Europos čempionato burtai: palankiausi ir nepalankiausi scenarijai Lietuvos rinktinei (19)

Lapkričio 21 d., 11:42
Lietuvos rinktinė antradienį sužinos varžovus Europos čempionate (Scanpix nuotr.)
Lietuvos rinktinė antradienį sužinos varžovus Europos čempionate (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Antradienį 16.00 valandą Lietuvos laiku Stambule bus traukiami 2017 metų Europos čempionato burtai, kurie 24 komandas padalins į keturias grupes po 6 rinktines.

Kadangi jau paskelbti burtų krepšeliai, galima pasvarstyti, kokie grupės scenarijai būtų palankiausi ir nepalankiausi Dainiaus Adomaičio treniruojamai Lietuvos nacionalinei komandai.

Palankiausias scenarijus

Lietuvos rinktinė yra pirmajame krepšelyje, todėl mūsiškiai išvengs ispanų, prancūzų ir serbų. Taip pat aišku, jog rungtyniausime Tel Avive, todėl iš trečiojo krepšelio atiteks Izraelio rinktinė.

Antrajame krepšelyje sutinkame Graikiją, Italiją, Čekiją ir Latviją. Neabejotinai silpniausiai iš visų atrodo Čekija, kurią į priekį traukia Tomašas Satoransky ir Janas Vesely, bet kitų žaidėjų pagalbos gerokai stinga. Graikai ir italai turi kur kas galingesnę sudėtį, o su latviais mūsiškiams visada kautis sudėtinga, juolab, jog nereikėtų atmesti tikimybės, kad Kristapas Porzingis prisijungs prie šios komandos.

REKLAMA

Ketvirtajame krepšelyje vos du pasirinkimai – Slovėnija arba Gruzija, nes rusai žais su turkais, o vengrai – rumunais. Išskirti stipresnę rinktinę labai sunku, nes tiek slovėnai, tiek gruzinai yra tikrai grėsmingi. Užtenka prisiminti praėjusius metus, kai fantastiškai sužaidęs Jonas Mačiulis išgelbėjo nuo pralaimėjimo gruzinams aštuntfinalyje. Slovėnai turi labai silpną priekinę liniją, todėl tai galėtų tapti mūsiškių privalumu ir šią komandą galima priskirti prie palankesnio varžovo Lietuvai.

Penktajame krepšelyje vėl visos keturios rinktinės – Vokietija, Belgija, Lenkija ir Juodkalnija. Vokiečiai ir be Dirko Nowitzki turi gerų krepšininkų, todėl ši komanda išlieka pavojinga. Juodkalnija atrodo silpnokai, nes pagalbos Nikolai Vučevičiui tikrai stinga. Lenkai neturi ryškių žvaigždžių, o su belgais lietuviai turi nesuvestų sąskaitų, kai Mattas Lojeski išplėšė pergalę mače Rygoje. Vis dėlto į palankiausių grupę renkamės Juodkalniją, kuri nors ir žaidžia Balkanų krepšinį, bet atrodo silpniausiai iš šio ketverto.

Iš paskutinio krepšelio lieka du variantai – Didžioji Britanija ir Ukraina. Nors britams padeda Benas Gordonas, ši rinktinė nėra niekuo pranašesnė už ukrainiečius, jeigu tik šie surinks savo geriausius žaidėjus, nes pastaraisiais metais tai padaryti trukdydavo kamuojančios traumos. Įdomu tai, kad pati Ukrainos krepšinio federacija teigia, kad jų rinktinė žais būtent Tel Avive, o ne Stambule. Galbūt tai yra labiau norai nei realios galimybės.

REKLAMA

Lietuva, Čekija, Izraelis, Slovėnija, Juodkalnija, Didžioji Britanija

Nepalankiausia grupė

Renkantis tarp italų ir graikų, nepalankesniu varžovu galima pavadinti Graikiją, kuri turi ir talentingų jaunų žaidėjų, ir patyrusių veteranų. Italai dažnai svarbiose rungtynėse „sudega“ psichologiškai, todėl graikai atrodo pajėgesni varžovai.

Jeigu slovėnai pateko į palankesnę grupę, tai gruzinai keliauja į šią. Iliaso Zouroso treniruojamai Gruzijos senajai kartai tai paskutinis šansas kažką laimėti Europos čempionate, nes kitas vyks tik 2021 metais. Zaza Pachulia, Manucharas Markoišvilis ir kiti pasistengs šį tą nuveikti šiose pirmenybėse.

Penktojo krepšelio ketverte Vokietija atrodo grėsmingiausiai su NBA rungtyniaujančiu Dennisu Schroderiu priešakyje. Pridėkime Eurolygoje žibantį Johannesą Voigtmanną ar Ispanijoje gerai rungtyniaujantį Robiną Benzingą, varžovas tampa pakankamai grėsmingas.

Iš paskutiniojo krepšelio ukrainiečiai atrodo pavojingesni už britus, todėl juos priskiriame čia.

Lietuva, Graikija, Izraelis, Gruzija, Vokietija, Ukraina


19 komentarai
Naujausi komentarai (19)
Geriausiai ivertinti (19)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti