E.Ulanovas dvitaškiu paskutinę pratęsimo sekundę išgelbėjo „Žalgirį“ Malagoje (288) FOTOGALERIJA

Lapkričio 14 d., 20:45
E.Ulanovas išplėšė pergalę (Unicaja nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (4/3) dar kartą nudžiugino savo gerbėjus – Eurolygos mače išvykoje 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) buvo sudorota Malagos „Unicaja“ (3/4).

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Ray'us McCallumas, bet jam jau kitoje atakoje atsakė Paulius Jankūnas (2:2). Panašus taškų keitimasis vyko visą pirmą kėlinį. Jo viduryje puikią ataką „žemė-oras“ surengė Kevinas Pangosas ir Aaronas White'as bei persvėrė rezultatą – 14:13. Keturis taškus paeiliui vėliau pelnė Axelis Toupane'as, o po A.White'o tritaškio „Žalgiris“ atitrūko 21:15. Andalūzai iki kėlinio pabaigos rezultatą spėjo sušvelninti tik nežymiai – 17:21.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Jie gerai išnaudojo ir Martynui sajui skirtą abejotiną nesportinę pražangą bei sugebėjo išsiveržti į priekį – 25:23. „Unicaja“ tadabandė atitrūti, bet „Žalgiriui“ atsilaikyti padėjo 5 K.Pangoso taškai, rezultatą persvėrė Antanas Kavaliauskas, o po to A.White'as ir Vasilije Micičius du paeiliui perimtus kamuolius pavertė taškais – 34:29. „Žalgiris“ buvo trumpai įgijęs 8 taškų pranašumą, o iki ilgosios pertraukos šis sumenko tik nežymiai – 36:41.

Trečiąjį kėlinį itin sėkmingai pradėjo Artūras Milaknis, tritaškius pridėjo ir Kevinas Pangosas bei Paulius Valinskas ir „Žalgiris“ įgijo apvalų pranašumą – 56:36. Tiesa, varžovai kaip mat ėmėsi skirtumą tirpdyti ir sparčiai jį sumažino iki 10 taškų – 46:56. Situaciją kiek pagerino Dee Bosto dvitaškis ir A.Kavaliausko baudos metimas – 59:48.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ kentėjo nuo vaikiškų klaidų ir gausybės teisėjų švilpukų, tačiau sugebėjo išlikti priekyje (64:58), o ketvirčiui persiritus į antrąją pusę dviženklį pranašumą kauniečiams grąžino keturi paeiliui Edgaro Ulanovo taškai – 70:59. Varžovai tada vėl ėmė artintis, bet gaisrą prigesino A.Milaknio perimtas kamuolys ir V.Micičiaus dvitaškis – 72:64. „Žalgiris“ tada visiškai sustojo, o viskas baigėsi tuo, kad Ray'us McCallumas dvitaškiu išplėšė pratęsimą – 72:72.

Pratęsime teko verstis be pražangų limitus išnaudojusių A.Kavaliausko ir P.Jankūno, komandos pradėjo besikeisdamos taikliais metimais, o rezultatyvus krepšinis leido „Žalgiriui“ pirmauti – 80:79. „Deja vu“ visiems susirinkusiems sirgaliams sukėlė R.McCallumas, kuris likus dviems sekundėms dar kartą rezultatą išlygino, bet paskutinį žodį tarė E.Ulanovas – puolėjas su sirena pataikė iš vidutinio nuotolio (85:83).

„Žalgirio“ pergalė atrodo tiesiog neįtikėtina kruopščiau panagrinėjus statistikos protokolą. Lietuvos čempionai suklydo net 22 kartus (varžovai – 15), pralaimėjo kovą dėl kamuolių (25:29) ir metė daug mažiau baudų metimų (Malagos klubas – 25/34, 74 procentai, Kauno – 8/15, 53 procentų taiklumas). Itin retas reiškinys – laimėjusi ekipa naudingumo balais varžovams nusileido triuškinamai – net 69:88.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išlaiko teigiamą ir pralaimėjimų balansą, nors iš 7 sužaistų susitikimų net 5 atlaikė išvykose. Svečiose arenose „Žalgiris“ iškovojo jau trečiąją pergalę – tuo dar negali pasigirti jokia kita Eurolygos komanda.

„Unicaja“: Ray'us McCallumas 19 (7/19 dvitaškių), Jeffas Brooksas 16 (11 atk. kam.), Draganas Milosavljevičius 9, Jamesas Augustine'as 8 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (5/7 tritaškių, 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 13 (2/7 tritaškių), Aaronas White'as (6 atk. kam., 4 klaidos) ir Edgaras Ulanovas po 10.