Dramoje Tel Avive – sėkmingas R.Giedraičio žaidimas, bet „Maccabi“ pergalė (4)

Kovo 1 d., 23:01
J.Nunnally žaidė itin naudingai (Euroleague.net)

Dramatišką pergalę Eurolygoje pasiekė Tel Avivo „Maccabi“ (12/13) ekipa, kuri namuose 94:93 (28:27, 28:23, 15:27, 23:16) palaužė du lietuvius savo sudėtyje turinčią Vitorijos „Baskonia“ (7/18) komandą.

Atkaklioje pirmoje mačo dalyje „Maccabi“ ekipai buvo pavykę atitrūkti 9 taškais – 51:42. „Baskonia“ toliau varžovų nebepaleido ir po truputį artėjo, kol 24-ąją minutę išlygino rezultatą – 61:61. Maža to, svečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir dar įgijo 8 taškų atsargą – 77:69.

Ketvirtajame ketvirtyje „Maccabi“ atkūrė intrigą, kai likus 3 minutėms skirtumas liko minimalus – 85:86. Visą areną ant kojų pakėlė Johnas DiBartolomeo, kuris prasidėjus paskutinei minutei pataikė tritaškį ir suteikė šeimininkams persvarą – 89:88.

Mattas Costello įmetė dvitaškį su pražanga (90:89), bet Scottie Wilbekinas atsakė tritaškiu – 92:91. „Baskonia“ lemiamos atakos metu per 24 sekundes nesusikūrė net logiško metimo. Pražanga sustabdytas Scottie Wilbekinas sumetė abi baudas (94:91) ir paliko varžovams dar 6 sekundes. Tyčia prie baudų metimo linijos pasiųstas Wade‘as Baldwinas buvo tikslus – 93:94. Daugiau „Baskonia“ prasižengti nesugebėjo ir mačui skirtas laikas baigėsi.

Tadas Sedekerskis per 13 minučių įmetė 7 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 0/2 baudos metimai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, sykį pažeidė taisykles ir surinko 8 naudingumo balus.

35 minutes ant parketo praleidęs Rokas Giedraitis pelnė 15 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 2/4 baudos metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, sykį pažeidė taisykles ir surinko 14 naudingumo balų.

„Maccabi“: Jamesas Nunnally (10/11 baudos metimai) ir Ante Žižičius (9/9 dvitaškiai, 5 atk. kam.) po 21, Scottie Wilbekinas 17 (3/10 tritaškiai, 6 rez. perd.).

„Baskonia“: Wade‘as Baldwinas 27 (4/6 tritaškiai, 7 atk. kam., 8 rez. perd., 37 naud. bal.), Rokas Giedraitis 15, Matthew Costello 11 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud. bal.), Simone Fontecchio 10.