FIBA keičia žingsnių traktavimą – priima NBA taikomą praktiką (24)

Rugpjūčio 17 d., 20:23
Amerikiečiai gali džiaugtis – prisitaikyti Europoje jiems bus lengviau (Scanpix nuotr.)
Amerikiečiai gali džiaugtis – prisitaikyti Europoje jiems bus lengviau (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Į Europą persikėlę amerikiečiai ar studijas Jungtinėse Amerikose Valstijose (JAV) baigę krepšininkai iki šiol turėjo rimtų problemų prisitaikydami prie žaidimo Europoje. Dabar jiems tai padaryti bus šiek tiek lengviau.

FIBA priėmė žingsnių taisyklės traktavimo pataisą, kuri primena amerikietišką taisyklių rinkinį, taip supanašindama žaidimą abiejose Atlanto vandenyno pusėse.

Nuo šiol pagavus kamuolį ar baigiant prasiveržimą atramine bus laikoma po pirmojo žingsnio parketą palietusi koja. Iki šiol atramine buvo laikoma pirmoji parketą palietusi koja, o ją pakėlus – fiksuojamas žingsnių taisyklės pažeidimas.

Toks yra FIBA pateikiamas patobulintų taisyklių paaiškinimas, tačiau neabejojama, kad bus surengta speciali konferencijoje, kurioje naujosios teisėjavimo gairės bus paaiškintos plačiau.


Pataisa įsigalios nuo spalio 1-osios. Taip bus gerokai palengvinama iš už Atlanto atvykusių žaidėjų adaptacija bei JAV rinktinės dalia FIBA organizuojamuose turnyruose – Pasaulio čempionatuose bei Olimpiadoje.

Už taisyklių pakeitimus visų amerikiečių vardu socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje jau spėjo padėkoti Eurolygos finalinio ketverto Ekpe Udoh, o džiaugsmo neslepia ir kiti legionieriai.


Gairės: nba, fiba, žingsniai
24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Mano krepsinis.net
Apklausa

Kaip Lietuvos rinktinei seksis pirmajame atrankos „lange“?

Balsuoti Archyvas