„Celtics“ po ilgosios pertraukos vėl išlipo iš milžiniškos prarajos, bet šį kartą iki stebuklo pritrūko

Gegužės 9 d., 22:47
J.Tatumas buvo solidus, bet pergalės neatnešė (Scanpix nuotr.)

Nesėkmę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) patyrė Bostono „Celtics“ (35/33) ekipa, namie 124:130 (23:36, 30:43, 31:26, 40:25) nusileidusi Majamio „Heat“ (37/31) klubui.

„Celtics“ dar iki ilgosios pertraukos leido varžovams pabėgti 26 taškų skirtumu (53:79), o tai yra antras blogiausias komandos rezultatas šį sezoną. Tiesa, pats prasčiausias (48:77 prieš San Antonijaus „Spurs“) baigėsi pergale, todėl vilčių buvo ir šį kartą.

Tokius lūkesčius Bostono klubas pateisino vos per šešias minutes skeldamas varžovų persvarą perpus (75:87). Skirtumas dar kartą ūgtelėjo iki 23 taškų (84:107), tačiau „Celtics“ ir vėl grįžo į rungtynes – 107:113. Vis dėlto Bamo Adebayo ir Jimmy Butlerio metimai išlaikė pergalę svečiams.

Būtent J.Butleris tapo pagrindiniu pergalės kalviu – 40 minučių, 26 taškai (8/11 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 7/8 baudų metimų), 8 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų, 2 perimti kamuoliai, 3 klaidos, 3 pražangos.

Savo darbą atliko ir B.Adebayo, vėl buvęs nepramušamu gynyboje. Tiesioginiai jo oponentai Robertas Williamsas ir Tristanas Thompsonas kartu per 43 minutes sukrapštė vos 6 taškus.

Tokia rungtynių baigtis atvėrė tarpą tarp šeštąją ir septintąją vietas Rytuose užimančių klubų. Bostono ekipai liko keturi mačai, kad būtų išvengta žaidimo „play-in“ turnyre.

„Heat“: Jimmy Butleris 26 (8 atk. kam., 11 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 22 (6/10 tritaškių), Bamas Adebayo 20 (6 atk. kam., 5/5 dvitaškių), Trevoras Ariza 19 (2/7 tritaškių), Tyleris Herro ir Kendrickas Nunnas po 12, Goranas Dragičius 9 (7 rez. perd.).

„Celtics“: Evanas Fournier 30 (8 rez. perd., 7/11 tritaškių), Jaysonas Tatumas 29 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Kemba Walkeris 18 (6 rez. perd.), Marcusas Smartas ir Aaronas Nesmithas po 16.