A.Silveris ieško taisyklių, padėsiančių labiau kontroliuoti laisvųjų agentų rinką (19)

liepos 10 d., 08:49
A.Silveris nori sutvarkyti rinką (Scanpix nuotr.)
A.Silveris nori sutvarkyti rinką (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko lygos klubų atstovų susitikimas su komisaru Adamu Silveriu, kurį sekė kasmetinė konferencija.

Joje A.Silveris atkreipė dėmesį į kertines šiuo metu lygą kamuojančias problemas. Vienas iš labiausiai komisarui nepatikusių veiksnių – netvarka laisvųjų agentų rinkoje.

„Mano darbas yra įvesti taisyklių rinkinį, kuris būtų aiškus ir sąžiningas visoms komandoms. Dabar to dar neturime. Dabar žaidėjai su klubais derasi anksčiau laiko ar imasi priemonių, kurios nepaklūsta kolektyvinei sutarčiai, todėl dar turime atlikti daug darbo, norėdami sukurti lygias galimybes visoms komandoms“, – teigė A.Silveris.

Lygos komisaras taip pat pripažino, kad komandos akivaizdžiai su žaidėjais derasi anksčiau nustatyto laisvųjų agentų rinkos atsidarymo. Daugelis kontraktų jau būna sutarta iki liepos pirmosios.

REKLAMA

Tai puikiai iliustruoja ir faktas, kad jau pirmąją laisvųjų agentų rinkos dieną buvo pasirašyta kontraktų už daugiau nei 3 milijardus Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dolerių, o iš žvaigždžių rinkoje liko vienintelis Kawhi Leonardas. Nėra realistiška, kad dešimčių kontraktų detalės buvo suderėtos taip greitai.

Maža to, apie susitarimus žinojo ne tik klubai ir krepšininkai, bet ir žurnalistai, naujienas skelbę dar birželio mėnesį, nors tai ir nepaklūsta lygos taisyklėms.

A.Silveris taip pat atkreipė dėmesį į naują NBA madą – žvaigždžių mainų reikalavimus, nukreipiančius juos į tam tikras pageidaujamas komandas.

„Mus tai labai jaudina. Sporte yra taisykles, o pasirašytas kontraktas turi būti reikšmingas abiems pusėms, tiek žaidėjui, tiek klubui. Komandos tikisi, kad žaidėjai įvykdys juose numatytus įsipareigojimus, to paties laukia ir krepšininkai, o mainų pageidavimai tai kiek iškreipia. Mainų reikalavimai yra žalingi klubams bei bendruomenei, be to, kenkia krepšininkų reputacijai, o šie ja labai rūpinasi. Į šią problemą privalėsime atkreipti dėmesį“, – teigė amerikietis.

Susirinkime taip pat buvo pritarta naujai sistemai, pagal kurią treneriai galės vieną kartą mes mačą mesti „iššūkį“ teisėjui – stratego pareikalavimu privaloma tvarka bus peržiūrėtas ginčytinas epizodas.


19 komentarai
Naujausi komentarai (19)
Geriausiai ivertinti (19)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti