Antrame kėlinyje „Baskonia“ paleidęs „Žalgiris“ varžovų taip ir nebepavijo (161) FOTOGALERIJA

Lapkričio 16 d., 19:00
Žalgiriečiai mačą pralaimėjo (Josvydas Elinskas, Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgirio“ (4/4) komandai nepavyko iškovoti antrosios pergalės Eurolygoje šią savaitę. Namuose po prasto antrojo kėlinio nebeatsitiesę žalgiriečiai 77:97 (15:21, 17:33, 25:16, 20:27) nusileido Vitorijos „Baskonia“ (3/5) klubui.

Baskai pataikė net 17 tritaškių iš 29 (59 proc.).

„Baskonia“ mačą padėjo atkarpa 9:2, tačiau Axelis Toupane‘as demonstravo sėkmingą žaidimą, tritaškį pridėjo ir Artūras Milaknis, tad skirtumas sumažėjo iki 3 taškų – 11:14. Vis tik „Baskonia“ nepraleido progos pelnyti lengvus taškus baudų metimais, tą darė ir Tornike Shengelia, netrukus pelnęs jau penktąjį savo tašką paeiliui (21:11) ir skirtumą pavertęs dviženkliu. Jį sumažinti spėjo Edgaras Ulanovas su Aronu White‘u ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko 15:21.

„Žalgiris“ susidūrė su sunkumais, stabdant varžovų tolimus metimus. Kuomet skirtumą pavyko sumažinti iki minimalaus (23:24), tada „Baskonia“ pasitelkė tritaškius ir šešias atakas iš septynių iš eilės baigė jais – 44:30. Svečiai ėmė sumesti kone viską, ką norėjo, ir žalgiriečių bėdos tik didėjo – 52:30. Po antrojo ketvirčio „Žalgiris“ nuo svečių atsiliko 54:32.

Žalgiriečiams sunkiai sekėsi naikinti turimą deficitą (44:68), bet situaciją pagerino spurtas, kurį pagražino ir Pauliaus Valinsko šūvis iš toli – 55:68. 13:0 – taip atrodė šeimininkų spurtas, „Baskonia“ žaidėjai ėmė sėstis ant suolo dėl traumų, o po trečiojo ketvirčio „Žalgirio“ atsilikimas toks baisus nebebuvo – 57:70.

Po A.White‘o tolimo šūvio „Žalgiris“ nuo varžovų atsiliko tik 7 taškais – 64:71. Vis tik dviženklį skirtumą atstatė Rodrigue‘o Beaubois ir Johanneso Voigtmanno metimai – 76:64. Tornike Shengelia ir Mattas Janningas vėl nutildė „Žalgirio“ areną (84:68), o rezultatą žalgiriečiams teliko švelninti – 74:89. Tai daryti sekėsi sunkiai ir mačą „Baskonia“ laimėjo 97:77.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 20, Vasilje Micičius 12 (8 rez. perd.), Artūras Milaknis 10, Aaronas White‘as 9, Paulius Valinskas 7, Axelis Toupane‘as 6, Edgaras Ulanovas 5.

„Baskonia“: Rodrigue‘as Beaubois (6/8 trit.) ir Tornike Shengelia – po 19, Johannesas Voigtmannas 15 (8 atk. kam.), Jaysonas Grangeris 14 (7 rez. perd.), Mattas Janningas 11.