A.Butkevičius: apie konkurenciją „Žalgiryje“, jaunimo rinktinę ir sprendimą palikti Vilnių VIDEO interviu

liepos 25 d., 15:20
A.Butkevičius pasidalinio mintimis apie stovyklos pradžią (BNS nuotr.)
A.Butkevičius pasidalinio mintimis apie stovyklos pradžią (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

 Arnas Butkevičius kartu su Lietuvos vyrų rinktine susirinko į stovyklą ir pradėjo pasirengimą Europos krepšinio čempionatui.

Puolėjas pasidalino mintimis tiek apie laukiantį klubinį sezoną su Kauno „Žalgiriu“, tiek apie rinktinės reikalus.

– Kokios mintys prisijungus prie Lietuvos rinktinės?

– Visi 16 atvykome čia pasidarbuoti ir su noru patekti į pagrindinį dvyliktuką. Norime, kuo geriau pasiruošti Europos čempionatui, o treneriai atsirinks, kas bus tie žaidėjai, kurie tinka labiausiai.

REKLAMA

– Kaip vertinate savo galimybes būti dvyliktuke?

– Daug apie tai negalvojau. Visada atvykstu į rinktinę kaip tas žmogus, kuris yra ant klaustuko, pateks ar ne. Iš patirties galiu pasakyti, kad apie tai daug nemąstant ir žaidžiant savo žaidimą bei vykdant nurodymus, ateina ir rezultatas. Su tokiomis pačiomis mintimis atvykstu ir dabar.

– Kaip atrodė jūsų tarpsezonis?

– Pora savaičių skyriau poilsiui, o grįžęs iš atostogų pradėjau darbuotis. Taigi buvo kelios savaitės darbo, surandant kažkiek laiko pramogoms.

– Ar tarpsezonis nebuvo sunkus emociškai, žinant, kad reiks keisti komandą?

– Nebuvo jokių blogų atsiliepimų. Žymiai daugiau buvo palaikymo ir palinkėjimų bei atsisveikinimų. Dėl to nepergyvenau, o žmonės nesudarė terpės tam pergyvenimui. Kas padėkojo už tuos praleistus metus Vilniuje, kas pasveikino prisijungus prie „Žalgirio“ – visi priėmė gražiai.

REKLAMA

– Paties nestebina, kad „Ryto“ kapitono persikėlimas į „Žalgirį“ nesukelia tiek daug neigiamų emocijų?

– Kiekvienas persikėlimas yra skirtingas. Mes po ilgos pertraukos iškovojome titulą ir tai žmonėms prisidėjo. Aš visada stengiuosi kovoti ir žmonės tai įvertina. „Ryto“ pasiūlymas nebuvo labai įspūdingas ir svarstytinas. Pati ekipa taip pat pasiūlė tiek, kiek galėjo ir visi supranta, kad tas išėjimas nesigavo toks baisus.

– Negąsdina, kad į tą pačią poziciją Kaune atvyksta I.Brazdeikis?

– Negąsdina, nes treneriai renkasi žaidėjus tuos, kurie jiems reikalingi. Sezonas ilgas, rungtynių daug ir tos vietos atsiras visiems. Minutės bus paskirstytos ir visi turėsime rasti savo vietą. Komanda neperka žaidėjų vien tam, kad pirktų.

– Kiek I.Brazdeikis gali padėti Lietuvos rinktinei?

– Mačiau tik porą rungtynių, bet pasirodė individualiai stiprus žaidėjas, galintis žaisti „1 prieš 1“, prisiimti atsakomybės. Norėtųsi pamatyti daugiau to žaidimo, nes sunku spręsti iš kelių rungtynių. Visi atvažiuojame turėdami tikslą atstovauti Lietuvai ir iškovoti kuo daugiau pergalių.

REKLAMA

– Į stovyklą atvykstate su šeima. Kiek svarbu turėti artimuosius šalia pasirengimo metu?

– Mes gyvename netoli, tad šeimai būtų nebūtų problema ir grįžti namo. Stengiamės praleisti daugiau laiko kartu, ypač vasarą, kai aš galiu skirti daugiau laiko šeimai. Malonu, kad jie yra kartu – vaikai laimini ir laukia, kada galės įšokti į baseiną. Jiems bus atostogos, man jau daugiau darbas.

– Kokie įspūdžiai iš jaunimo čempionato finalo?

– Gaila, kadangi vyrukai gerai sukovojo ir nedaug trūko iki pergalės. Vaikinai parodė charakterį viso čempionato metu ir buvo rungtynių, kai atsilikinėjo ir sugebėjo sugrįžti. Šauni komanda ir matėsi, kad yra susiklijavusi tarpusavyje. Tai matėsi ir aikštėje. Džiugu už juos ir jų sidabrą.

– Ar spėjote pajusti krepšinio alkį?

– Aš negulėjau ant lovos ir aš mėgaujuosi sportuodamas. Rinktinėje bus dar smagiau sportuoti su visais. Laiko pailsėti ir nuraminti mintis tikrai užteko. Viskas stoja į savo vietas.

– Kokie grįžta prisiminimai iš paties žaidimo jaunimo rinktinėje?

– Mes irgi, kai buvome dvidešimtmečiai čempionatas prasidėjo sunkiai ir galiausiai iškovojome auksą. Jiems irgi kelias prasidėjo sunkiai, bet žygiavo gražiai. Gaila, kad kažkiek pritrūko, bet svarbu, kad iš to pasiimtų patirties. Iš mūsų kartos ne visi atsiskleidė iš karto, kai kuriems prireikė laiko, tad svarbu rasti savo kelią ir dirbti toliau.


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti