Apie LKL ateitį ir „Neptūno“ vadovo laišką kalbėjęs R.Milašius: bijau, kad krepšinyje gali būti didelis nuosmukis (11) interviu

Balandžio 6 d., 14:40
R.Milašius svarsto, kas lauks LKL kitą sezoną (BNS nuotr.)
R.Milašius svarsto, kas lauks LKL kitą sezoną (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezonas buvo nutrauktas prieš tris savaites ir šio sporto padangėje buvo įsivyravusi savotiška tyla iki pat sekmadienio.

Tuomet portalų redakcijas pasiekė anonimiškas laiškas, kuriame buvo pateiktas Klaipėdos „Neptūno“ valdybos pirmininko Sigito Ambrazevičiaus dar pirmadienį siųstas tekstas, skirtas LKL klubams, kuriame kalbama apie susitarimus žaidėjams nemokėti atlyginimų, nes taip neva komandos susitarė pastarojo posėdžio metu.

LKL prezidentas Remigijus Milašius portalui Krepsinis.net teigė, kad posėdžio metu tikrai nebuvo tariamasi dėl to, kad žaidėjams nemokėti pinigų. Lygos vadovas atkreipė dėmesį, kad prieš nutraukiant sezoną su žaidėjais nebuvo kalbėtasi, kadangi jie neturi savo sąjungos ir išrinktų atstovų. Taip pat R.Milašius įvertino S.Ambrazevičiaus laišką bei svarstė, kas laukia lygos kitą sezoną.

REKLAMA

– Kaip reagavote į S.Ambrazevičiaus laišką?

– Noriu pasakyti, kad posėdžio metu ta tema nebuvo kalbama. Yra protokolas, kuris tai įrodo. Galbūt kažkas tarpusavyje viduje ir pakalbėjo, nes tai yra kiekvieno klubo reikalas, bet nebuvo akcentuojama visiškai. Esminė tema buvo sezono likimas. Prieš posėdį kalbėjau su Vyriausybės atstovais, medikais ir jie pasakojo, kaip viskas vystosi. Buvo jau tą dieną aišku, kad situacija blogėja ir kai kurios komandos net neturėjo sąlygų treniruotis, kadangi sporto centrai buvo uždaryti. Mokėti ar nemokėti yra kiekvieno klubo reikalas. Galbūt po posėdžio kažkas ir diskutavo tarpusavyje, bet aš ten nedalyvavau, todėl gavęs tą laišką nelabai supratau, ką Ambrazevičius turėjo omenyje. Tai yra jo nuomonė ir kiekviena nuomonė yra gerbtina.

– Kaip manote, kas buvo tas anonimas, kuris siuntė laišką spaudai – žaidėjas, agentas?

– Nemanau, kad tai yra svarbu, kas paviešino. Ne tame yra esmė. Aišku, nėra ko slėpti – tas laiškas yra. Labai gerbiu Sigitą, nes jis padarė puikų darbą. Dabar „Neptūnas“ yra puikus klubas, kuris praktiškai nebeturi skolų, viskas sutvarkyta. Tai yra vienas geriausių klubų. Žmogus yra verslininkas ir turi savo nuomonę, kurią išsakė.

REKLAMA

– Kaip reaguojate į krepšininkų norus gauti pinigus?

– Ar krepšininkai nėra vienodi Lietuvos piliečiai, kaip ir mes? Dabar yra fiksuojamos prastovos ir valstybė kompensuoja tam tikrą sumą. Krepšininkų mokestinė bazė yra panaši, kaip ir dirbančių su individualia veikla. Rašėme į tam tikras organizacijas, kiek klubai prarado pinigų iš rėmėjų, iš neparduotų bilietų. Surinkome visus duomenis iš klubų ir kreipsimės ten, kur dalijama parama dėl neįvykusių renginių. Bandysime ten ieškoti pinigų, nes krepšinis yra renginys. Klubai pagal tą patį principą turėtų irgi kreiptis ir prašyti kompensacijos krepšininkams už prastovas. Taip, ta suma yra, kokią valstybė gali mokėti, bet mus visus palietė ta nelaimė.

Kitas dalykas, žaidėjai niekaip nesugeba įkurti savo asociacijos. Nėra ir agentų asociacijos, o aš apie tai esu kalbėjęs daugybę kartų. Su kuo kalbėtis? Sako čia žiniasklaidoje, kad reikėjo kalbėtis su žaidėjais. Su kokiais? Su visais lygos krepšininkais? Aišku, kad klubo savininkai turi savo poziciją, o žaidėjai ir agentai – savo. Galbūt tas laikas ir atėjo, kad krepšininkai turi turėti savo asociaciją, kas yra normalu visame pasaulyje. Bent jau per agentus būtų galima kalbėtis, bet nėra ir jų asociacijos. Būtų atstovai, galima būtų sėdėti prie apvalaus stalo ir kalbėtis, o dabar jų tiesiog nėra. Aš bendrauju su atskirais agentais, bet jie visi žiūri savo klientų interesų, o ne visumos. Turi būti viena nuomonė. Lygiai taip pat ir aš – esu klubų prezidentas. Būtų atstovai, būtų diskusija, tada galima būtų rasti susitarimus, o ne teisybės ieškoti teisme. Neaišku dabar, kaip teismai reaguos į tos dalykus, nes nelaimė įvyko visame pasaulyje – precedento nėra. Pajamų negauna niekas. Aš pats esu įmonės savininkas ir uždaręs ją. Rėmimo pinigai numatyti, bet parama yra savanoriška ir įmonės gali juos nebeduoti, kadangi neturi iš ko.

REKLAMA

– Kaip lėšų sumokėti žaidėjams rado Utenos ir Pasvalio klubai?

– Nesikišu į klubų reikalus. Bendrauju su visais ir girdėjau, kad ten tie mokėjimai nėra stebuklingi – susitarė sumokėti visą kovo algą. Tokias kalbas girdėjau. Man būtų negražu naudotis savo pareigomis ir klausinėti, kiek kam sumokėjo ar nesumokėjo.

– Kas laukia LKL kitą sezoną?

– Nebus saldu. Negavome labai daug pajamų ir tos sumos, kurios buvo permokėtos, turime grąžinti arba įtraukti į kitą sezoną. Turėsime antradienį administracijos posėdį ir svarstysime, kuriuo keliu žengti. Kalbėsime, kaip tas LKLas gali apskritai atrodyti, apžvelgsime kelis scenarijus. Kalbėjome su televizija, su generaliniu rėmėju. Dar negavome atsakymo iš IMG kompanijos, kuri turi sumokėti didelius pinigus už paduodamą transliacijos signalą. Tie pinigai yra numatyti už kiekvieną mačą, todėl lieka neaišku, kaip jie elgsis dėl sutarties neįvykdymo. Tas pats yra ir su kitais rėmėjais. Negautų pajamų suma yra labai didelė.

– Pernai buvo kalbėta, kad nuo 2020–2021 m. sezono keisis formatas, galbūt dalyvaus 12 klubų. Dabartinė situacija viską jaukia?

REKLAMA

– Visa esmė yra, kaip komandos apskritai išgyvens. Ar bus 10 komandų, ar 8, o gal 12 ar 7 – niekas nežino, ar bus tų pinigų ir kaip gyventi. Nežinau, kokios algos bus žaidėjams, treneriams, administracijai. Verslui labai sunku, todėl bijau, kad krepšinyje gali būti didelis nuosmukis. Lygiai tas pats ir versle. Mūsų administracija išėjusi į prastovas, Šarūnas Mazalas išėjo iš darbo, su kitais reikia kalbėtis dėl darbo užmokesčių mažinimo. Ieškome vidinių rezervų, kaip išgyventi.

Labiausiai gaila tų septynerių metų, kadangi daug įdėta darbo, o viskas gali sugriūti ir galime grįžti atgal. Tvarkėmės neblogai, klubai sustiprėjo, buvo gerų pasirodymų ir Europos turnyruose, bet dabartinė situacija pajėgumo prasme gali padaryti kelis žingsnius atgal.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti