Duobė gilėja: epizodiškai pasispardęs „Žalgiris“ neturėjo daug šansų prieš „Partizan“ (536) FOTOGALERIJA

Vasario 3 d., 19:00
I.Brazdeikis vėl buvo ryškus (BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (12/11) prastai pradėjo rungtynes ir patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą Eurolygoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie 74:88 (15:26, 15:21, 24:14, 20:27) nerado jėgų pasipriešinti Belgrado „Partizan“ (12/11) klubui.

Pusantros minutės ekipos taškų nepelnė, kol Rolandas Šmitas neatidarė „Žalgirio“ taškų sąskaitos, o Ioannis Papapetrou neatsakė dvitaškiu – 2:2. Kevinas Punteris ir I.Papapetrou rinko „Partizan“ taškus ir skirtumą sparčiai ėmė auginti (18:9), kol žalgiriečių puolimas nedavė vaisių. Situacija stipriai negerėjo ir po Lauryno Biručio taškų (11:20), o po pirmo ketvirčio „Žalgiris“ atsiliko 15:26.

Tritaškiais „Partizan“ komanda didino savo pranašumą (34:19), o po Aleksos Avramovičiaus šūvio svečių persvara tapo rekordinė – 37:19. Kol Edgaras Ulanovas išnaudojo vieną baudos metimą, graikas atsakė dviem, o K.Punteris pataikė antrą savo tritaškį – 42:20. Achille Polonara ir Ignas Brazdeikis per pusę minutės kiek sumažino „Žalgirio“ atsilikimą (25:42), į tai reagavo Željko Obradovičius, paprašęs pertraukėlės. Iškart po jos Mathiasas Lessortas pridėjo du baudų metimus, o po dviejų ketvirčių „Žalgirio“ situacija buvo prastoka – 30:47.

„Žalgiris“ po pertraukos ėmė rodyti kitokį veidą. L.Birutis ir I.Brazdeikis skirtumą gerokai sumažino (38:50), o po Arno Butkevičiaus ir Edgaro Ulanovo tritaškių atsilikimas siekė 10 taškų – 46:56. Po ilgos pertraukos skirtumas virto jau tik vienaženkliu (50:58), tad „Partizan“ prašė pertraukėlės. Nors I.Papapetrou pataikė iš toli, T.Dimša irgi buvo taiklus iš dviejų taškų zonos (54:61), taip ir baigėsi trečias ketvirtis.

„Partizan“ penkiais taškais iš eilės atidarė ketvirtą kėlinį, situacija negerėjo, tad Kazys Maksvytis prašė pertraukėlės. Po jos E.Ulanovas pridėjo dvitaškį (58:72), bet Zachas LeDay‘us ir Jamesas Nunnally realizavo baudas – 76:58. T.Dimša bandė gaivinti „Žalgirio“ viltis (61:76), tačiau to neužteko. Skirtumas po J.Nunnally tritaškio jau buvo triuškinamas (61:81) ir dėl pergalės „Žalgiris“ nebepakovojo.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 17, Rolandas Šmitas ir Laurynas Birutis – po 10, Kevarriusas Hayesas 8, Edgaras Ulanovas 6 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Arnas Butkevičius, Tomas Dimša (1/5 trit.) ir Lukas Lekavičius – po 5.

„Partizan“: Ioannis Papapetrou 17 (3/4 trit.), Kevinas Punteris ir Mathiasas Lessortas (6 atk. kam.) – po 14, Zachas LeDay‘us (10 atk. kam.) ir Dante Exumas – po 11, Jamesas Nunnally 10.

Gairės: Žalgiris, partizan