D.Gudelis: apie galimus pokyčius sudėtyje, pasitikėjimą R.Kurtinaičiu ir pasikeitusį komandos formavimo principą (44) interviu

Vasario 13 d., 10:57
D.Gudelis teigė, kad pokyčių sudėtyje neplanuoja (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
D.Gudelis teigė, kad pokyčių sudėtyje neplanuoja (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Lietuvos rytas“ prieš šį sezoną pasižymėjo ambicingomis kalbomis po to, kai klubą perėmė nauji dalininkai.

Skambios kalbos neliko tik kalbomis, kadangi „Lietuvos rytas“ į savo namų rungtynes sugebėjo susigrąžinti nemažai sirgalių, kurie gausiai lankė Europos taurės kovas ir lankosi Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse.

„Lietuvos rytas“ neįgyvendino pirmojo savo sezono tikslo – nepateko į Europos taurės ketvirtfinalį. Antrasis klubo tikslas – laimėti Karaliaus Mindaugo taurę. Žygį trofėjaus link Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pradės trečiadienį rungtynėmis su Utenos „Juventus“ ekipa.

Portalas Krepsinis.net su klubo generaliniu direktoriumi Dariumi Gudeliu pasikalbėjo apie pergalių prieš Kauno „Žalgirį“ reikšmę, galimus pokyčius sudėtyje, pasiruošimą kitam sezonui ir komandos formavimo viziją.

REKLAMA

– Kokį impulsą klubui ir komandai davė dvi pergalės iš eilės prieš „Žalgirį“?

– Nereikėtų sureikšminti tų pergalių, nors pirmą kartą per tiek metų laimėtoje tiek išvykoje, tiek namuose. Tikrai davė gerą impulsą sirgaliams ir klubo rėmėjams. Taip pat dalininkams, o komandai duoda tam tikrą pasitikėjimą savo jėgomis. Ypatingai po to, kai buvo nepavykęs sezonas Europos taurėje, kai buvo neįgyvendintas tikslas patekti į aštuonetą. Prieš KMT turnyrą ši pergalė svarbi kaip motyvacija.

– Ar jaučiate, kad šiame sezone pavyksta grąžinti sirgaliams tikėjimą, jog „Lietuvos rytas“ gali laimėti?

– Iš karto tapę dalininkais suformavome vieną iš tikslų – tapti miesto komanda, o ne kažkokios grupės asmenų ar verslo ekipa. Natūralu, kad kai nuoširdžiai tiki ir darai savo darbą, žmonės aplink irgi patiki. Vilnius išskirtinis tuo, kad turi daugiausiai žmonių, daugiausiai potencialo, bet reikia tik jį išnaudoti.

– Vicemeras Linas Kvedaravičius sakė, kad nebūtinai reikia laimėti trofėjų, o svarbu kovoti ir pergalės ateis pačios. O su kokiu tikslu KMT turnyrą pradeda klubas?

– Sezono pradžioje mes iškėlėme tris tikslus: aštuonetas Europos taurėje, Karaliaus Mindaugo taurė ir rimta kova LKL finale.

REKLAMA

– Kokios priežastys lėmė, jog nepatekote į aštuonetą Europos taurėje?

– Nenorėčiau analizuoti komandos žaidimo, geriausiai apie tai pasakytų Linas Kleiza arba pats treneris. Galiu tik konstatuoti faktą, jog tikslas neįgyvendintas.

– Ar turite priekaištų treneriui? Nes jis sakė, kad negirdėjo jokių priekaištų iš klubo vadovų.

– Mes pasitikime treneriu. Esame ta organizacija, kuri vykdo savo įsipareigojimus. Esame profesionalus klubas ir nuo mėgėjų skiriamės tuo, jog yra nuolatinis spaudimas siekti maksimalių rezultatų iš sirgalių, dalininkų, rėmėjų. Tiek treneris, tiek visa komanda yra adekvačiai suprantantys komandos tikslus ir patiriamą spaudimą.

– Po pasitraukimo iš Europos taurės dar turite laiko pasikeitimams sudėtyje. Ar jų bus?

– Ne, neplanuojame. Artimiausiu metu nedėliojame kažkokių sprendimų. Natūralu, kad jeigu atsiranda palankus momentas, mes visada esame pasiruošę. Braižydami kito sezono rėmą ypatingą dėmesį skiriame lietuviams ir jauniems žaidėjams, kuriuos galime auginti.

– Ar jau pradėjote pasiruošimą kitam sezonui?

– Taip, jau pradėjome ruoštis ir tai yra vienas pagrindinių Kleizos darbų. Praėjusį rudenį padaryti žingsniai yra didžiąja dalimi darbas kitam sezonui, nes su didžiąja dalimi lietuvių turime ilgalaikes sutartis, kurios mums garantuoja kitų metų komandos stuburą.

REKLAMA

– Ar yra rinkoje lietuvių, kuriuos dar galima būtų prisivilioti?

– Mes iš esmės keičiame komandos formavimo principą: mes nieko nenorime prisivilioti ir iš kažkur paimti. Mes norime, kad lietuviai turėtų tikslą ir norą užsivilkti „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Ir kalbame tik su tais, kurie turi tą tikslą, o ne atvirkščiai, jog mes kažko ieškome ar norime. Stuburas yra, lietuvių žaidėjų skaičius yra pakankamas kitam sezonui. Tik nuo ieškančių kontraktų žaidėjų valios ir jų agentų priklauso, ar jie žais mūsų komandoje.

– Turite nemažai jaunų žaidėjų – Margirį Normantą ar Deividą Sirvydį. Kaip manote, kada jie galės įnešti svarų indėlį į komandos rezultatus?

– Tai yra komandos žaidimo dalykai ir apie juos kalba treneris. Jo darbas yra atliekant klubo viziją ir tikslus ruošti žaidėjus ne tik šiam sezonui, bet ir ateičiai. Prie to daug prisideda ir Kleiza. Auginti savo žaidėjus – vienas komandos tikslų.


44 komentarai
Naujausi komentarai (44)
Geriausiai ivertinti (44)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Ar „Žalgirio“ pralaimėjimas finale jus nustebino?

Balsuoti Archyvas