„Ar žinote, kad?“: Nešvariausias ar kovingiausias? B.Bowenas ir jo sudėtingas kelias svajonės link (5)

Balandžio 26 d., 10:52
B.Bowenas NBA garsėjo savo gynyba (Scanpix nuotr.)
B.Bowenas NBA garsėjo savo gynyba (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net siūlo jums prisiminti didelio susidomėjimo sulaukusią rubriką „Ar žinote, kad?“. Kol krepšinio pasaulis yra sustingęs, savo skaitytojams priminsime įdomiausias asmenybes ir faktus apie juos.

Šioje dalyje – kontroversiška asmenybė. Vieni jį vadina vienu kovingiausių ir geriausių NBA gynybos specialistų lygos istorijoje, kiti – nešvaraus ir nesportiško žaidimo etalonu. Koks gi iš tikrųjų yra Bruce’as Bowenas?


1971 metų birželio 14 dieną pasaulį išvydo Bruce‘as Bowenas jaunesnysis. Pirmieji gyvenimo metai būsimai NBA žvaigždei nebuvo rožėmis kloti. Jo motina buvo įnikusi į narkotikus, tėvas – į alkoholį. Augdamas Bruce‘as kartais blaškydavosi gatvėmis, leisdavo naktis pas kaimynus, nes nežinodavo, kur jo tėvai. Galop, vaikį įsivaikino surogatinė šeima, kurioje jis ir užaugo.

REKLAMA

Nuo pat mažens Bruce‘ą traukė krepšinis. Jis leisdavo dienas žaisdamas šį žaidimą ir netrukus tapo Vakarų Fresno Edisono vidurinės mokyklos krepšinio žvaigžde. Talentingas jaunuolis netruko sulaukti aukštųjų mokyklų pasiūlymų ir atšokęs paskutinį šokį vidurinėje persikėlė į Kalifornijos valstijos Fulertono universitetą.

Jame įsitvirtinti krepšininkui buvo nelengva. Tik paskutiniais metais universitete B.Bowenas ėmė demonstruoti gerą žaidimą, vidutiniškai rinkdamas 16,3 taško ir 6,5 atkovoto kamuolio vidurkius. Vaikino darbas buvo vainikuotas patekimu į „All–Big West“ konferencijos pirmąjį penketuką.

Atrodė, jog tokio žaidimo Bruce‘ui pakaks sudominti NBA komandas, tačiau 1993 metų naujokų biržoje puolėjas savo pavardės neišgirdo. Prasidėjo dar vienas sunkus B.Boweno karjeros etapas – kelias į stipriausią planetos krepšinio lygą.

Profesionalo karjerą amerikietis pradėjo antroje Prancūzijos krepšinio lygoje – pasirašė sutartį su Le Havro komanda. Po metų karjerą Europoje B.Bowenas pratęsė „Evreux“ komandoje. Galop, B.Bowenas sugrįžo į Jungtines Valstijas – pasirašė sutartį su CBA lygoje žaidusia Rokfordo „Lightining“ ekipa. Čia sezoną praleidęs atletas 1996–1997 m. vėl sugrįžo į Prancūziją – šįkart sudarė sutartį su pirmoje lygoje rungtyniavusia Bezansono komanda, kol galop, 1997 m. vasarį B.Boweno sugrįžimas į JAV buvo lemtingas.

REKLAMA

Po praleisto mėnesio „Lightning“ ekipoje CBA lygoje, B.Boweną išmėginti jėgas pakvietė Majamio „Heat“ komanda. Krepšininkas sėkmingai pasirodė treniruotėse ir sudarė 10 dienų kontraktą su NBA klubu. Debiutinėse rungtynėse stipriausioje planetos krepšinio lygoje atletui buvo suteikta viena minutė, per kurią jis spėjo blokuoti metimą. Daugiau 1996–1997 m. sezone NBA aikštelėse B.Bowenas nepasirodė.

Į NBA atletas sugrįžo 1997–1998 sezone, kai sudarė sutartį su Bostono „Celtics“. Būtent šioje komandoje puolėjas pamažu įsitvirtino tarp geriausių planetos krepšininkų. Pirmajame sezone NBA B.Bowenas vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 21 minutę ir pelnydavo 5,6 taško, atkovodavo 2,9 bei perimdavo 1,4 kamuolio. Kai atrodė, jog krepšininkas užsitarnavo pagarbą, 1998–-1999 m. sezone jam teko vėl išgyventi sunkų periodą. Puolėjas aikštelėje pasirodė 30 rungtynių, tačiau vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 17 minučių ir pasižymėdavo vos 2,3 taško vidurkiu.

1999–2000 m. sezoną B.Bowenas pradėjo Filadelfijos „76ers“ komandoje, kuri netrukus atletą išmainė į Čikagos „Bulls“. Čia jis taip pat neužsibuvo. „Bulls“ vadovai krepšininką atleido ir jis netrukus sugrįžo į „Heat“ klubą. Tik 2000–2001 m. sezone, vilkėdamas 12 numeriu pažymėtus „Heat“ marškinėlius, B.Bowenas pirmą kartą permainingoje NBA karjeroje sužaidė 82 rungtynes. Aikštelėje praleisdamas po 33 minutes puolėjas vidutiniškai rinko 7,6 taško, 3 atkovotų ir 1,6 perimto kamuolio vidurkius. Tą sezoną amerikietis aikštelėje praleido daugiau minučių, pelnė daugiau taškų bei pataikė daugiau tritaškių nei per visus keturis iki tol NBA lygoje praleistus sezonus kartu sudėjus. Lygoje B.Bowenas pradėjo užsitarnauti varžovų pagarbą už savo atkaklų darbą gynyboje. Jis pateko į antrąjį simbolinį geriausių NBA gynybos specialistų penketuką.

REKLAMA

2001 metų vasarą B.Bowenas pasirašė sutartį su San Antonijaus „Spurs“. Tuo metu komandą į pergales vedė Davido Robinsono ir Timo Duncano priekinės linijos tandemas. Ekipoje netrūko talento. Be šių dviejų nesulaikomų milžinų žaidė tokie krepšininkai kaip Steve‘as Smithas, Malikas Rose‘as, Antonio Danielsas, o ekipos žaidimą stygavo įžaidėjai Terry Porteris ir Tony Parkeris. Atkaklus ir kovingas treniruotėse – tokį įspūdį „Spurs“ treneriams paliko, iš pažiūros, niekuo neišsiskiriantis puolėjas. B.Bowenas savo sunkiu darbu užsitarnavo vietą startiniame „Spurs“ penkete. Šiame sezone ėmė ryškėti nenumaldomas atleto noras laimėti. Nesvarbu, kokiais būdais. Nors jis antrą kartą iš eilės pateko į antrąjį NBA gynybos specialistų penketuką, daugybė NBA analitikų su tokiu įvertinimu nesutiko, nes, anot jų, B.Bowenas gynėsi labai „nešvariai“.

2002–2003 m. sezone 31–erių metų amžiaus B.Bowenas buvo viena svarbiausių čempioniškos „Spurs“ komandos sudedamųjų dalių. Krepšininkas laimėjo pirmąjį savo NBA čempionų žiedą ir dar kartą pateko į antrąjį geriausių lygos gynybos specialistų penketuką.

REKLAMA

Kietas, grubus ir kartais peržengiantis ribas B.Boweno žaidimas gynyboje susilaukė vis daugiau dėmesio ne tik iš žiniasklaidos, tačiau ir iš kitų NBA rungtyniavusių krepšininkų. Tuometinės NBA žvaigždės – Vince‘as Carteris ir Steve‘as Francisas – viešai prabilo apie B.Boweno gynybą, kurios tikslas, anot jų – sutraumuoti varžovą. Tačiau pats krepšininkas su tokiais kaltinimais nesutiko, o dalis apžvalgininkų puolėją vadino tiesiog „kietu riešutu“, kuris stengiasi laimėti bet kokia kaina.

2004 metų NBA atkrintamosiose „Spurs“ krito konferencijos pusfinalyje nusileidusi Los Andželo „Lakers“. Tačiau 2005 m. San Antonijus vėl triumfavo. Finale Teksaso klubas nugalėjo Detroito „Pistons“.

2006 m. atkrintamosiose B.Bowenui teko mokėti NBA lygai už grubią pražangą prieš Ray‘ų Alleną, o 2007 m. atkrintamosiose „Spurs“ gynybos specialistas susilaukė didelio žiniasklaidos dėmesio už savo veiksmus prieš Fynikso „Suns“ lyderį Steve‘ą Nashą. Po B.Boweno kelio kontakto su S.Nashu, pastarasis parkrito ant parketo. Apie varžovo nešvarų žaidimą turėjo ką pasakyti ir Amar‘e Stoudemire‘as, kuris tvirtino, jog B.Bowenas jam įspyrė rungtynių metu. ESPN apžvalgininkas Billas Simmonsas savo rašinyje nuogąstavo, kad vieną dieną B.Bowenas rimtai sužeis kokią nors NBA žvaigždę, tačiau kartu pripažino: „Spurs“ komandą toks puolėjo žaidimas labai sustiprina. 2007 m. finale „Spurs“ iškovojo ketvirtąjį čempionų žiedą ir trečiąjį nuo B.Boweno atvykimo į klubą.

REKLAMA

2007–2008 m. sezone B.Bowenas penktą kartą iš eilės buvo išrinktas į pirmąjį geriausių lygos gynybos specialistų penketuką, tačiau dėl geriausio gynybos žaidėjo prizo nusileido Marcusui Camby. 2008 m. atkrintamosiose B.Bowenui nepavyko sulaikyti „Lakers“ lyderio Kobe Bryanto, kuris serijoje su „Spurs“ rinko 28,3 taško vidurkį ir atvedė Los Andželo komandą į pergalę serijos rezultatu 4:1.

2008–2009 m. sezonas B.Bowenui buvo paskutinis „Spurs“ gretose. Jis neteko vietos startiniame penkete, o atkrintamosiose „Spurs“ pirmą kartą nuo 2000 metų nepateko į konferencijos pusfinalį.

2009 m. birželį B.Bowenas, kartu su Kurtu Thomasu ir Fabricio Oberto, buvo išmainytas į Milvokio „Bucks“. Šioje komandoje jis taip ir nedebiutavo. Liepos pabaigoje „Bucks“ puolėją atleido, o rugsėjo 3 dieną B.Bowenas paskelbė apie profesionalo karjeros pabaigą.

2012 m. kovo 21 dieną „Spurs“ iškėlė 12 numeriu pažymėtus B.Boweno marškinėlius į „AT&T Center“ arenos palubes. Krepšininkas tapo septintuoju tokio pagerbimo sulaukusiu „Spurs“ krepšininku.

REKLAMA

Spurs Spurs

Ar žinote, kad?

– Nepaisant savo amžiaus B.Bowenas sužaidė 500 rungtynių iš eilės 2002–2008 m. sezonais;

– Būdamas 13 metų B.Bowenas kartą grįžęs iš mokyklos užtiko savo motiną nešant parduoti šeimos televizorių. Krepšininkas pasakojo, jog jai reikėjo pinigų narkotikams;

– 2006 m. JAV rinktinės treneris Mike‘as Krzyzewskis pakvietė B.Boweną į JAV rinktinės treniruočių stovyklą. Treneris teigė, jog rinktinei reikėjo tokio žmogaus kaip B.Bowenas, tačiau, galiausiai, krepšininkas liko už rinktinės 12–uko borto;

– B.Bowenui sunkiausia, anot jo, buvo dengti Carmelo Anthony ir Ray‘ų Alleną;

– B.Bowenas yra aktyvus jaunimo sveiko gyvenimo būdo skatintojas, kuris dažnai lankosi įvairiuose renginiuose, sako motyvuojančias kalbas jaunimui. Buvęs krepšininkas taip pat yra įsteigęs savo vardo fondą, kuris skatina gerai besimokančius moksleivius bei studentus;

REKLAMA

– B.Bowenas yra prisipažinęs, jog norėtų tapti mokytoju mokykloje ir 2019 metais iš dalies įgyvendino svajonę – ėmė treniruoti mokyklos berniukų komandą;

– Kalbėdamas apie kritiką dėl savo grubaus žaidimo gynyboje B.Bowenas prisipažino: „Iš pradžių tai mane trikdė, tačiau vėliau supratau, kad tai labai naudinga televizijai. Mano gynybos epizodai sutraukdavo dideles auditorijas. Nusprendžiau nesirūpinti dėl to, ko negaliu kontroliuoti. Aš tiesiog sunkiai dirbau ir neketinau keisti žaidimo stiliaus dėl to, jog kažkam jis nepatiko“;

– B.Bowenas labai rimtai žiūrėjo į mokslą. Kartą jis pasakė: „Žinote, daugelis jaunų žmonių kaunasi dėl galimybės studijuoti universitete. Mes, krepšininkai, vietą universitete gauname neįdėję jokių pastangų ir galimybės neišnaudojame. Manau, svarbiausia žmogui – įgyti išsilavinimą. Tu niekada nežinai, ar negausi rimtos traumos žaisdamas, dėl kurios būsi priverstas baigti karjerą“;

– Dėl nuobaudų už grubų žaidimą prieš varžovus B.Bowenui per savo karjerą NBA teko pakloti bemaž 30 tūkst. JAV dolerių;

– Baigęs karjerą B.Bowenas kurį laiką dirbo krepšinio komentatoriumi.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti