A.Zagklis už lenkų ir čekų sėkmę dėkojo „langų“ sistemai (37)

Rugsėjo 15 d., 10:56
A.Zagklis yra teigiamai nusiteikęs naujos tvarkos atžvilgiu (FIBA nuotr.)
A.Zagklis yra teigiamai nusiteikęs naujos tvarkos atžvilgiu (FIBA nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Pirmasis FIBA bandymų etapas artėja link pabaigos – naujo formato Pasaulio taurė pasiekė finišo tiesiąją.

Nors naujovėms ir buvo išsakyta daug kritikos, FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis ir toliau džiaugiasi atrankos „langų“ bei paties čempionato nešamais vaisiais.

„Turnyro išplėtimas iki 32 komandų yra tiesiog natūrali globalaus krepšinio evoliucija. Tiesa, rinktinių kelionės tarp skirtingų miestų yra užduotis, ties kuria galime atlikti pakeitimų. Turnyro datos taip pat yra kompromiso pasekmė, o 2023-ųjų pirmenybių tvarkaraštį dėliosime šiam pasibaigus. Dabartinė sistema dar yra testuojama, tačiau mes patenkinti rezultatais. Atrankų įtaka yra labai teigiama, šalims reikia pastovių rinktinių mačų namuose“, – teigė graikas.

FIBA atstovas taip pat pasidžiaugė netikėtai toli nužygiavusių Lenkijos ir Čekijos sėkme bei taip pat priskyrė dalį šių pasiekimų naujajai sistemai.

REKLAMA

„Lenkija ir Čekija savo sėkmę pastatė ant „langų“ metu susikrautos patirties. Nacionalinėms komandoms reikia tęstinumo. Šios šalys parodė, kaip krepšinis gali plėstis į naujas rinkas“, – tikino A.Zagklis.

Tiesa, visiškai kitokią nuomonę socialiniame tinkle iškart išreiškė kroatas Mario Hezonja. Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) žaidžiantis talentas griežtai pasakė, kad „langų“ turi nelikti.

Kalbėdamas apie nesutarimus su Eurolyga A.Zagklis nebuvo linkęs į aiškius atsakymus ir šnekėjo itin diplomatiškai.

„Yra nesutarimų, tačiau mes visi esame viena didelė krepšinio šeima, todėl kažkuriuo momentu tiesiog turime susėsti prie stalo, teisingu nusiteikimu paliesti jautrias temas ir pasiruošti kažką aukoti“, – tikino graikas.

REKLAMA

Įdomu tai, kad konferencijos metu jis nė karto neištarė Eurolygos pavadinimo, adresuodamas šią tik kaip „svarbią lygą“.

FIBA naujojo modelio neketina koreguoti bent iki 2023-ųjų, kai vyks kita Pasaulio taurė. Klubinių sezonų metu ir toliau laukia atrankos „langai“, 2020-aisias numatomas olimpinis turnyras, 2021-aisiais – Europos čempionatas, o 2022-aisiais – laisva vasara.


37 komentarai
Naujausi komentarai (37)
Geriausiai ivertinti (37)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti