FIBA Lietuvai ir kitoms valstybės smogs per Europos čempionato burtų traukimą? (12)

Lapkričio 14 d., 12:50
Lietuvos rinktinė gali sulaukti FIBA sankcijų? (Fotodiena.lt)
Lietuvos rinktinė gali sulaukti FIBA sankcijų? (Fotodiena.lt)
Šaltinis: Lrytas

„Jokių raštų iš FIBA su jokiais grasinimais rinktinėms nesame gavę. Negali sakyti, kad apskritai negauname pranešimų iš „FIBA Europe“, tačiau tie laiškai yra skirti labiau suteikti informaciją apie esamą padėtį ir sužinoti mūsų nuostatas. O jos nesikeičia. Viskas vyksta teisine kalba ir dėl taip vadinamo Eurolygos bei FIBA karo visais klausimais labiau bendrauja teisininkai“, – pirmadienį portalui lrytas.lt teigė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kelių šalių žiniasklaida šeštadienį pranešė, kad Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) vėl pradėjo siuntinėti laiškus nacionalinėms federacijoms su grasinimais pašalinti jas iš savo oficialių varžybų, jei klubai dalyvaus FIBA nepripažintos Adrijos lygos (ABA) ar Eurolygos komercinės struktūros (ECA) rengiamose Europos taurės varžybose. Tokius laiškus neva gavo gavo Slovėnijos ir Makedonijos krepšinio federacijos. Jos patvirtino apie gautus grasinimus ir šią savaitę rengs pasitarimus dėl tolesnių veiksmų.

REKLAMA

Kita vertus, M.Špokas tikino, kad galimi FIBA žingsniai bus labiau aiškūs lapkričio 20-ąją per Stambule vyksiantį „FIBA Europe“ narių susitikimą. Jos atgarsiai bus greičiausiai matomi per Europos krepšinio čempionato burtus. Turkijoje lapkričio 22 dieną vyks „Eurobasket 2017“ burtų traukimo ceremonija, kuri padalins 24 nacionalines vyrų rinktines į keturias grupes po 6 komandas.

Neoficialiai kalbama, kad jei lapkričio 20-ąją „FIBA Europe“ vis dėlto nutars imtis sankcijų prieš valstybes, kurių klubai kovoja Eurolygos rengiamose varžybose, iš burtų krepšelio bus „išimtos nepageidaujamos“ nacionalinės komandos, o burtai bus traukiami toliau, tačiau vietoj šalių bus lapeliai su užrašu „vardinis kvietimas“. Į juos galėtų pretenduoti atrankos neperėjusios rinktinės. Jei valstybės susitvarkys su nepaklusniais klubais, „FIBA Europe“ sugrąžins šalis į „Eurobasket 2017“.

„Nežinau, ar galėtų FIBA tai padaryti. Kitą vertus, aš abejoju, kad bus žengta tokiu keliu ir pagrindiniu koziriu taps „Eurobasket 2017“. Yra daug teisinių dalykų. Visa tai labiau spėliojimai“, – svarstė LKF generalinis sekretorius.

Modestas Krukauskas, lrytas.lt


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti