Čikagoje už M.Jordaną garsiau skambėjusio B.Wilsono istorija, kurią užbaigė kulkos (11)

Balandžio 10 d., 07:00
B.Wilsonas žuvo sulaukęs vos 17-os (Organizatorių nuotr.)
B.Wilsonas žuvo sulaukęs vos 17-os (Organizatorių nuotr.)
Rokas Liolaitis

1984-aisiais Michaelas Jordanas dar tik apšilinėjo kojas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Jis buvo ką tik pakviestas naujokų biržoje ir dar nespėjęs tapti Čikagos „Bulls“ dievuku – miestas tada turėjo kitą numylėtinį.

Kol „Bulls“ nežibėjo NBA, Čikagoje augo krepšinio vunderkindas Benji Wilsonas. Paauglys per dvejus metus vidurinėje ištįso nuo 183 iki 203 cm ūgio ir neužmiršęs gynėjo įgūdžių aikštelėje galėjo daryti praktiškai viską. Jam piešta šviesi ateitis šio sporto pasaulyje.

Šalia puikių sugebėjimų aikštelėje, B.Wilsonas pasižymėjo ir patraukiančia asmenybe. Vaikinas buvo populiarus tarp draugų, o į jo rungtynes žmonės rinkosi miniomis ir stovėjo eilėse. Juo domėjosi ir NBA žvaigždės, o Magicas Johnsonas net ėmėsi kuruoti jaunuolį.

Daugiausiai dėmesio B.Wilsonas sulaukė 1983–1984 metų sezone, kai sugebėjo atvesti Simeono vidurinės mokyklos „Wolverines“ ekipą iki pirmojo Ilinojaus Valstijos titulo komandos istorijoje. Visišką laisvę jam suteikęs „Wolverines“ treneris Bobas Hambricas apibūdino jaunuolį kaip „Magicą su geresniu metimu“. Vaikinas savo žaidimą būtent ir modeliavo pagal M.Johnsono ir George‘o Gervino pavyzdžius.

REKLAMA

Netrukus po titulo iškovojimo, B.Wilsonas dalyvavo prestižinėje talentų stovykloje ir ten buvo pripažintas geriausiu savo amžiaus krepšininku visose Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Vos jam baigus vienuoliktą klasę, jaunuoliui pasipylė pasiūlymai iš prestižinių universitetų. Vis dėlto išsirinkti jis neskubėjo, nes paskutiniaisiais metais mokykloje turėjo iš tiesų sužibėti.

Prieš pat naująjį krepšinio sezoną, B.Wilsoną užklupo nauji rūpesčiai – būdamas vos 17 metų jis su mergina susilaukė sūnaus. Natūralu, kad tapti tėvu tokiame amžiuje nėra lengva. Gyvybės sukūrimu pasibaigęs paauglių romanas įnešė daug dramos į jų santykius, B.Wilsonui nebuvo leidžiama matytis su sūnumi. Savo merginą prie mokyklos prašnekinti jam pavyko tik sezono išvakarėse, lapkričio 20-ąją.

Tada ir įvyko lemtingas sutapimas. Jautrus ir suirzęs B.Wilsonas gatvėje prasilenkė su kitu paaugliu Billy Moore‘u. Pastarasis turėjo ginklą, kuriuo ketino išsireikalauti vos 10 JAV dolerių skolą iš kito mokinio. Krepšininkas tiesiog netyčia pečiu atsitrenkė į B.Moore‘ą, tai virto konfliktu, o šis baigėsi šūviais.

REKLAMA

B.Wilsonas buvo skubiai išgabentas į ligoninę, tačiau gyvybės išgelbėti nepavyko. Jo skriaudikas nuteistas ilgiems metams kalėjime, o atleto šeimos gyvenimas ir krepšinio pasaulis pasikeitė amžiams.

B.Moore‘as į laisvę išėjo 2005-aisiais, dvidešimt geriausių savo gyvenimo metų praleidęs kalėjime. Jis prisipažino padaręs didžiausią klaidą, kokią tik gali atlikti jaunas žmogus. Vis dėlto B.Moore‘as tiki išpirkęs savo nuodėmes ir nevadina savęs nusikaltėliu. Ironiška, kad dabar jis dirba apsauginiu mokykloje, kur padeda išvengti tokių incidentų, į kokį buvo įsivėlęs pats. Wilsonų šeima jam iki šiol neatleido.

B.Wilsonas iki šiol yra puikiai prisimenamas Čikagoje. Atletas vilkėjo 25-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius, kurie iki šiol turi išskirtinę reikšmę. Būtent šį numerį nešiojo ir kiti Simeono vidurinės talentai, pasiekę NBA – Nickas Andersonas, Juwanas Howardas, Kendrickas Nunnas, Derrickas Rose‘as juo dabinosi dar žaisdamas Niujorko „Knicks“ ekipoje.

2012-aisiais pasirodė dokumentinis filmas „Benji“, nušvietęs krepšininko trumpą gyvenimą ir tragišką mirtį. Galima tik įsivaizduoti, kaip B.Wilsonas būtų pakeitęs dabartinę krepšinio istoriją.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti