Dramatiškame pirmajame pusfinalyje – pergalingas V.Micičiaus dūris, pražudęs „Olympiacos“ (33) FOTOGALERIJA

Gegužės 19 d., 18:30
V.Micičius išplėšė pergalę (Scanpix nuotr.)

Eurolygos finalinis ketvertas prasidėjo itin atkakliu pirmuoju pusfinaliu, kuriame Stambulo „Anadolu Efes“ rezultatu 77:74 (18:21, 24:22, 24:20, 11:11) palaužė Pirėjo „Olympiacos“ ir žengė į finalą.

Finale Ergino Atamano auklėtiniai susidurs su „Barcelona“ ir Madrido „Real“ poros laimėtoju.

Susitikimą kiek geriau pradėjo „Anadolu Efes“ krepšininkai, bet tada Thomasas Walkupas smeigė tritaškį, o Moustapha Fallas sudrebino krepšį dėjimu su varžovo pražanga (10:5). Ketvirčiui artėjant į pabaigą, „Anadolu Efes“ spurtavo 8:0 ir persvėrė rezultatą 18:14. Vis tik pirmąjį kėlinį geriau pabaigė OLY – Kostas Sloukas sumetė dvi baudas, o Kostas Papanikolaou pridėjo tritaškį ir dar du baudų metimus –21:18.

Antrajame ketvirtyje OLY patempė keturis taškus paeiliui surinkęs Hassanas Martinas, o persvarą iki 7 taškų padidino Shaquielle'as McKissicas (39:32). Vis tik ketvirčio pabaigoje prabilo Vasilije Micičius, susmeigęs du tritaškius ir vėl išvedęs „Anadolu Efes“ į priekį (42:41). Sh.McKissicui dar pavyko grąžinti „Olympiacos“ minimalų pranašumą – po dviejų kėlinių Graikijos klubas buvo priekyje 43:42.

Trečiajame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Anadolu Efes“ su Elijah Bryantu priešakyje. Amerikietis sumetė du tritaškius paeiliui, dar vieną pridėjo Chrisas Singletonas ir Turkijos klubas ne tik persvėrė rezultatą, bet ir įgijo dviženklį pranašumą (59:48). Vis tik OLY ginklų nesudėjo – penkis taškus sumetė Aleksandras Vezenkovas, baudų metimus pridėjo K.Sloukas, o ketvirtį įspūdingu tritaškiu užbaigė Tyleris Dorsey – 63:66 po trijų kėlinių.

Ketvirtajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, abiems komandoms sunkiai sekėsi ieškoti kelių prie varžovų krepšio. Likus žaisti apie minutę, Sh.Larkinas didino „Anadolu Efes“ persvarą iki keturių taškų taikliu baudos metimu (74:70). Tada K.Sloukas sumetė dvi baudas, o likus 20 sekundžių, Hassanas Martinas išlygino rezultatą (74:74). V.Micičius pataikė lemiamą metimą ir „Anadolu Efes“ šventė pergalę – 77:74.

„Olympiacos“: Shaquielle'as McKissicas 12, Hassanas Martinas, Kostas Sloukas (6 rez. perd.) ir Tyleris Dorsey po 11, Kostas Papanikolaou 10, Moustapha Fallas 7 (5 atk. kam.).

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 21 (4/12 trit., 7 rez. perd.), Elijah Bryantas 16 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Vasilije Micičius 15 (1/5 dvit., 4/11 trit., 9 rez. perd., 6 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 12, Tiboras Pleissas 8 (7 atk. kam.).

„Bružas ir Pulkovskis“: variantai „Žalgiriui“ gynėjų grandyje, susidomėjimas D.Giedraičiu, Maksvyčio noras pirkti pažįstamus žaidėjus ir augantys D.Thompsono šansai atvykti į Kauną