Atgimstantys „Šiauliai“ iškovojo antrą pergalę iš eilės (19)

Gruodžio 5 d., 21:20
I.Vaitkus buvo rezultatyvus (BNS nuotr.)
Šaltinis: LKL

Svarbią pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse iškovojo „Šiaulių“ krepšininkai. Jie namuose 98:94 (25:31, 30:17, 20:26, 23:20) įveikė Utenos „Juventus“ ekipą.

Šiauliečiams tai buvo antroji pergalė iš eilės ir pirmoji savų žiūrovų akivaizdoje – prieš tai Saulės miesto komanda namų arenoje buvo pralaimėjusi visus penkis kartus.

„Juventus“ ir vėl vertėsi be Kenny Gaineso – šis tęsti reabilitacijos išvyko į JAV ir į Lietuvą grįš po Naujųjų metų.

Pirmąją komandų tarpusavio akistatą „Betsafe–LKL“ čempionate rugsėjį Utenoje 83:78 laimėjo šeimininkai.

Pirmajame kėlinyje abi komandos savo atakas dažniausias vystė per savo priekinę liniją, kur tarpusavyje konkuravo Benas Griciūnas ir V.Čepukaitis. Tačiau ryškesnio pranašumo susikurti nesugebėjo nė viena komanda (17:18). Vis dėlto, antrąją kėlinio pusę sėkmingiau sužaidė „Juventus“ krepšininkai, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo 31:25.

Jau antrojo kėlinio pradžioje uteniškiai pirmavo dviženkle persvara – 38:27. Tačiau tada „Šiauliai“ sužaidė gerą atkarpą ir po Igno Vaitkaus dvitaškio su pražanga svečių pranašumas sumažėjo iki minimumo – 41:40. Kėlinio finiše šiauliečiai laimėjo atkarpą 13:2 ir įpusėjus mačui priekyje jau buvo jie – 55:48.

Trečiojo kėlinio viduryje uteniškiai sumažino deficitą iki vieno taško – 57:58. Antroje ketvirčio dalyje po dar vieno taiklaus Arvydo Šikšniaus metimo uteniškiai grąžino lygybę – 69:69. Kėlinį taikliu metimu iš vidutinio nuotolio baigė Evaldas Šaulys, o po jo šiauliečiai vėl pirmavo – 75:74.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje. Likus trims minutėms, taiklus Vaido Čepukaičio metimas leido uteniškiams pirmauti 88:87, tačiau netrukus sekęs Kristupo Žemaičio tritaškis atsakė į vieną taiklią Tomo Dimšos baudą – 90:89.

Čia pat dar tris taškus pridėjo Evaldas Šaulys ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę šiauliečiai tapo vienu metimu nepavejami – 93:89. Kitoje atakoje Arvydas Šikšnius deficitą kirto pusiau – 93:91. Neilgai trukus dvitaškiu su pražanga pasižymėjo Antanas Udras ir šeimininkai jau pirmavo 96:91.

Tačiau savo atsaką turėjo ir uteniškiai – tritaškį smeigė tas pats A.Šikšnius ir likus žaisti kiek daugiau nei 15 sekundžių šiauliečiai buvo priekyje 96:94. Pražanga stabdytas E.Šaulys prie baudų linijos neklydo – 98:94.

„Šiauliai“: Ignas Vaitkus 20, Kristupas Žemaitis 17 (7 rez. perd.), Cedrickas Bowenas 13.

„Juventus“: Vaidas Čepukaitis 18, Arvydas Šikšnius 16 (3/7 trit.), Dovis Bičkauskis ir Martinas Gebenas (8 atk. kam.) po 14.

Gairės: lkl, Šiauliai, juventus