Antroje mačo pusėje gynyboje subyrėjęs „Žalgiris“ pralaimėjo pirmą kartą Eurolygoje (281) FOTOGALERIJA

Spalio 22 d., 19:00
Žalgiriečiai pralaimėjo pirmą kartą (BNS nuotr.)

Pirmą pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone patyrė iki tol vienvaldžiu Eurolygos lyderiu buvęs Kauno „Žalgiris“ (4/1).

Žalgiriečiai sužaidė itin blankią antrą mačo pusę ir 5-ajame ture rezultatu 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:27) turėjo pripažinti Valensijos „Valencia“ (3/1) krepšininkų pranašumą.

Mačo eiga:

Akistata prasidėjo uraganiniu puolimu: Steve'as Vasturia bei Marius Grigonis pataikė po du tritaškius, tad „Žalgiris“ pirmavo 14:10. Vis dėlto oponentai, tarp kurių puikiai rungtyniavo Louisas Labeyrie ir Bojanas Dubljevičius, įmetė 8 taškus be atsako. Kėlinio antroje pusėje po Roko Jokubaičio pasirodymo ant parketo kauniečiai perėmė iniciatyvą – 27:22.

„Valencia“ ekipa per beveik 3 minutes pelnė 2 taškus, tiesa, Kauno komanda toli neatitrūko, bet vėliau rado atsakymų į Derricko Williamso rezultatyvias atakas. Porą sunkių metimų pataikė Nigelas Hayesas, o Thomasas Walkupas smeigė tritaškį – 41:33. Per likusį ketvirčio laiką „Žalgiris“ išlaikė 8 taškų pranašumą ir buvo priekyje 45:37.

Po ilgiosios pertraukos oponentai prabilo tolimais metimais – jų buvo pataikyta net trys per trumpą laiką. Po Vanjos Marinkovičiaus dvitaškio „Žalgiris“ buvo priverstas susiburti pasitarimui – 49:48. Tuo žalgiriečių bėdos nesibaigė: taškus rinko Samas Van Rossomas, prabilo Klemenas Prepeličius ir galiausiai Nikola Kaliničiaus dvitaškis su pražanga privertė šeimininkus paprašyti dar vienos minutės pertraukėlės – 60:51. Valensijos krepšininkai sužaidė fantastišką kėlinį ir buvo priekyje net 67:57.

Ant bangos buvę svečiai neatsipalaidavo ir po labai tolimo V.Marinkovičiaus tritaškio komandas skyrė jau net 16 taškų – 78:62. Kauniečiai nepasidavė: po Luko Lekavičiaus bei Artūro Milaknio šūvių priartėjo iki 70:80. Per paskutinės 3 minutes „Žalgiriui“ nepavyko dar labiau pakurstyti intrigos – buvo pralaimėta rezultatu 82:94.

„Žalgiris“: Augustine'as Rubitas (6/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.) ir Marius Grigonis po 12, Nigelas Hayesas (1/5 tritaškiai, 6 atk. kam.) ir Joffrey Lauvergne'as po 11, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rokas Jokubaitis ir Artūras Milaknis (2/6 tritaškiai) po 8.

„Valencia“: Vanja Marinkovičius (4/8 tritaškiai) ir Bojanas Dubljevičius (5 atk. kam.) po 16, Nikola Kaliničius 14, Klemenas Prepeličius 13 (3/8 tritaškiai), Louisas Labeyrie 12 (5/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.).