Eurolygos klubų reitingas: „Žalgiris“ kyla aukštyn (22) po 21 turo

Sausio 25 d., 14:00
„Žalgiris“ reitinge pakilo per 2 vietas (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Portalas Krepsinis.net tęsia praėjusiame sezone pradėtą Eurolygos klubų reitingą, kuris bus pateikiamas kiekvieną pirmadienį.

Eurolygos reitingas nėra turnyrinės lentelės atspindys, todėl nereikėtų stebėtis, kad pralaimėjusi ekipa bus aukščiau laimėjusio klubo, jeigu parodė geresnį žaidimą arba rungtyniavo prieš gerokai pajėgesnį varžovą.

1. (1) Barselonos „Barcelona“ (15/6): svečiuose 72:60 nugalėta „Crvena Zvezda“. Kiti varžovai – namuose „Zenit“ ir išvykoje „Olympiacos“

Šarūnas Jasikevičius džiaugiasi, kadangi sugrįžo į rikiuotę tiek Brandonas Daviesas, tiek Nikola Mirotičius, kurie atitinkamai praleido 5 ir 4 mačus. Belgrade jokio vargo „Barca“ neturėjo, ką rodo ir aikštelėje praleistos žaidėjų minutės – daugiau 24 niekas nerungtyniavo, o mažiausiai žaidęs 12-uko narys yra 6,5 minutes gavęs pasireikšti Artiomas Pustovojus. „Barcelona“ tragiškai pataikė iš toli (2/18 – 11,1 proc.), bet net ir tai nepakišo kojos. Savaitgalį sutriuškinta Ispanijos lygos autsaiderė (110:68), tad nuotaikos prieš dvigubą savaitę yra tikrai geros.

2. (2) Maskvos CSKA (15/6): namuose 83:89 nusileista „Fenerbahče“. Kiti varžovai – išvykoje ALBA ir namuose „Bayern“

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai pateko į savotišką duobę, kadangi pralaimėjo 3 iš 4 pastarųjų rungtynių ir gaila, kad tame tarpe nugalėjo „Žalgirį“. Šįkart grįžo į rikiuotę Danielis Hackettas, bet Mike‘as Jamesas rungtyniavo jausdamas kojos skausmus ir tai atsiliepė jo pasirodyme, kadangi per 30 minučių pelnė 11 taškų (4/15 metimai) bei surinko vos 4 naudingumo balus, kas yra blogiausias jo pasirodymas šiame sezone. CSKA jau tikisi šią savaitę savo sudėtyje turėti Willą Clyburną, kurio labai trūksta. Dvikova su „Fenerbahče“ buvo labai geras reginys ir prie to prisidėjo 4277 žiūrovai arenoje, kurie tarsi kelioms valandoms leido pamiršti apie tai, kad pasaulyje siaučia COVID-19 ir arenose nebūna sirgalių.

3. (4) Sankt Peterburgo „Zenit“ (13/6): namuose 85:78 nugalėta „Anadolu Efes“. Kiti varžovai – išvykoje „Barcelona“ ir „AX Armani“

Rusijos klubas pakilo į pirmąjį trejetuką prieš pat labai rimtų išbandymų metą, kai reikės kautis su labai stipriais varžovais ir dar jų teritorijoje. Du kėlinius atrodė, kad „Zenit“ sutriuškins „Anadolu“, kadangi pirmavo net 53:31, bet po pertraukos leido svečiams juos pasivyti. Vis dėlto šaltas protas paėmė viršų ir „Zenit“ išlaikė iniciatyvą bei pergalę savo rankose. Pirmą šiame sezone dvigubą dublį užfiksavo Artūras Gudaitis (11 tšk., 10 atk. kam., 24 naud. bal.), kuris ir toliau neturės rimto pagalbininko, kadangi Tarikas Blackas dar nedebiutuos šią savaitę.

4. (5) Milano „AX Armani“ (13/7): namuose 75:51 sutriuškinta „Bayern“. Kiti varžovai – namuose „Olympiacos“ ir „Zenit“

Keturios pergalės iš eilės ir Ettore Messina gali džiaugtis, kadangi jo komanda, panašu, pagavo labai gerą bangą. Tikėjomės pamatyti įdomią kovą tarp turnyrinės lentelės kaimynų, bet po dviejų kėlinių švieslentėje degęs rezultatas 42:20 aiškiai pasakė, kad šiame susitikime nieko įdomaus nebus. Įdomiausias dalykas nutiko po rungtynių, kai E.Messina „pastatė į vietą“ pasipūtusius „Bayern“, kurių vyr. treneris Andrea Trinchieri nesiteikė ateiti į spaudos konferenciją apie pusvalandį. Šaunuolis, profesoriau!

5. (3) Madrido „Real“ (13/8): namuose 77:79 nusileista „Crvena Zvezda“ ir išvykoje 84:86 pralaimėta prieš „Maccabi“. Kiti varžovai – namuose „Panathinaikos“ ir svečiuose ALBA

Atidėtame 19-ojo turo mače pirmadienį „Real“ atėjo pažaisti viena koja ir buvo skaudžiai nubausta komandos, kuri žaidė be Jordano Loydo ir Landry Nnoko. „Real“ dar bandė gelbėtis ir buvo labai arti pratęsimo, bet lemiamas metimas skriejo pro šalį. Maža to, traumą patyrė Rudy Fernandezas, kuris susižeidė nugarą po epizodo, sukėlusio daug ginčų, ar tikrai Branko Lazičiaus veiksmas buvo nesportinis. Tel Avive „Real“ vėl kovojo dramatiškai ir turėjo progą išplėšti pratęsimą arba net pergalę, bet Jaycee Carrollas dar varydamas kamuolį jį prarado ir nebuvo atliktas net metimas. Prie visų problemų „Real“ prarado Nicolasą Laprovittolą, susirgusį COVID-19 virusu, tad jo nebus ne tik šią, bet ir kitą savaitę. Madridiečiai gali guostis, kad dvigubos savaitės metu susitiks su antros turnyrinės lentelės varžovais, kurie įkandami net ir su esamomis pajėgomis.

6. (8) Kauno „Žalgiris“ (12/9): namuose 81:79 nugalėta „Olympiacos“. Kiti varžovai – išvykoje „Valencia“ ir „Baskonia“

Likus 3 minutėms žalgiriečiai turėjo -7 ir jau atrodė, kad nepavyks laimėti šio mūšio, bet Artūro Milaknio ir Joffrey Lauvergne‘o pastangomis pavyko išlyginti rezultatą, o tada jau sekė tas garsusis epizodas, kai Thomasas Walkupas galėjo panaudoti 4-ąją komandinę pražangą, bet perėmė kamuolį iš Kosto Slouko ir pelnė sudėtingus pergalingus taškus. OLY mano, kad tai buvo pražanga, o „Žalgirio“ sirgaliai yra tikri, jog prieš Th.Walkupą buvo keliskart pažeistos taisyklės, kai jis atliko lemiamą metimą. Įdomu, kokią išvadą pateiks Eurolyga, bet nugalėtojai nėra teisiami ir 12-osios pergalės iš Martino Schillerio kariaunos niekas neatims. Galima pagirti J.Lauvergne‘ą, kuris per pirmus du kėlinius atrodė prastai, bet antroje mačo dalyje tapo vedliu į pergalę – 21 taškas ir 27 naudingumo balai. Tokio prancūzo žaidimo labai reikės ir turnė Ispanijoje metu.

7. (10) Stambulo „Fenerbahče“ (11/10): išvykoje 89:83 nugalėta CSKA. Kiti varžovai – namuose „Maccabi“ ir išvykoje „Chimki“

Šešios pergalės iš eilės ir Igorio Kokoškovo kariauna turi visus šansus pratęsti šitą atkarpą dar dviem laimėjimais, kadangi šios savaitės varžovai yra įveikiami. Sunku patikėti, kad Maskvoje žaidė ta pati „Fenerbahče“, kurią „Žalgiris“ sutalžė beviltiškai ir kuri atrodė apgailėtinai. Žinoma, kad tada nebuvo Jano Vesely ir Marko Guduričiaus, bet vienas kito palaikymas, energija ir užsidegimas buvo visiškai kitokio lygio. Gaila, kad prie pergalės prieš CSKA Edgaras Ulanovas per 18 min. ir 20 sek. taškais neprisidėjo – prametė visus 3 metimus. 46 taškus ir 70 naudingumo balų surinkęs J.Vesely bei Nando De Colo tandemas ir nukalė pergalę Stambulo komandai. Kyle‘as O‘Quinnas jau perėjo medicininę patikrą ir artimiausiu metu galės debiutuoti, o tai pridės dar daugiau solidumo.

8. (6) Miuncheno „Bayern“ (12/9): išvykoje 51:75 nusileista „AX Armani“. Kiti varžovai – išvykoje „Chimki“ ir CSKA

Tragiškas vakaras „Bayern“ komandai, kuri Milane atrodė ne kaip Eurolygos pirmojo aštuoneto komanda, o kaip Italijos antros lygos klubas. Viską pasako ir pataikymas: 16/44 dvitaškiai (36 proc.) bei 2/14 tritaškiai (14,3 proc.). A.Trinchieri arogancija peržengia visas ribas, kadangi Eurolygoje reikia surengti spaudos konferenciją per 20 minučių nuo dvikovos pabaigos, bet jam jokios taisyklės nėra motais, kadangi italas nesivargino ateiti ir po pusvalandžio. Trejas iš pastarųjų ketverių rungtynių pralaimėjusi „Bayern“ smuktelėjo žemyn tiek reitinge, tiek turnyrinėje lentelėje.

9. (7) Stambulo „Anadolu Efes“ (11/10): išvykoje 78:85 nusileista „Zenit“. Kiti varžovai – namuose „Crvena Zvezda“ ir išvykoje „Maccabi“

Norint nugalėti „Zenit“, neužtenka gerai sužaisti du kėlinius. Per pirmą mačo dalį „Anadolu“ įmetė tik 31 tašką, o varžovams leido pelnyti net 53-is, kas yra gerokai per daug. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad Stambulo ekipa susikūrė gerus metimus, bet jų tiesiog nepataikė. Po pertraukos daugiau šūvių pasiekė tikslą, bet bendras 24,1 proc. (7/29) pataikymas vis tiek nėra būdingas šiai ekipai. Jeigu „Anadolu“ nori patekti į aštuonetą, turėtų stiprinti ne gynėjo poziciją, kur Džananas Musa per 1 min. ir 40 sek. spėjo tik atkovoti 2 kamuolius, o įsigyti ir centrą, kadangi Tiboro Pleisso nėra jau labai ilgai, o Sertačas Šanli tik prieš „Chimki“ gali smagintis kol ilsisi Bryantas Dunstonas.

10. (11) Pirėjo „Olympiacos“ (11/10): išvykoje 101:93 nugalėta ASVEL ir 79:81 nusileista „Žalgiriui“. Kiti varžovai – išvykoje „AX Armani“ ir namuose „Barcelona“

Graikijos klubas turėjo įtemptą savaitę, kadangi antradienį po pratęsimo laimėjo prieš ASVEL, kuriam atsilygino už nesėkmę 63:69 namie vos prieš 4 dienas. OLY išgelbėjo K.Sloukas, pataikęs tritaškį likus 9 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos. ASVEL nespėjo prasižengti, nors tai buvo logiškas ėjimas, kuris jiems kainavo pergalę. Antros dramos laimėti Georgios Bartzoko kariaunai nepavyko, nors likus 3 minutėms ir turėjo 7 taškų pranašumą. „Olympiacos“ negalėtų labai pykti, jeigu teisėjai ir suklydo neužfiksavę pražangos Th.Walkupui, kadangi Aleksandras Vezenkovas prasižengė prieš Paulą Zipserį, kuris būtų metęs 3 baudų metimus, galėjusius net išplėšti pergalę, bet teisėjai nesušvilpė ir „Bayern“ aikštelę paliko pralaimėję.

11. (12) Tel Avivo „Maccabi“ (10/11): namuose 86:84 nugalėjo „Real“. Kiti varžovai – išvykoje „Fenerbahče“ ir namuose „Anadolu Efes“

Po šio svarbaus taško galima drąsiai sakyti, kad „geltonieji“ visiškai grįžo į kovą dėl vietos aštuonete, kadangi atsilieka vos 1 pergale. Net 12 „Maccabi“ mačų baigėsi 1–4 taškų skirtumais ir 8 iš jų buvo pralaimėti. Matematika paprasta – jeigu norite dramatiškų rungtynių, įsijunkite „Maccabi“ ir didelė tikimybė, kad tokią kovą pamatysite. Pastaruoju metu Scottie Wilbekinas atrodo blankiai, o dvikovoje su „Real“ karjeros pasirodymą surengė 30 taškų pelnęs ir 36 naudingumo balus surinkęs Tyleris Dorsey. „Maccabi“ dėl COVID-19 grėsmės, kadangi žaidė su „Real“, kur susirgo N.Laprovittola, nežaidė savaitgalį Izraelio lygoje. Žaidėjai buvo testuoti dar dukart ir užsikrėtimų neaptikta, tad komanda gali ruoštis dvigubai savaitei. T.J.Cline‘as oficialiai papildė „Maccabi“, kuriai reikėjo pastiprinimo „ketvirtojo numerio“ pozicijoje.

12. (9) Valensijos „Valencia“ (11/10): išvykoje 77:90 nusileista ASVEL. Kiti varžovai – namuose „Žalgiris“ ir išvykoje „Panathinaikos“

4 pralaimėjimai iš pastarųjų 5 susitikimų stumia Jaume Ponsarnau kariauną žemyn turnyrinėje lentelėje ir reitinge. „Valencia“ turi rimtą pasiteisinimą – žaidė be vedlio Bojano Dubljevičiaus. Juodkalnietis pagaliau atsigavo po koronaviruso ir ant parketo jau pasirodė sekmadienį dvikovoje su „Baskonia“, tad jis kovos ir prieš žalgiriečius. Vilerbane „Valencia“ atrodė labai prastai gynyboje, kur niekaip nesusitvarkė su per 16 minučių 17 taškų surinkusiu Williamu Howardu, kuris išprovokavo net 6 pražangas ir atliko 9 baudų metimus. „Valencia“ dar žaidė ir be Klemeno Prepeličiaus, bet jis grįžo ant parketo sekmadienį kaip ir Vanja Marinkovičius, nerungtyniavęs beveik tris mėnesius.

13. (13) Vitorijos „Baskonia“ (9/12): namuose 77:84 nusileista ALBA ekipai. Kiti varžovai – išvykoje ASVEL ir namuose „Žalgiris“

Trečias pralaimėjimas iš eilės ir antrą kartą nusileista varžovui, kurį nugalėti būtina, jeigu norima galvoti apie vietą aštuonete. Pirmajame rate ALBA žaidė be lyderių ir galbūt tai pakišo „Baskonia“ ekipai koją, kadangi nuvertino varžovus, tačiau šįkart jokių pasiteisinimų būti negali. Labai keistai atrodo, kai prieš silpną varžovų priekinę liniją Youssoupha Fallas (nebuvo traumuotas) nepasirodė ant parketo, Ilimane Diopas žaidė tik 76 sekundes, o Tonye Jekiri – vos 5 minutes. „Baskonia“ taikėsi prie varžovų ir tai tikrai nepasiteisino. Sekmadienį beviltiškai nusileista „Valencia“ ekipai ir tai garsiai byloja apie duobę. Galima pasidžiaugti nebent Tado Sedekerskio pasirodymu, kuris su ALBA per 23 minutes įmetė 8 taškus ir surinko 15 naudingumo balų.

14. (16) Berlyno ALBA (8/13): išvykoje 84:77 nugalėta „Baskonia“. Kiti varžovai – namuose CSKA ir „Real“

Aito Garcia Reneseso kariauną galima pagirti už gražų komandinį žaidimą, kai 5 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tritaškių pataikymas buvo itin geras (13/28 – 46,4 proc.), kas ir tapo lemiamu veiksniu šioje dvikovoje. ALBA pagaliau išlipo iš traumų liūno, kadangi ant parketo pasirodė ir Marcusas Erikssonas. Pilnos sudėties Berlyno ekipa atrodo tikrai neblogai ir įdomu, ar sugebės nustebinti mus šią savaitę.

15. (14) Atėnų „Panathinaikos“ (7/13): namuose 94:78 nugalėta „Chimki“. Kiti varžovai – išvykoje „Real“ ir namuose „Valencia“

Odedas Kattashas pasiekė pirmąją pergalę prie PAO vairo. Kitaip ir negalėjo būti, kadangi varžovai atvyko be savo lyderių. „Panathinaikos“ į priekį vedė karjeros pasirodymą surengęs Konstantinos Mitoglou – 29 taškai, 12 atkovotų kamuolių bei 42 naudingumo balai. Šis žaidėjas šiuo metu yra ant bangos, tad menedžerio žaidėjams reikėtų pagalvoti apie jo įsigijimą, ypatingai, jeigu nežais Georgios Papagiannis, praleidęs ir sekmadienio Graikijos lygos mačą.

16. (15) Vilerbano ASVEL (7/14): namuose 93:101 nusileista „Olympiacos“ ir 90:77 nugalėta „Valencia“. Kiti varžovai – namuose „Baskonia“ ir išvykoje „Crvena Zvezda“

ASVEL praėjusią savaitę parodė tikrai kokybišką žaidimą. Prieš OLY jie buvo per žingsnį nuo pergalės, bet ten pabaigoje pristigo ir patirties, ir sėkmės faktoriaus. Tuo tarpu su „Valencia“ viskas vyko užtikrintai ir oponentams nepaliktas nė menkiausias šansas laimėti. Turint omenyje, kad ir šią savaitę laukia įveikiami varžovai, Prancūzijos čempionai gali pagerinti savo pozicijas reitinge ir papildyti pergalių kraitį. Įspūdį daro W.Howardo žaidimas, kuris per savo trumpas 15–16 minučių atkarpas spėja surinkti dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių. Po truputį įsibėgėja ir buvęs žalgirietis Derrickas Waltonas, kuris su „Valencia“ per 25 minutes įmetė 10 taškų.

17. (17) Belgrado „Crvena Zvezda“ (7/14): svečiuose 79:77 nugalėta „Real“ ir namuose 60:72 nusileista „Barcelona“ ekipai. Kiti varžovai – išvykoje „Anadolu Efes“ ir namuose ASVEL

Serbijos klubas iškovojo pergale daugiau nei iš jos galima buvo tikėtis. Juolab, kad nesiskraidino J.Loydo bei L.Nnoko į Madridą, kai po rungtynių su „Valencia“ liko Ispanijoje. Turbūt, kad „Crvena Zvezda“ pati nesitikėjo nugalėti „Real“, bet rungtynių eiga parodė, kad viskas įmanoma. Vis dėlto laimėjimas prieš „Real“ buvo ne pačių gero žaidimo atspindys, o visiško „Real“ nežaidimo faktorius. Su „Barca“ viskas stojo į savo vėžes, nors ir rungtyniavo abu minėti žaidėjai.

18. (18) Maskvos srities „Chimki“ (2/19): išvykoje 78:94 nusileista „Panathinaikos“. Kiti varžovai – namuose „Bayern“ ir „Fenerbahče“

Galima drąsiai konstatuoti, kad Rusijos klubas iš paskutinės vietos nepakils. Akivaizdu, kad sezonas Eurolygoje jau nurašytas ir tikėtis bent jau 5 pergalių per likusius 13 turų būtų nerealu. Atėnuose „Chimki“ žaidė be Aleksejaus Švedo ir Devino Bookerio, tad didesnių šansų laimėti ir nebuvo. Užtat statistiką pasigerino Errickas Mccollumas (17 tšk., 21 naud. bal.) bei Jordanas Mickey (25 min., 7 atk. kam., 30 naud. bal.). Įdomu, ar vyr. treneris Andrejus Malcevas Eurolygoje pasidžiaugs bent jau viena pergale šiame sezone.