D.Maskoliūnas: apie A.Juškevičiaus atsisakymą žaisti, D.Motiejūno svarbą ir „Žalgirio“ sistemą rinktinėje (75) VIDEO interviu

Vasario 10 d., 12:18
A.Juškevičius atsisakė žaisti rinktinėje
A.Juškevičius atsisakė žaisti rinktinėje
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas pristatė sudėtį pirmajam Europos čempionato atrankos „langui“.

Specialistas atsakė į daugybę žurnalistų klausimų, o netikėtumas buvo su Permės „Parma“ gynėju Adu Juškevičiumi, kuris atsisakė rungtyniauti rinktinėje ir turbūt tai padarė visam laikui, o ne tik mačams su belgais bei čekais.

„Buvo aišku, kas žais rinktinėje šiame „lange“, nes yra daug tokių, kurie negali to daryti. Nereikėjo dėti daug pastangų, kad sudaryti sąrašą“, – sakė strategas.

REKLAMA

– Kiek svarbus D.Motiejūno prisijungimas?

– Svarbus dėl daugelio niuansų. Kalbėjau su juo nuo pirmos dienos, kad jis tikrai atvyks į „langą“. Po mūsų pokalbio jį palaikiau, kai žinojome, kokia yra situacija su tvarkaraščiu. Sutarėme, kad klausimą paliekame atvirą ir net nekviečiame, kad galėtų žaisti klube. Atsitiko ta nesąmonė su virusu ir jis yra Lietuvoje. Donatas dega noru, nori pasirodyti, nori atstovauti ir nematau priežasčių, kodėl jam to nedaryti. Taip pat žinau, kad klubo vadovai ir treneris irgi buvo už.

– Kodėl nėra A.Juškevičiaus?

– Jis žaidžia savo geriausią sezoną ir labai norėjau jį matyti rinktinėje. Turėjau pokalbį su juo ir jis atsisakė dėl asmeninių priežasčių bei paprašė gerbti jo sprendimą. Kažkokio motyvo prieš mane asmeniškai neišsakė, bet paprašė laiko pagalvoti. Po to pasakė, kad dėl asmeninių priežasčių neatstovaus. Labai gaila, nes tikrai jį norėjau matyti – turime gerbti jo pasirinkimą.

– Ar A.Juškevičius visam laikui atsisakė?

– Kaip čia pasakyti, kad nesumeluoti jums. Aš manau, kad visam laikui.

REKLAMA

– Kokia situacija su debiutantais?

– Jokubaitis turėtų debiutuoti su čekais. Tikiuosi, kad viskas bus gerai ir treneris jį išleis. Su Sajumi kalbėjome, kad jis yra trečias centras, kadangi nežinome, kaip atrodys Motiejūnas. Būtų rizikinga likti tik su Kairiu.

– Ar tikitės I.Brazdeikį pamatyti rinktinėje?

– Klausimas bus svarstomas artimiausiu metu. Kol nėra ką svarstyti, nelabai ir svarstau. Faktas, kad tokio lygio žaidėjas, kuris įrodinėja savo vertą G lygoje ir ten žaidžia galingai, tikrai nepamaišytų Lietuvos rinktinei.

– Kiek jums svarbus šis „langas“?

– Tikrai svarbus. Galima būtų „lange“ pabandyti daugiau jaunimo ir naujų veidų, kurie dar nebuvo rinktinės radare, bet kviečiau veteranus tam, kad jie per tą savaitę pamatytų ir suprastų, kaip mes norime žaisti bei kaip mes bandysime rungtyniauti atrankoje. Man paprasčiau bus su kandidatais iš „Žalgirio“, bet yra nemažai žaidėjų, kurie ne iš šios komandos.

– Kiek šis „langas“ gali būti asmeniškai svarbus D.Motiejūnui?

– Senokai matėme jį žaidžiant Europoje. Kinijoje žaidžiamas kitoks krepšinis ir ten viskas stovi praktiškai ant jo pečių. Pažiūrėsime, kaip jis įsilies į komandinį žaidimą, nes čia tikrai nepropaguosime kiniško krepšinio. Pačiam įdomu, kaip jis atrodo. Turint omenyje situaciją Kinijoje, jam pačiam gali tekti ieškotis darbo ir čia yra puiki platforma jam pačiam pasirodyti.

REKLAMA

– Kaip vyks pasiruošimas?

– Susirenkame pirmadienį vakare, ketvirtadienį skrendame ir penktadienį žaisime. Turime 4 treniruotes pasirengimui. Žaidėjai turės šiek tiek suprasti, ką aš noriu padaryti, kaip mes norime žaisti.

– Kokį įspūdį palieka T.Dimša?

– Labai dėl jo džiaugiuosi. Kaip jaunas ir perspektyvus žaidėjas buvo labai gerai vertinamas, bet tada buvo tokia nežinia. Buvome šiek tiek primiršę, kas yra Dimša. Jau pernai jis rodė atsigavimo ženklus, o šiame sezone rungtyniauja tikrai gerai, užtikrintai ir pasitiki savimi.

– Ar A.Juškevičiaus atsisakymas gali būti susijęs su tuo, kad nežaidė rinktinėje čempionate?

– Gali būti, bet man sunku kalbėti, nes aš tos situacijos nesukūriau ir nedalyvavau tame procese. Manau, kad man kalbėti apie tai yra nelogiška.

– Kurioje pozicijoje matote M.Kuzminską?

– Žinant Mindaugo norą žaisti „trečioje pozicijoje“, bandysime jį stumti į „antrą“ (juokiasi). Jeigu rimtai, Kuzminskas bus savo pozicijoje, kurią jis ir mėgsta bei joje gerai jaučiasi.

 – Kiek pavyks per pirmą „langą“ įdiegti tos „Žalgirio“ sistemos principų?

– Mes turime labai daug derinių ir su Masiuliu galvojome, kiek tų derinių palikti. Sumažinome iki minimalaus kiekio, kadangi laiko yra labai mažai. Taip pat diegsime pagrindinius gynybos principus.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


75 komentarai
Naujausi komentarai (75)
Geriausiai ivertinti (75)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti