Toronto „Raptors“
I kėlinys, 1 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
Memfio „Grizzlies“

Apie keičiamą komplektacijos viziją prasitaręs P.Motiejūnas: mūsų prioritetas – lietuvis treneris (141) interviu

liepos 2 d., 15:13
P.Motiejūnas pakomentavo Š.Jasikevičiaus išvykimo aplinkybes (BNS nuotr.)
P.Motiejūnas pakomentavo Š.Jasikevičiaus išvykimo aplinkybes (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Ketvirtadienį oficialiai pranešta, kad Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius keliasi į Barselonos „Barcelona“ ekipą. Su ispanų klubu strategas pasirašė 3 metų kontraktą.

„Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas specialiai surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad prioritetą teiks treneriui iš Lietuvos. Taip pat prasitarta, kad komanda keis komplektacijos viziją, kuri bus pritaikyti naujam strategui.

„Susirinkome padėkoti Jasikevičiui už darbą ir palinkėti sėkmės. Tikimės, kad jam pavyks greitai iškovoti Eurolygos titulą. „Žalgiriui“ tai yra naujas etapas ir naujas iššūkis – judame į priekį stengdamiesi nenuleisti kartelės“, – sakė P.Motiejūnas.

REKLAMA

– Kada sužinojote apie trenerio išvykimą?

– Buvo tų gandų, kaip ir kiekvieną vasarą. Sezonas buvo pasibaigęs anksti ir tvyrojo toks neaiškumas. Žinią sužinojau vakar ir tai buvo eilinė vasarą tik pabaiga kitokia.

– Kokie buvo klubo argumentai išlaikyti Š.Jasikevičių?

– Turėjome dar sutartį. Faktas, kad mes ne „Barcelona“ ar „Fenerbahče“ tikrai nieko daugiau negalėjome pasiūlyti. Šaras yra ambicingas žmogus ir tikrai nori laimėti Eurolygą. Su „Barcelona“ tai padaryti galima greičiau nei su „Žalgiriu“. Jis tikrai žinojo, kokios čia sąlygos ir kaip mes dirbame. Viską lėmė tai, kad tikrai yra kito kalibro klubai. Normalu, kad pasirinkimas yra toks, koks yra.

– Ar gavote išpirką?

– Taip, gavome. Į detales nenoriu leistis. Tik noriu pasakyti, kad mes į Jasikevičių niekada nežiūrėjome kaip į verslo projektą.

– Ar pasiims kartus ir asistentus?

– Yra kalbų ir žinome, kad ne visi liks. Tikrai bus žmonių, kurie iškeliaus kartu.

– Koks prioritetas trenerio?

– Lietuvis. Nesikeičia strategija ir pradėjome kalbas su lietuviais. Turime variantu A, B ir C. Su visais kalbėsime.

REKLAMA

– Kiek svarbus buvo Š.Jasikevičiaus vaidmuo perkant tris naujokus?

– Deriname su juo ir Šarūnas buvo svarbus. Šaras buvo lyderis, aplink kurį viską klijavome. Nerasime tokio, koks buvo Jasikevičius, todėl turės keistis komplektavimo politika. Stiprinsimės su kitu treneriu, bet naujokai lieka mūsų planuose.

– Kas didesnė problema D.Maskoliūno klausime – galimybė važiuoti su Š.Jasikevičiumi ar darbas rinktinėje?

– Manau, kad didžiausias klausimas, ar jis važiuos paskui Jasikevičių. Tai yra krūva niuansų, kuriuos jis turi apsvarstyti.

– Ar yra numatytas terminas?

– Norisi kuo greičiau, nes komplektacija stovi ir žaidėjai laukia.

– Ko pasigesite labiausiai?

– Ambicijos visada laimėti. Šaro čia nebus, bet norisi, kad visada tikėtume, jog galime laimėti – tas nugalėtojo mentalitetas buvo svarbiausias dalykas.

– Ar aiškiau dėl biudžeto ir sirgalių?

– Mes turime planą, kad viskas bus taip, kaip ir buvo anksčiau. Turime ir planą B, jeigu uždraus sirgalius. Aiškumo kol kas nėra, nes daug kas kalba apie antrą bangą. Tikimės, kad jos nebus. Norime tikėti, kad Lietuvoje nebeliks apribojimų žiūrovams lankytis arenoje.

REKLAMA

– Ar tęsite pokalbius su žaidėjais?

– Su žaidėjais kalbamės iki šiol. Kai kurių žaidėjų „pliusai“ baigėsi, o kai kurių – baigsis po kelių savaičių. Mes kalbamės tiek su esamais, tiek su potencialiais naujokais. Su naujokais pasirašydami sutartis galvojome apie ilgalaikę strategiją.

– Š.Jasikevičiaus atlyginimas nebuvo našta?

– Ne, tikrai jis nebuvo našta. Sakiau, kad galėtume Šarui mokėti visą biudžetą, bet tada reikėtų rasti žaidėjus, kurie rungtyniautų už dyką. Skaičiavome visus niuansus ir buvo galimybė, kad jeigu sirgalius leis į areną, surinktume maksimalų biudžetą.

– Kaip keisis komplektacija?

– Galbūt ieškosime žaidėjų, kurie turi daugiau patirties, o ne pirksime jaunus ir neapšaudytus žaidėjus. Netikiu, kad galime nukopijuoti tai, ką darė Jasikevičius. Reikia naujam žmogui leisti daryti tai, ką jis nori, o ne kopijuoti. Vizija tikrai keisis, nes kopija niekada negali būti tokia sėkminga.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


141 komentarai
Naujausi komentarai (141)
Geriausiai ivertinti (141)
PRO komentarai (13)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti