D.Maskoliūnas: pralaimėjimo kvapas jaučiasi, kiek besipraustum (73) VIDEO interviu

Vasario 23 d., 12:29
D.Maskoliūnas vis dar išgyveno dėl nesėkmės Belgijoje (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas vis dar išgyveno dėl nesėkmės Belgijoje (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos rinktinė po tragiško pasirodymo Belgijoje sieks reabilituotis ir pirmadienį priims Čekiją.

Čekijos krepšininkai 75:71 nugalėjo Daniją bei su lietuvių skriaudėjais belgais pirmauja Europos čempionato atrankos varžybų C grupėje.

Prieš susitikimą su puikiai Pasaulio taurėje pasirodžiusiais čekais Lietuvos rinktinės strategas Darius Maskoliūnas pasakojo, kad komanda vis dar jaučia pralaimėjimo kartėlį, bet treniruočių metu sieks geriau pasiruošti artėjančiai pirmadienio akistatai.

„Visi susikaupę, visi supranta. Visi jaučia tą kvapą nuo galvos iki kojų po pralaimėjimo, kiek besipraustum. Treniruotėje turėjome ilgą video sesiją, pasižiūrėjome, paanalizavome. Manau, kad suprato – šiandien per treniruotę labai gerai. Anksčiau treniruotėje irgi gerai atrodė“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris.

REKLAMA

– Tos peržiūros metu už ką daugiausiai turėjote pretenzijų?

– Už praktiškai visas 32 minutes. Ketvirtas kėlinys buvo nemušimas gulinčio – leido mums kažkiek atsistoti. Atsiklaupėme ant kelių ir pabaigėme rungtynes. Daug buvo ką žiūrėti, aiškinti ir analizuoti.

– Ar netrūksta motyvacijos tiems žaidėjams, kurie tiksliai žino, kad nežais finaliniame turnyre?

– Klausimas turbūt ne man, bet jeigu žaidėjas yra pakviestas į rinktinę, čia jam yra vieta ir laikas pasirodyti, kad jis gali būti vertas pasirodyti tame turnyre ar važiuoti į pasiruošimo stovyklą. Jeigu tai nemotyvuoja žaidėjų, nežinau kuo dar galima motyvuoti.

– Prie rinktinės prisijungė Rokas Jokubaitis. Ką jis gali duoti komandai?

– Mums trūko organizavimo, ramumo, momentais – agresyvumo. Rokui šita sistema yra įkalta kaip „Tėve mūsų“. Manau, kad jis mums padės ir padraskyti gynybą, ir sudėlioti žaidėjus į reikiamas pozicijas, ir kažką jiems sukurti.

REKLAMA

– Kaip jis atrodo rinktinės kontekste? Čia jam buvo tik viena treniruotė.

– Gerai atrodo. Jis dar jaunas, bet jau dvejus metus yra pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje.

– Kiti „Žalgirio“ žaidėjai šiuo metu ilsisi. Prieš stovyklą negalvojote, kad gal reikėtų pasikviesti – Ulanovą ar dar ką nors?

– Ne, negalvojau, nes tai yra neįmanoma.

– Kokias stiprias čekų žaidimo puses išskirtumėte?

– Pagrindinis jų stiprumas tas, kad jų branduolys – 5–6 žaidėjai – žaidžia seniai viename klube. Kitas dalykas – tas pats treneris. Žiūrėjau rungtynes ir prieš pasirengimą Pasaulio taurei, ir su danais – deriniai tie patys, sistema panaši. Viskas jiems yra žinoma. Žaidėjai vienas kitą labai gerai supranta.


73 komentarai
Naujausi komentarai (73)
Geriausiai ivertinti (73)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti
Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį Lietuvos jaunučių iki 16 metų rinktinė džiaugėsi Europos čempionato sidabru, iškovotu Kaune. Vienas iš tos komandos vedlių buvo Mantas Mockevičius, rinkęs 12,8 taško ir atkovojęs po 4 kamuolius. Šiandien M.Mockevičiui yra 27 metai ir teoriškai dabar šis žaidėjas turėtų išgyventi savo karjeros piką, tačiau sportbačiai jau gana seniai kabo ant vinies.
Šiandien, 07:00