Dramą laimėjęs „Lietkabelis“ pateko į LKL pusfinalį (19)

Gegužės 22 d., 20:24
Broliai Lavrinovičiai žaidė naudingai (Josvydas Elinskas, Fotodiena.lt)
Šaltinis: Lietkabelis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe – LKL“) ketvirtfinalio ketvirtajame susitikime Panevėžio „Lietkabelio“ klubas išvykoje 85:84 (14:14, 25:27, 19:21, 27:22) nugalėjo „Šiaulius“ ir laimėjęs seriją 3:1 žengė į pusfinalį.

Pusfinalyje Ramūno Butauto auklėtiniai susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ mačo laimėtoju. Pirmoji dvikova bus žaidžiama gegužės 29-ąją.

Nerezultatyviai prasidėjusiame mače sužaidus 4,5 minutės „Lietkabelis“ pirmavo 6:2. Atitrūkti svečiams nepavyko. Priešingai, baigiantis kėliniui „Šiauliai“ išsiveržė į priekį (14:12), bet Gintaras Leonavičius sulig sirena išlygino rezultatą – 14:14. Antrajame ketvirtyje abi komandos žaidė taškas į tašką, o Kristupo Žemaičio dvitaškis paskutinę sekundę leido šiauliečiams įpusėjus mačui nežymiai pirmauti – 41:39.

Po pertraukos puikiai startavo šeimininkai, įmetę 7 taškus per pusantros minutės – 48:41. Tokį pat atotrūkį Antano Sireikos kariauna išlaikė ir sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes – 57:50. „Lietkabelis“ neketino varžovų paleisti į priekį ir iki kėlinio pabaigos priartėjo – 58:62.

Lemiamame kėlinyje panevėžiečiai galiausiai perėmė iniciatyvą, kai prabėgus 2 minutėms po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 67:65. Nors Laurynas Birutis atstatė pusiausvyrą (67:67), Žanio Peinerio ir Dominiko Mavros taškai leido „Lietkabeliui“ atitrūkti – 74:67. Po Simo Jasaičio tritaškio paskutinę atakos sekundę svečiai dar labiau truktelėjo (80:72), bet „Šiauliai“ įmetė 5 taškus be atsako ir sugrąžino intrigą – 77:80. Komandos apsikeitė tritaškiais, tuomet po vieną ataką surengė nesėkmingai ir likus 30 sekundžių Donatas Sabeckis sumetė baudas – 82:83. Aikštės viduryje „Lietkabelis“ prarado kamuolį, bet D.Sabeckis nepataikė. Likus 5 sekundėms Simas Jasaitis sumetė abi baudas – 85:82. Taktine pražanga sustabdytas Nickas Zeisloftas taip pat buvo tikslus (84:85), o S.Jasaitis šįkart prametė abi baudas, bet D.Sabeckio metimas per visą aikštę buvo toli nuo tikslo.

„Šiauliai“: Nicholas Zeisloftas 20 (4/5 tritaškiai), Laurynas Birutis 18 (8 atk. kam., 33 naud. bal.), Kristupas Žemaitis 14 (8 rez. perd.), Donatas Sabeckis 9 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius (5 atk. kam.) ir Lorenzo Williamsas (3/6 tritaškiai) po 16, Dominikas Mavra 13, Simas Jasaitis ir Gintaras Leonavičius po 9, Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peineris (5 atk. kam.) po 8.