D.Adomaičio pastebėtas įžaidėjas virsta generolu, pretenduojančiu išgirsti ir pajėgių ekipų vadovų skambučius (25)

Vasario 11 d., 16:16
D.Bičkauskis yra tarp rinktinės kandidatų (BNS nuotr.)
D.Bičkauskis yra tarp rinktinės kandidatų (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Dainius Adomaitis paskelbė penkioliktuką žaidėjų, pretenduosiančių į rinktinės sudėtį artimiausiam FIBA „langui“. Tarp tų 15 pavardžių buvo galima išvysti ir tris naujas – Pauliaus Valinsko, Egidijaus Mockevičiaus ir Dovio Bičkauskio.

Pastarasis įžaidėjas Utenos „Juventus“ gretose žaidžia geriausią savo sezoną kol kas. 25 metų 191 cm ūgio D.Bičkauskis tapo vienu iš pagrindinių savo komandos vedlių, ant kurio pečių krenta 30 minučių žaidimo ir kone visas atakų organizavimas.

Utenoje gynėjas rungtyniauja trečią sezoną iš eilės ir daro sparčią pažangą kasmet.

Pradėjęs nuo kuklesnės rolės, kuomet į „Betsafe–LKL“ atvyko iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL), dabar D.Bičkauskis pelno po 10,8 taško, atkovoja 3,1 kamuolio, atlieka 5,9 rezultatyvaus perdavimo ir renka 14,6 naudingumo balo.

REKLAMA

„Viskas dabar yra gerai: treti metai Utenoje, jau žymiai lengviau nei buvo pirmaisiais. Prisitaikiau ir džiaugiuosi, kad treneris manimi pasitiki vis labiau. Po vasaros ir operacijos šio sezono pradžia gal nebuvo lengva, bet dabar viskas juda gera linkme“, – džiaugiasi D.Bičkauskis.

Jau praeitą sezoną svarbią rolę „Juventus“ turėjęs įžaidėjas šypsosi, kad tiek daug minučių jam nebekelia daug sunkumų – prie to jis po truputį priprato.

Bičkauskis, Radzevičius Bičkauskis, Radzevičius

Utenos komandos vienas iš lyderių tik gerais žodžiais atsiliepia apie trenerį Žydrūną Urboną, su kuriuo dirbti ir bendrauti – visuomet įdomu, tačiau reikalui esant ir griežtą žodį charizmatiškas specialistas pasakyti gali. Viskas – dėl geresnių rezultatų.

Gerais žodžiais apie auklėtinį atsiliepia ir treneris, giriantis jį už brandą ir darbštumą, skiriant laiko papildomam darbui, kai tik tam yra laisva minutė.

REKLAMA

„Dovis supranta investicijų į save svarbą. Jei nori būti šiek tiek geresnis už kitus, irtis į priekį, turi dirbti. Dovis papildomai ateina, pamąsto, pašnekame, pamodeliuojame situacijas – ir tai duoda rezultatų, tai matosi jo žaidime“, – sako Ž.Urbonas.

Skaičiai nemeluoja – juokiasi treneris, rodydamas pirštu į auklėtinio rezultatyvių perdavimų ir klaidų santykį. Jei praeitą sezoną D.Bičkauskis prieš pajėgiausias Lietuvos komandas neretai klysdavo po 5–8 kartus, tai dabar jis apsieina su 2–5 klaidomis ir kur kas solidžiau diriguoja žaidimui.

„Praeitą sezoną jis dar nebuvo aikštelėje stabilus generolas, ko aš noriu iš įžaidėjo: kad jis aiškintų, visi su juo jaustųsi ramiai, nes treneris į aikštę išbėgti negali. Šį sezoną jis jau subrendo, labiau imasi iniciatyvos, o svarbiausia – komanda su juo jaučiasi patogiai ir saugiai“, – kalba Ž.Urbonas.

Jei per praeitas Kalėdas treneris dovanojo auklėtiniui gesintuvą su mintimi, kad kartais reikia pravėsinti galvą, tai dabar tokios dovanos D.Bičkauskis nebegautų. Gesintuvą išnaudojęs vidinę ramybę D.Bičkauskis atrado ir be panikos bei erzulio gali vadovauti komandai, džiaugiasi „Juventus“ treneris.

Bičkauskis Bičkauskis

REKLAMA

D.Bičkauskio progresą pastebėjęs D.Adomaitis sakė, kad savo komandose dominuojantiems žaidėjams šansą suteikti reikia ir rinktinėje. Pats „Juventus“ įžaidėjas sako, kad toks gautas šansas jam buvo ypatingai džiugus bei reikšmingas

„Apie tai, kad būsiu sąraše, sužinojau kiek anksčiau nei paskelbė treneris, kadangi komanda gavo apie tai žinią iš LKF. Bet apskritai man tai buvo labai netikėta. Rinktinė visada man buvo kaip svajonė ir dabar esu šalia jos.

Teko pasišnekėti su treneriu Dainiumi, jis sakė, kad esu matomas – smagu, man tai yra didelis įvertinimas“, – džiūgavo D.Bičkauskis.

„Pažįstamų veidų man ten bus nemažai, o ir Martinas jau taip pat spėjo papasakoti, ko galiu laukti stovykloje“, – pridėjo įžaidėjas, į penkioliktuką patekęs su kitu „Juventus“ atstovu Martinu Gebenu.

Ž.Urbonas yra ypatingai laimingas, kad net du jo auklėtiniai stovi ant rinktinės ribos. Na, kad ir ne pačios pajėgiausios rinktinės, artimiausiu metu kovosiančios su olandais ir italais.

„Tačiau ar į kandidatų sąrašą, ar į rezervinę rinktinę, kaip dabar vadinama, nekviečiami žmonės, kurie yra nereikalingi. Yra kviečiami tie, kurie jau kažką rodo, įrodinėja ar įdomūs yra ateičiai. Dovis tą patvirtina.

REKLAMA

Įžaidėjų Lietuvoje nėra marios, o žinant specifiką, kai neturime Kalniečio ar Lekavičiaus, tai yra gera galimybė atsiskleisti kitiems“, – akcentuoja treneris.

Pats Dovis dirba nesidairydamas toli į ateitį, tačiau jį Ž.Urbonas auklėtiniui piešia šviesią, jei ir toliau viskas judės tokia kryptimi.

„Jei jis išlaikys koncentraciją, susikaupimą, savitvardą, kas labai svarbu, nė kiek neabejoju, kad į jo telefoną gali paskambinti vedančių komandų atstovai. Manau, kad jis galėtų jose žaisti. Nebūtinai iškart būti svarbiausiu, bet pradėti nuo rezervo tikrai galėtų“, – mano Ž.Urbonas


25 komentarai
Naujausi komentarai (25)
Geriausiai ivertinti (25)
PRO komentarai (9)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

  • LT žaidėjas