Be didelių prošvaisčių Stambule kritęs „Žalgiris“ klupo ketvirtąjį kartą paeiliui (529) FOTOGALERIJA

Sausio 10 d., 18:45
P.Jankūnui užteko 13 naudingumo balų, kad tarp žalgiriečių būtų geriausias („Žalgirio“ nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (7/11) Eurolygoje patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės – išvykoje nusileido Stambulo „Fenerbahče“ (16/2) ekipai – 61:78 (11:19, 18:24, 15:14, 17:21).

Pirmosios dvi su puse minutės komandoms buvo „tuščios“: „Fenerbahče“ nors ir nusiėmė porą kamuolių puolime, bet to neišnaudojo, o perėmus kamuolius „Žalgiris“ taip pat atakų realizuoti nesugebėdavo. Taškų sąskaitą tritaškiu atidarė Artūras Milaknis (3:0), o prabėgus daugiau nei 4 minutėms Bobby Dixonas pelnė pirmuosius šeimininkų taškus – 2:5.„ Fenerbahče“ pradėjo vogti kamuolius iš žalgiriečių ir po tokios greitos atakos išsiveržė į priekį 6:5, o netrukus Janas Vesely lengvai pelnė taškus prieš jį dengusį Paulių Jankūną.

Likus mažiau nei 2 minutėms kėlinyje po Nicolo Melli tritaškio ir dar vienos greitos „Fenerbahče“ atakos „Žalgiris“ rinkosi į minutės pertraukėlę (15:9). Po jos galiausiai įvyko trigubas keitimas: aikštėje pasirodė ir Deonas Thompsonas, taip pat – Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas. Jis iškart pasižymėjo ir pirmaisiais savo taškais, pataikytais su atakos sirena – 11:15. Kitoje atakoje „centruoti“ bandęs naujasis žalgirietis buvo nubaustas bloku, tuo tarpu „Fenerbahče“ baudų metimais dar padidino pranašumą – 19:11.

Vos prasidėjus antram kėliniui D.Thompsonas užsidribo antrą savo pražangą, o Brandonui Daviesui netrukus pradėjo skambėti kurtinantys švilpimai po to, kai po kontakto su juo ant parketo krito Janas Vesely. Pastarajam skirta paprasta pražanga, B.Daviesui – nesportinė – 21:11. „Fenerbahče“ pranašumas tik didėjo (30:16), o Laurynas Birutis sukūrė porą dėjimų po netaiklių komandos draugų metimų. L.Birutis pelnė taškus su pražanga (24:39), bet žalgiriečiams toliau sunkiai lipdėsi puolimas. Joffrey Lauvergne jau trečią ataką rinko nesunkius taškus iš po krepšio (42:27), o po pirmosios pusės žalgiriečiai atsiliko 29:43.

Puolimui kiek atgijus, tačiau neišnaudojus šansų po krepšiu žalgiriečių gretose Nate’ą Woltersą pakeitė pirmąsyk ant parketo pasirodęs Rokas Jokubatis – 35:49.  Skirtumą iki 10 taškų mažino Aaronas White’as (41:51), tačiau po trečio ketvirčio žalgiriečiai vis tik atsiliko 44:57.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiriui“ vilties suteikė Artūro Milaknio tritaškis, tačiau turkai netruko atsitiesti, o J.Vesely taškai greitoje atakoje skirtumą vėl pavertė solidesniu – 66:53. Likus žaisti keturias minutes Rokas Jokubaitis išprovokavo pražangą, bet baudų metimai skriejo pro šalį, o šeiminininkai atsakė Nicollo Melli dėjimu – 68:53. Tiesa, R.Jokubaitis atsitiesė rezultatyviu prasiveržimu. B.Daviesas ir M.Grigonis savo dvitaškiais padėjo lietuviams šiek tiek atsitiesti, bet tritaškį smeigė N.Melli – 59:74. Per likusį laiką kauniečiai nieko pakeisti nesugebėjo.

„Fenerbahče“: Melih Mahmutoglu ir Kostas Sloukas 14 (6 rez. perd.), Janas Vesely 13 (12 atk. kam.), Nicolo Melli ir Joffrey Lauvergne po 8.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 12, Paulius Jankūnas 9 (5 atk. kam.), Nate‘as Woltersas 8, Laurynas Birutis 7 (3/3 dvitaškių).