A.Butkevičius: spaudimas didėja, be turime patys pakilti – niekas už mus to nepadarys (8) VIDEO interviu

Rugsėjo 4 d., 18:21
A.Butkevičius galėjo išplėšti pergalę (FIBA Europe nuotr.)
A.Butkevičius galėjo išplėšti pergalę (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą – 107:109 po dviejų pratęsimo nusileido Vokietijai.

Net 34 minutes aikštelėje praleidęs ir 6 taškus pelnęs bei 9 naudingumo balus surinkęs Arnas Butkevičius galėjo tapti dvikovos didvyriu, kadangi paskutinę antrojo pratęsimo sekundę metė tritaškį, kuris, deja, skriejo pro šalį.

Puolėjas teigė, kad psichologinis spaudimas didėja, bet komanda turi parodyti tvirtumą ir išlipti iš duobės, o viena pergalė gali viską pasukti visiškai kita linkme.

REKLAMA

– Kiek tokio J.Valančiūno žaidimo reikia rinktinei?

– Reikia Jono, nes jis yra mūsų pagrindinis žaidėjas, gauna daug kamuolių ir šiandien puikiai tvarkėsi baudos aikštelėje. Komandos būna dvigubina prieš jį gynybą ir būna sunkiau, bet šiandien gerai su tuo susitvarkė. Puolimas niekada mums nebuvo problema, reikia daugiau žiūrėti į gynybą.

– Ar R.Jokubaičio dėjimas leido visai komandai prisikelti?

– Nebuvo, kad būtume nuleidę rankas ir netikėtume savo jėgomis. Visi tie dėjimai ir prasiveržimai prideda energijos bei tai užveda komandą. Mums tų emocijų ir trūksta.

– Ar po trijų pralaimėjimų neatrodo, kad trūksta vienos pergalės, jog užsivestumėte?

– Žinoma, kad trūksta. Atrodo, kad stengiamės, atiduodame visas jėgas, bet trūksta kelių taškų. Žinome, kad jų trūksta dėl mūsų kvailų klaidų. Kalbant apie emocinį foną, viena pergalė pakeistų tą foną ir padidintų pasitikėjimą vieni kitais.

– Kaip vertinate, kad nebuvo baudos metimo po techninės pražangos?

– Specifiškas sprendimas. Jeigu toks faktas, tai absurdas visiškas.

REKLAMA

– Kiek tokie sprendimai emociškai skaudina?

– Tuo metu nusispjauni ir supranti, kad nieko nepakeisi. Eiti ir diskutuoti nėra prasmės. Po mačo supranti, kad tas vienas taškas kartais nulemia rungtynes. Absurdiška situacija.

– Kas nepavyko prieš F.Wagnerį?

– Nepavyko „du prieš du“ gynyba, kur trūksta mums agresyvumo, pasikeičiame pernelyg vėlai. Žaidėjai įsimėtė ir jau sustabdyti sunku. Reikia nuo pat pradžių neleisti tokiems žaidėjams įsibėgėti.

– Įmanoma gynybą sutvarkyti, kad nebūtų tokių oponentų pasirodymų?

– Viskas įmanoma. Mes turime daryti išvadas ir eiti į priekį. Čempionatas yra toks, kad po rungtynių reikia jas pamiršti ir žvelgti į priekį.

– Psichologinė įtampa didėja?

– Žinoma, kad didėja. Ne taip norisi pradėti čempionatus. Sulig kiekvienu pralaimėjimu spaudimas didėja, bet pažiūrėjus, kaip patyrėme nesėkmes, turime pamiršti tai ir išlipti iš duobės. Niekas mūsų nepakels – turime patys atsikelti.


Gairės: butkevičius
8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja