D.Adomaitis: apie D.Motiejūną ir traumuotus žaidėjus sąraše (75)

Birželio 6 d., 11:15
D.Adomaitis D.Motiejūno klausimo nesvarstė (BNS nuotr.)
D.Adomaitis D.Motiejūno klausimo nesvarstė (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis ketvirtadienį paskelbė 24 žaidėjų pavardes, kurie pretenduoja ginti šalies garbę Pasaulio taurės kovose.

Specialistas teigė, kad platų sąrašą paskelbė dėl to, kad nemažai žaidėjų tęsia savo sezoną, o Jonas Mačiulis, Artūras Gudaitis ir Evaldas Kairys dar gydosi traumas. 18 pavardžių sąrašas bus paskelbtas liepos pirmosiomis dienomis ir tie žaidėjai pradės sportuoti liepos 22 dieną Palangoje.

„Sąrašas yra gana ilgas ir tai susiję su keliais dalykais. Pirma, dar ne visi žaidėjai yra baigę sezoną, o antras dalykas – yra žaidėjų, ties kurių pavardėmis yra klaustukai, kurie gydosi traumos ir dėl jų dalyvavimo pirmoje stovykloje paaiškės liepos pirmomis dienomis. Liepos 1–2 dienomis sąrašas sutrumpės iki 18 pavardžių, kuriuos kviesime liepos 22 dieną į stovyklą“, – sakė strategas.

REKLAMA

– Ties kuriais žaidėjais yra didžiausi klaustukai?

– Gudaičio, Mačiulio ir Kairio.

– Kiek šansų juos pamatyti rinktinėje?

– Gudaičio situacija yra gana optimistinė. Kitą savaitę jis darosi tyrimą ir bus daugiau atsakymų. Viskas turėtų paaiškėti birželio pabaigoje–liepos pirmomis dienomis. Jo ėjimas priekyje 6–7 savaitėmis džiugina. Ilgas procesas reabilitacijoje ir fiziologijos nepavyks apgauti.

Mačiulio situacija yra praktiškai tokia pati – atlieka reabilitaciją, viskas vyksta gerai. Yra įtemptas rėžimas ir jeigu žaidėjai nebus pasiruošę 100 proc., kviesime kitus kandidatus.

– Kaip į A.Gudaičio situaciją žiūri Milano klubas?

– Labiausiai džiuginantis faktas, kad Artūras pats veržiasi, bet pirmiausia yra jo sveikata. Reikia daktarų „taip“, o tada bus bendravimas su klubu.

– A.Milaknis, P.Jankūnas viešai nėra sakę, kad nori žaisti rinktinėje. Ar jie apsisprendę?

– Ne su visais yra kalbėta. Kai kurie pradėjo atostogauti, todėl sunku juos pagauti. Su didele dauguma yra kalbėta ir situacija daugumoje yra aiški.

REKLAMA

– M.Gebenas ir D.Bičkauskis yra sąraše. Kaip jie patobulėjo per metus?

– Jos atsirado todėl, kad „languose“ sužaidė gerai. Su treneriais turėjome ilgą diskusiją, kuriuos žaidėjus įtraukti. Manau, kad jie klube įrodė savo vertę ir gerai užsirekomendavo.

– Šiemet tik du mačai Lietuvoje. Tai yra privalumas ar trūkumas?

– Manau, kad geriausia yra turėti balansą – sužaisti ir namuose, ir išvykoje. Viską keičia tai, kad reikia anksčiau vykti į tą regioną, kuo arčiau ten, kur rungtyniausime.

– Ar bus žaidėjų, kurie neatvyks nuo stovyklos pradžios?

– NBA žaidėjai atvyks pagal taisykles, kurių mes privalome laikytis. Kalbėjome su Valančiūnu, kad jis būtų prie komandos, dalyvautų procese, bet nesitreniruotų su kontaktu, tačiau stebėtų pratybas. Žinome, kad Sabonis ir Jonas sportuos vasarą Lietuvoje.

– Ar apie D.Motiejūną buvo kalbėta?

– Su trenerių kolektyvu buvo priimtas toks sprendimas ir nesvarstyta daugiau.

– Su žaidėjais kalbėjotės dėl D.Motiejūno?

– Tai yra vidinis reikalas.

– Kuri pozicija kelia didžiausius klausimus?

– Yra daug žaidėjų, kurie gali rungtyniauti per 2 ar 3 pozicijas. Kandidatų sąrašas kol kas yra platus ir svarbiausia, jog sezoną tęsiantys žaidėjai negautų jokių traumų. Kurie baigė sezonus, su jais medicininis personalas diskutuos dėl individualių planų, jog atvyktų į pirmą stovyklą kažkiek pasiruošę.

REKLAMA

– Kiek galutiniame dvyliktuke turėtų būti „centrų“?

– Sunku pasakyti, viskas priklausys nuo treniruočių. Valančiūnas ir Domantas yra dominuojantys – jie gali žaisti ir kartu. Manau, kad čia bus pagrindinis iššūkis, kurį reikia išspręsti, kaip išnaudoti juos kartu. Visus kitus procese lipdysime vieną prie kito.

– Nebaugina australų ar kanadiečių sudėtys?

– Reikia stebėti varžovus, kai jie pradės žaisti ir išryškės braižas. Reikia susikaupti į savo pasiruošimą, į savo žaidimą. Formos piką reikės pasiekti dar prieš čempionatą. Labiau reikia koncentruotis į save.


75 komentarai
Naujausi komentarai (75)
Geriausiai ivertinti (75)
PRO komentarai (15)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti


  • Rungtynės
  • Žaidėjas
  • LT žaidėjas