Dramatiškose rungtynėse Miunchene – W.Tavareso karjeros pasirodymas ir „Real“ pergalė po pratęsimo (8) FOTOGALERIJA

Sausio 15 d., 23:32
W.Tavaresas sužaidė rezultatyviausią mačą per savo karjerą Eurolygoje (Scanpix nuotr.)

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Madrido „Real“ (13/6) ekipa, kuri išvykoje 81:76 (23:15, 16:19, 12:16, 21:22, 9:4) po pratęsimo palaužė Miuncheno „Bayern“ (12/8) krepšininkus.

„Real“ pirmajame kėlinyje rodė puikų puolimą ir po atkarpėlės 9:3 susikrovė dviženklį pranašumą – 23:13 sužaidus 8,5 minutės. Antrajame ketvirtyje „Bayern“ atsitiesė ir pati spurtavo 10:2 bei pasivijo varžovus – 25:27. Nors svečiai vėl bandė atitrūkti (33:25), į pertrauką jie išėjo turėdami 5 taškų atsargą – 39:34.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nepasikeitė – „Real“ visą laiką pirmavo 5–7 taškais. „Bayern“ per paskutines 4 min. ir 43 sek. į savąjį krepšį praleido vos vieną dvitaškį, o patys šeimininkai pelnė 9 taškus ir prieš lemiamą atkarpą turėjo minimalų deficitą – 50:51.

34-ąją minutę Vokietijos klubas pagaliau padarė tai, ko nepavyko viso mačo metu – išlygino rezultatą – 59:59. Vis dėlto „Real“ varžovams neleido išsiveržti į priekį, o po dviejų iš eilės Jaycee Carrollo tritaškių truktelėjo į priekį likus žaisti 2 minutes – 70:63. Čia pats „Bayern“ pataikė 3 tritaškius iš eilės ir prasidėjus paskutinei minutei išsiveržė į priekį – 72:70. Abi komandos apsikeitė netiksliomis atakomis, o rezultatą išlygino Gabrielio Decko dvitaškis – 72:72. „Raudonieji“ lemiamai atakai turėjo 23 sekundes, bet Wade‘as Baldwinas prarado kamuolį, o „Real“ nuskubėjo į greitą ataką ir G.Deckas dar spėjo atlikti metimą, bet jis buvo netikslus.

Pratęsime „Bayern“ atrodė praradusi visas jėgas – per 4 minutes nepelnė nė taško, o „Real“ sumetė 6 – 78:72. Prasidėjus paskutinei minutei svečiai pridėjo dar vieną baudos metimą (79:72), o bavarai pirmus taškus pelnė Jalenui Reynoldsui sumetus baudas (74:79), bet tai nieko nepakeitė, kadangi buvo likusios tik 33 sekundės.

Po dvikovos Andrea Trinchieri vėl nevaldė emocijų – „Real“ strategas Pablo Laso aikštės viduryje jam siūlė paspausti ranką, bet italas nesutiko ir ėmė jam berti kažkokius priekaištus. Vėliau arogantiškasis specialistas spėjo apsižodžiuoti ir su varžovų komandos žaidėjais.

Įspūdingai dominavo Walteris Tavaresas, kuris per 37,5 minutės pelnė 26 taškius (11/14 dvitaškiai, 4/5 baudos metimai), sugriebė 9 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus. Milžinui tai buvo rezultatyviausias karjeros mačas – jis pagerino šiame sezone užfiksuotą rezultatą, kai į Kauno „Žalgirio“ krepšį sumetė 22 taškus.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 18, Wade‘as Baldwinas 14 (7/15 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 7 atk. kam., 3 blk.), Vladimiras Lučičius 10 (2/5 tritaškiai, 5 atk. kam.), Leonas Radoševičius 9.

„Real“: Walteris Tavaresas 26 (9 atk. kam., 29 naud. bal.), Gabrielis Deckas 12, Rudy Fernandezas 10 (2/7 tritaškiai), Nicolasas Laprovittola (7 rez. perd.) ir Jaycee Carrollas (2/5 tritaškiai) po 8.

Gairės: eurolyga, real, bayern