Belgai atranką pradėjo nušluodami slovakus (1)

Lapkričio 25 d., 20:50
S.Van Rossomas buvo naudingiausias nugalėtojų gretose (FIBA nuotr.)

2023 metų Pasaulio čempionato atrankos A grupės starte Belgijos rinktinė (1/0) svečiuose 83:57 (15:11, 21:24, 25:11, 22:11) sutriuškino Slovakijos (0/1) krepšininkus.

Svarbiausią rungtynių atkarpą, kuri ir nulėmė nugalėtoją, belgai sužaidė po didžiosios pertraukos. Sėkmingas Samo Van Rossomo ir Retino Obasohano žaidimas leido svečiams įgyti dviženklį pranašumą (48:38).

Kol slovakai ir toliau bergždžiai ieškojo kelių prie belgų krepšio, skirtumas augo ir paskutinės trečiojo kėlinio minutės metu pasiekė 15 taškų (58:43).

Lemiamame ketvirtyje Belgijos krepšininkams buvo belikę sutvarkyti formalumus ir intriga į rungtynes nebegrįžo.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai pasirodė S.Van Rossomas, kuris per 28 minutes įmetė 14 taškų (4/4 dvit., 2/7 trit.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, altiko 5 rezultatyvius perdavimus, po dusyk suklydo bei pažeidė taisykles ir surinko 17 naudingumo balų.

Slovakija: Vladimiras Brodzianskis (8 atk. kam., 7 kl.) ir Simonas Krajčovičius (6 atk. kam.) po 18, Richardas Korneris 9, Mario Ihringas 8 (0/6 dvit., 1/4 trit.).

Belgija: Alexandre'as Libertas 17 (4/5 dvit.), Samas Van Rossomas 14, Retinas Obasohanas 12 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Hansas Vanwijnas 10, Andy van Vlietas 7 (6 atk. kam.), Ismaelis Bako 6 (5 atk. kam.).