D.Maskoliūnas: apie vos neiškritusį žandikaulį Belgijoje, R.Jokubaičio augimą, L.Biručio žibėjimą ir pamokas rinktinėje (26)

Vasario 24 d., 22:25
D.Maskoliūnas turėjo lengvą pirmą patirtį rinktinėje (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas turėjo lengvą pirmą patirtį rinktinėje (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Lietuvos rinktinė įsirašė į sąskaitą pirmąją pergalę atrankoje į 2021 m. Europos čempionatą bei nugalėjo čekus. Kartu tai ir pirmoji Dariaus Maskoliūno pergalė, stovint prie nacionalinės komandos vairo.

„Esu laimingas ir patenkintas komanda, kuri parodė charakterį po sudėtingo, tragiško mačo Belgijoje. Buvome toli nuo gero žaidimo, bet svarbiais momentais rinkome lengvus taškus, bėgome ir pasiekėme pergalę, kas yra svarbiausia.

Buvo žiauriai gėda prieš tiek susirinkusių sirgalių Belgijoje. Atrodėme tragiškai, nesinori prisiminti tų rungtynių. Noriu padėkoti, kad sirgaliai nenusigręžė, palaikymas buvo superinis tiek Belgijoje, tiek čia. Negaliu daug pažadėti, bet darysime viską, kad nepasikartotų tokios rungtynės kaip Belgijoje

Turėjome ilgas rungtynių peržiūras. Per trumpą laiką kažką įdiegti yra nelengva, nes viena yra, kai kalbi, o kita, kai rodai. Bandėme kuo daugiau detalių įdėti jiems į smegenis, kad jie koncentruotai darytų tai, ko prašome. Rungtynės nebuvo lengvos, jos toli nuo gerų. Gynyboje momentais atrodėme tragiškai. Plius, žaidžiant namie praleisti tiek taškų nepriimtina. Nenoriu apeliuoti į laiką, kažkiek žaidėjams reikia prisiimti asmeninę atsakomybę, visi jie žaidžia klubuose ir ginasi ten geriau. Dėkui vyrams, kad atvyko į „langą“, kad po tokių rungtynių nesugriuvo, toliau tikėjo, parodė charakterį. Buvo momentų, kai rodėsi, jog čekai laužia rungtynes, bet atsilaikėme“, – po susitikimo kalbėjo D.Maskoliūnas.

REKLAMA

REKLAMA

– Kaip pasiteisino žaidimas žemesniu penketuku?

– Vertinu labai gerai. Žinojome, kad jie neturi stiprių po krepšiu žaidėjų, o mes bandėme kitokią gynybą nei Belgijoje. Paprastesnės gynybos be zoninės už susikeitimų neįsivaizduoju. Mums ji suveikė, išmušėme jų metikus iš pozicijų, tai leido grįžti į rungtynes ir po to jas perlaužti.

– Ilgai rinktinėje nematėme Donato Motiejūno, kokį jį išvydote dabar?

– Ačiū Donatui, kad atvažiavo. Jis tikrai norėjo pasirodyti, negalima vertinti to vienareikšmiai. Jis mėnesį yra be rungtynių ir didžiąją mėnesio dalį gydėsi traumą. Visi matėte, kokioje jis fizinėje būklėje. Jam sunku suspėti bet kokioje gynyboje. Galvoju, kad čia yra 50 ar mažiau procentų Motiejūno, koks jis gali būti.

– Ar taip jis gali tinkamai pasiruošti rinktinės vasarai ar linkėtumėte jam greičiau susirasti klubą Europoje?

– Aš jam linkiu viso, ko geriausio, o kur jam susirasti klubą, ne man klausimas. Noriu, kad jis žaistų kuo geresnį krepšinį, jis aukšto lygio žaidėjas, tik yra kamuojamas traumų, nežinomybės Kinijoje ir tai irgi duoda į smegenis. Iki vasaros daug laiko, visko gali atsitikti, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai.

REKLAMA

Kaip vertinate Roko Jokubaičio žaidimą?

– Mantas ne susitrenkė – jis serga ir negali įkvėpti oro, po 2 minučių dusta ir pats sakė, kad nebegali žaisti. Visa atsakomybė teko ant Rokelio pečių. Jis labai gerai susitvarkė kaip 19-metis: išėjo su aikštėje nepažįstamais žaidėjais, puikiai susitvarkė su spaudimu – ir perdavimai, ir kamuoliai, geras žaidimas gynyboje. Labai norėjau kad jis debiutuotų rinktinėje ir tai prisidėtų prie jo augimo. Labai džiaugiuosi už jį.

– Kokį pamatėte Tomą Dimšą?

– Labai gera energija, gal tik kiek susikaustęs. Klube jis daro viską: ir kamuolį įžaidinėja, ir meta, ir greitai tritaškius meta, drasko gynybą prasiveržimais. Matėsi, kad jis kažkiek susikaustęs, bet yra didelio potencialo žaidėjas. Nebuvo super geras debiutas bet manau, kad viskas gerai.

– Jums tai pirmas etapas rinktinėje, kokia patirtis jums buvo šis „langas“?

REKLAMA

– Labai sunki, gavau kaip Wilderis nuo Fury, žandikaulis buvo praktiškai iškritęs Belgijoje (Juokiasi). Nebijosiu pasakyti, bet gal tikrai neįvertinome belgų. Kai pažiūrėjau interviu, ką kalbėjau, gal buvo per mažai parodyta jiems pagarbos, kas trenkė stipriai. Rungtynių su čekais ne tai, kad bijojau, turėjau vidinį jauduliuką, rungtynės tikrai nebuvo lengvos. „Langas“ nebuvo lengvas, gerai, kad išlipome iš jo tokiu rezultatu. Na, kaip geru: tiek aš, tiek visi norėjo, kad būtų 2:0, bet nesigavo.

– Jei dabar prasidėtų „langas“, ką darytumėte kitaip?

– Nelabai kažką gali daryti kitaip, nes niekas nesikeičia, yra tiek pat laiko, tie patys žaidėjai negali žaisti „lange“. Nelabai galiu iš ko daugiau ką imti, kas liečia žaidėjus ar pasiruošimą. Yra savaitė laiko, kelios treniruotės. Dabar man būtų lengviau, nes esu pačiupinėjęs žaidėjus, jie – mane, bet kažką daryti kitaip nėra galimybių.

– Ar yra realu, kad kitame „lange“ išvystume daugiau žalgiriečių?

REKLAMA

– Jūs vėl keliate temą, kuri nediskutuotina, kol yra tokie santykiai tarp FIBA ir Eurolygos. Negalime duoti žaidėjų rinktinei ir stabdyti ar pusiau atlikinėti pasiruošimą Eurolygos rungtynėms. Čia organizacijos turi išspręsti karą, mes neturime geriausių žaidėjų ir kol bus tokia sistema, niekas nesikeis. Bet įsivaizduokite, kaip tada „Žalgiris“ ruoštųsi rungtynėms be 5 lyderių? Kas tada „Žalgirį“ suprastų?

– Ar sulaukėte sveikinimo iš Jasikevičiaus?

– Taip, sulaukiau (Šypsosi).

– Kuri pozicija rinktinėje kelia daugiausiai nerimo.

– Dar prieš tai pasakysiu, kad nepagyrėme šiandien Biručio. Jis sužaidė fantastiškai ir tokiais momentais ir gynyboje, ir puolime kreipė žaidėjų trajektorijas, mojuodamas savo botagais. Jis buvo vienas raktų į pergalę.

O apie silpnąsias puses, centro pozicijoje aš dariau klaidų, per daug pasitikėjau Donatu, kurio fizinė forma ne geriausia, bandžiau Sajų, nedaviau daugiau minučių Lauriui. Atvyks mūsų vyrai mūrai iš už Atlanto ir šią poziciją turėsime užpildyti. Būtų neteisinga iš mano pusės kalbėti kažką apie Mantą, nes jis turbūt net neturėjo žaisti. Nėra jis optimalios formos.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


26 komentarai
Naujausi komentarai (26)
Geriausiai ivertinti (26)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti