juventus“ greitai atsisveikino.

Krepsinis.net portalui „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas teigė, kad per karjerą yra matęs daug įvairių žmonių, tačiau toks jo akiratyje – pirmas.

Treneris teigė, kad užteko trumpo laiko pajusti, jog G.Rice’ą kamuoja rimtos priklausomybės ir šis tampa nevaldomas. Jei pirmas dvi dienas jis atrodė draugiškas ir gal momentais net per draugiškas komandai, vėliau ėmė lįsti tikrasis žaidėjo veidas.

„Geras durnius, dar tokio nesu matęs, nors matęs esu jų nemažai. Man net buvo keista, buvome susitarę, kad užklasinės veiklos man nėra įdomios. Sakiau jam: man svarbiausia, kad tu ateini į aikštelę, atiduodi energiją treniruotėse ir rungtynėse. Tai buvo svarbiausia.

REKLAMA

Visi turi klystkelių, blogesnių momentų, bet atėjęs į treniruotę pajutau, kad kažkas su juo negerai. Šnekant pamačiau, kad jis rodo neadekvačius veiksmus, yra agresyvus žaidėjų atžvilgiu tiesiog lygioje vietoje“, – situaciją reziumavo strategas.

„Juventus“ komandos žaidėjai buvo gavę laisvą dieną ir būtent per ją G.Rice’as atitrūko nuo grandinės.

„Laisvadienis buvo švenčiamas dvi dienas: su viskuo, visaip ir jis dar nepabaigė švęsti. Ir į rytinę treniruotę jis jau atėjo neadekvatus, nebesiorientavo, su kuo kalba, kam ką sako. Laukti ir gydyti... Kai esi priklausomas nuo tam tikrų medžiagų, ne mano valioje išgydyti, ypač jei žmogus nenori. 

Buvo susitarimas: turi dirbti, nedaryti cirko. Bet gavosi, kad jis buvo klounas, kuris griovė komandą. Aš renkuosi komandą, koncentraciją darbui, o ne žiūrėjimą į vieną žmogų“, – sakė strategas.

Pamatęs, kad treniruotės metu G.Rice’as yra sunkiai kontroliuojamas, Ž.Urbonas priėjo prie legionieriaus pasišnekėti, kad jį nuramintų. Žaidėjas tuo metu provokavo komandos draugus konfliktui ir nevengė rasistinių pasisakymų. Tačiau pajutęs, kad amerikietis yra apsvaigęs, treneris į dideles kalbas nebesivėlė.

REKLAMA

„Su viena ranka muša, ant kito raunasi. Pora kartų jis nugriuvo lygioje vietoje ir supratau, kad jis neadekvatus žmogus. Kai priėjau kalbėtis, pajutau, kad nuo jo trenkia ne tik alkoholio kvapas, o visa puokštė. Aš tų kvapų pavyzdžių jau turėjęs čia ne vieną, žinau.

Jis bandė kažką pasakyti, bet mostelėjau ranka ir pasakiau: su komanda turbūt nesiruoši būti? Jis kažką paburbuliavo ir pasakiau: gerai, viskas“, – pasakojo Ž.Urbonas.

Patys komandos draugai nesivėlė į provokacijas ir nepuolė kumščiais mokyti konfliktinio amerikiečio.

„Argi norisi mušti ligonį? Norisi nuraminti ir sakyti: eik, viskas. Tatuiruotėmis ir auksu išsikabinęs, jei įsivaizduoji, kad esi kažkoks reperis, kuris lygioje vietoje per treniruotę nugriūna, tai juokinga. Ale stiprus vyras – stiprus vyras, mano požiūriu, atrodo kitaip“, – mano Ž.Urbonas.

Treneris apgailestauja, kad didelio talento G.Rice’o karjera smunka žemyn dėl nesugebėjimo suvaldyti vidinių demonų. 29-erių amerikietis savo talentu padarė didelį įspūdį Ž.Urbonui, tačiau anksčiau matęs ne vieną blogiuką, su šiuo strategas neieškojo būdų susitarti, nes jų – nelabai yra.

REKLAMA

Vasarą „Juventus“ išnaršė visą informaciją apie G.Rice’ą ir žinojo jo būdą, tačiau iš Australijos sulaukė signalų, kad amerikietis susiėmė ir elgiasi atsakingai. Taip Ž.Urbonas nusprendė surizikuoti, nes galėjo gauti išskirtinį talentą už prieinamą kainą.

Rizika nepasiteisino, tačiau „Juventus“ nuostoliai – sąlyginai nedideli, apie tūkstantis JAV dolerių lėktuvo bilietams.

„Talento prasme tokio žaidėjo dar nesu turėjęs. Dabar suprantu, kodėl jis žaidė NBA. Jis yra unikalus, talentingas, bet atvyko visiškai nepasiruošęs, rungtynėse ir treniruotėse duso. Ilgas procesas plius šitos problemos buvo priežastis, kodėl supratau, kad neverta gaišti laiko. Gal atgal žingsnį dėjome, bet tai nėra blogiausias atvejis, neužvilkinome ir nekentėjome.

Galėjau kentėti, vaidinti, bet čia ne mano charakteriui, suprantu, kad nėra ko laukti.

Kalbos buvo gražios iš jo pusės. Nors jis ir šiandien dievagojasi, rašo žinutes, kaip neįvykdė lūkesčių, gavo galimybę, bet jau man nelabai įdomu. Aš jau turėjęs priklausomus žmones, kurie gražiai kalba, kai yra neveikiami medžiagų, tačiau po to vėl po laisvos dienos būna griaunama komanda. O man svarbiausia, kad komanda augtų“, – pabrėžė treneris.

REKLAMA

Nors G.Rice’as Lietuvoje prabuvo mažiau nei savaitę ir jau ruošiasi vykti namo, Ž.Urbonas juokiasi, kad to pakako, jog pusė Utenos su juo susipažintų.

„Per laisvą dieną visos institucijos ir barai su juo susipažino. Visi barai buvo konflikte. Kai mūsų bendruomenė maža, visi žino – kas jis, niekas nesivėlė, nes jau seniai turėjo gauti per ausį, bet jo pagailėjo.

O jei dabar jis eis linksmintis toliau – tai jau ne mūsų rūpestis. Jei kas jį pamokys, tai gyvenimas“, – šypsosi treneris.

„Juventus“ komanda jau ėmė dairytis pastiprinimo ir iki sezono pradžios likus porai savaičių tikisi greitai kompensuoti G.Rice’o išvykimą.

„Sezonas ilgas, dar ne su tuo esame susitvarkę“, – ramus ir optimistiškas yra Ž.Urbonas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: lkl, juventus, urbonas
29 komentarai
Naujausi komentarai (29)
Geriausiai ivertinti (29)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL